piotrek202127

Ciągnik 65-70km do max. 80tys

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam,

Tak jak w tytule, planuję kupno ciągnika około 70 konnego. Ciągnik ten będzie pomocniczy, przejdą na niego obowiązki zetora 7211 i ursusa c330m więc będzie pracował m.in. z siewnikiem 3m, opryskiwaczem zawieszanym 600l, rozsiewaczem 600l, przetrząsarką 4 gwiazdową, talerzówką 2,2m. Cena jaką dysponuje to max 80 tys brutto.

Ciągnik musi być dosyć ekonomiczny, wygodny, zwrotny i z okolic 2000r+ Czekam na wasze propozycję.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez piotrek202127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, gosciu506 napisał:

to tylko zetor 6341

Aktualnie jako główny ciągnik mam proxime 85, jestem zadowolony choć chciałbym spróbować czegoś innego

 

44 minuty temu, AS931 napisał:

Massey 6140,6235 na dynashift

Te konkretne modele są trochę za mocne, ale o serii 61** jakie są opinie, czy spalanie jest wysokie, jak z komfortem pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Mam ciągnik serii 61XX z tym że 140koni. 

W pracy na  pewno wygodny i komfortowy. 

Ale to będzie ciągnik poniżej 2000 i może być problem z instalacją lub zużyciem skrzyni. Wszystko zależy w jakim stanie kupisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23

ja posiadam aktualnie 6260 i komfort jest naprawdę wysoki kabina komfortowa i wyciszona podłokietnik który robi świetną robotę szczególnie gdy ma SMS (był tylko w modelach powyżej 2001) i power Control naprawdę wygodny gdy jedna ręka odpowiada za hydraulikę czy podnośnik a drugą spokojnie możesz operować półbiegami i kierunkiem jazdy. Ja w swoim na spalanie nie narzekam bo jest bardzo dobre ale jest to 6 cylindrów więc się nie wypowiem jak ty wygląda w 4 ale jeszcze nigdy chyba nie słyszałem żeby Perkins miał duże spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiły mnie te MF więc trochę poczytam o nich. Przeglądajac olx spotkałem kilka NH td60d i rollera 70, ktoś może użytkuje lub ma/miał styczność z nimi i może się o nich wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Poszukaj coś z serii 4200. Np 4245 czy 4235. Są prostsze w budowie. Łatwiejsze w naprawach i trochę cześci nawet pasuje od licencyjnych ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23
hubertuss napisał:

Poszukaj coś z serii 4200. Np 4245 czy 4235. Są prostsze w budowie. Łatwiejsze w naprawach i trochę cześci nawet pasuje od licencyjnych ursusów.

w moich okolicach Massey z serii właśnie 42xx czy 43xx nie cieszą się aż taka dobra opinia jak mówisz. każdy mówi że im ciągnik prostszych to będzie tańszy w naprawie a czasami tak nie jest jeśli trafisz na gruza to w skrzynie wpakujesz sporo forsy a jeśli trafisz na zadbany model to polata jeszcze długo no ale brakuje mu trochę do wygody względem np 61xx i pamiętajmy że prawie każdy Massey na olx ma okolice 5-7tyś h😅


piotrek202127 napisał:

Zaciekawiły mnie te MF więc trochę poczytam o nich. Przeglądajac olx spotkałem kilka NH td60d i rollera 70, ktoś może użytkuje lub ma/miał styczność z nimi i może się o nich wypowiedzieć?

o części do skrzyni czy jakiś innych rzeczy bym się raczej nie bał bo nie jest to ciągnik na wyginięciu dynashift był przez 3 serie Massey a 30xx 61xx 62xx a instalacja elektryczna to albo ogarnięty serwis albo dobry elektromechanik i poskleja stara lub zrobi nową. a komputery w tych ciągnikach są dwa od skrzyni (autotronic) oraz od ehr silnikiem stratuje jedynie kierowca i jego but

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nic nowego nie odkryłeś. Jak trafisz na gruza to czy to będzie 61xx czy 42xx lub każdy inny to będziesz pieniądze w niego pchał. Nie wiem w czym serii 42xx brakuje do wygody serii 61xx? Seria 61xx ma ehr może i wygodniejszy. Ale w starym ciągniku to może być droga wygoda. Seria 62xx jest już trochę nowsza. Ale ja jednak wolał bym prostszy ciągnik. Nawet jak się popsuje prostą skrzynię 42xx naprawi ci więcej mechaników niż w serii 62xx. Nie wspominam już o ehr czy innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Wielokrotnie już pisałem tutaj jak kupiłem 6190. Po godzinie pracy przestawal jezdzic. 3 pobyty w autoryzowanym serwisie MF Roldam. Faktura na 30k, awaria nie usunięta. Zawiozłem do młodego chlopaka na lawecie i ogarnął za 4k. 

Jeśli chodzi o instalację to nie jest tak hop siup. Wszystko musi być idealnie, bo przy najmniejszych zaburzeniach rewers, ehrlub autotronik wariuje. 

 

Jednak jak już  naprawiłem to jestem zadowolony. Fajnie się sprawuje. Na liczniku ponad 12k, rok 97'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10tys to już dużo, raczej tak nagle nie bede miał tyle pieniedzy. A powiecie coś o NH td60d i same roller 70, też się nad nimi zastanawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikpiter    0

Użytkuję same roller bardzo oszczędny i zwinny chłodzony powietrzem awarii jak dotąd większych nie było mogę śmiało go polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Zadaj se pytanie czy Cię będzie stać na ekspoatacje mf w dyna

1000 pare godzin i 10 000 w plecy

https://youtu.be/PWAs4Cg3Mtc

To ciągnik z 2014 roku, więc mogą podzespoły już nie być takie jak kiedyś. Tak to się każdy ciągnik może popsuć. Olej mógł być zanieczyszczony itd. Wszystko zależy od eksploatacji. 

Dyna 4 jak dla mnie bardzo wygodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS931    23
hubertuss napisał:

Nic nowego nie odkryłeś. Jak trafisz na gruza to czy to będzie 61xx czy 42xx lub każdy inny to będziesz pieniądze w niego pchał. Nie wiem w czym serii 42xx brakuje do wygody serii 61xx? Seria 61xx ma ehr może i wygodniejszy. Ale w starym ciągniku to może być droga wygoda. Seria 62xx jest już trochę nowsza. Ale ja jednak wolał bym prostszy ciągnik. Nawet jak się popsuje prostą skrzynię 42xx naprawi ci więcej mechaników niż w serii 62xx. Nie wspominam już o ehr czy innych.

wole mieć wygodę a stać mnie na taki ciągnik i eksploatację to biorę 62 lub 61 jeśli mnie nie stać na eksploatację ciągnika to go po prostu nie kupuję ale nikt nie pow że odrazu to co kupisz to musisz wpakować następna wartość ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Co dalej nie zmienia faktu, że jak trafisz na gruza to nie ważne jaka marka i model to i tak wydatki będą. Jak się kupuje sprzęt używany to wg mnie lepiej szukać ciągników prostszych w naprawach i mniej skomplikowanych. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
19 godzin temu, piotrek202127 napisał:

Zaciekawiły mnie te MF więc trochę poczytam o nich. Przeglądajac olx spotkałem kilka NH td60d i rollera 70, ktoś może użytkuje lub ma/miał styczność z nimi i może się o nich wypowiedzieć?

Mam lamborghini lampo ( to samo co roller ), do prac, które wymieniłeś idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jacek1296 napisał:

Mam lamborghini lampo ( to samo co roller ), do prac, które wymieniłeś idealny.

A którą wersję masz? Chłodzoną powietrzem czy cieczą, czy jest to duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, jacek1296 napisał:

Lampo 50 podkręcony na 60km, chłodzony powietrzem.

Zagotowałeś go kiedyś, bo czytałem gdzieś, że bardzo często wersje chłodzone powietrzem się gotują, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Zagotować nie zagotujesz, bo nie ma wody. Przegrzać go nigdy nie przegrzałem, to chyba nawet nierealne. Ktoś Ci głupot nagadał. Czasem miał naprawdę ciężko( 60tka wyplułaby tłoki ), a wskaźnik temperatury nawet nie  doszedł do trzeciej kreski, a jest ich pięć. U znajomego podobnie. W sąsiednim dużym gospodarstwie mają kombajn chłodzony powietrzem i nigdy żadnych problemów z przegrzewaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli układ chłodzenia sprawny to może i ciężko przegrzać ale się da. Nie ma, że nigdy nie przejrzejesz. Jeśli jest konkretne obciążenie i naprawdę gorąco to nie ma siły, żeby nie przegrzać tak samo jak silnik chłodzony cieczą. A jeśli już kupisz używany, którego ktoś kiedyś przegrzał i ma starty teflon z tłoków to już będzie się przegrzewał. Kiedyś kolega ojca kupił taki ciągnik do porzeczek i warzyw i jak szybko kupił tak szybko sprzedał bo się notorycznie przegrzewał pomimo sprawnego chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Napisano (edytowany)

Mam go od nowości, obecnie ok. 4700mth, żeberka przedmuchiwałem raz. Co do obciążenia: jak jeszcze miał 50km ścinałem szczypior zielony cebuli o wysokości ok.0,5m w temperaturze powietrza powyżej 30st.C. Fakt, nie było dużo kurzu. Ścinacz Krukowiak, obroty wom 1000 zamiast wymaganych 540, obroty silnika ok.2000. Czy miał ciężko? Jęczał, ale do przegrzania było daleko.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj