Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
celtis    12

Witam, mam problem głownie z elektryka bo po odpaleniu nie działa mi w ogóle prawa konsola oraz bordinformator. Chciałem sprawdzić elektrykę tylko jak sie najlepiej za to zabrać bo nie ma tam dojścia. Poproszę o jakieś rady. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Po prawej stronie pod zegarami masz bezpieczniki odchyl ten panel w kierunku przedniej szyby i masz ladne dojscie, dodatkowo bedziesz mial pokrywke, gdzie kazdy,bezpiecznik powinien byc opisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

To wiem, ale tam wszystkie kable idą pod spód bezpieczników a tam dojścia już nie ma :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
Napisano (edytowany)

A jakbys odchylil kabine moze od strony silnika bedzie tam jakis wglad czy cos?

Albo od strony akumulatora

 

Edytowano przez szymonidas9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Właśnie myślałem nad tym ale czarno to widze, bo jak rozumiem kontrolki na tym bocznym panelu na odpalonym silniku powinny świecić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Powinny i nie powinny zależy oczywiście jakie... jak otworzysz pokrywkę z bezpiecznikami to przede wszystkim sprawdź te bezpieczniki. Dalej tą całą płytę idzie przecież podnieść tylko trzeba odkręcić śrubę po jednej stronie a za drugą część łapiesz i podnosisz od spodu są kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

u mnie niestety zero reakcji czy na bordinformatorze czy tej konsoli. mam pytanie jeszcze odnośnie gdzie znaleźć panewki do tych "grabek" nad wytrząsaczami i tych list domłacsjących na klepisku, bo u mnie ich nie ma. czy je można w każdej chwili zamontować czy to jakieś inne klepisko musi być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9
Napisano (edytowany)

No to sprawdź masę i zasilania to na początek. Dodatkowo sprawdziłbym przekaźniki wiem, że któryś z nich na pewno jest oznaczony jako +15 czyli napięcie odłączane. Te grabki to jak domniemywam wytrząsacz aktywny 0006000480 zapytaj w jakimś np. granicie albo w serwisie. Listwa domłacająca jest jedna na klepisku z tego co pamiętam i można ją dołożyć. 

Edytowano przez Dawid1146

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Na początek zaopatrz się w schemat. A co do panewek to są takie sklepy co mają ich tak dużo, że je nawet sprzedają😀


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Mam jeszcze pytanie, jak najlepiej wyjąć klepisko, i jeśli ktoś mógłby to fajnie jakby dodał zdjęcie jak ma zamontowane te listy domłacające. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Mogę udostępnić instrukcję napraw i katalog, wszystko tam znajdziesz.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
celtis napisał:

odblokuj priv kolego

Nic nie mam zablokowane.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

https://chomikuj.pl/jkortus/Instrukcje


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Udało mi się trochę naprawić, głownie okazało się że krańcówka nie łączyła. Pozostał jednak problem z tą funkcją stop która powinna się świecić i piszczeć a w ogóle się nie załącza, jak się za to zabrać i co sprawdzić w pierwszej kolejności? 
Drugi problem to że nie pokazuje w ogóle wysokości koszenia, gdzie powinien się znajdować czujnik odpowiadający za to bo coś słyszałem ze przy siłownikach od podnoszenia a u mnie nic tam nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

czujnik wysokości cięcia jest po prawej stronie pod uchem trzymającym przenośnik pochyły poniżej czujnika obrotów przenośnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
horsch    0

Musisz załączyć heder i młocarnie aby sie świeciły kontrolki awaryjności, można na wyłączonym silniku, jak nie bedzie działało to sprawdź czujniki od tych dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

czujniki awaryjnosci działają i świeca, ale nie świeci ten duży stop i nic nie piszczy a powinno. i właśnie z tym mam problem jak to rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, wcześniejsze problemy rozwiązałem został tylko jeden. Założyłem siłowniki do wysuwania motowideł wszystko działa z tym wyjątkiem że rozdzielacz w ogóle nie "trzyma" można siłowniki wepchać i wypchnąć rekami. Wszystko jest podpięte pod ta wolną sekcje w oryginalnym rozdzielaczu. Ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

IMG_20200701_133952.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetne rozwiązanie. Nie pamiętam jak się nazywa ten typ zaworów, ale potrzebujesz taki, który otwiera się dwustronnie przy odpowiednio wysokim ciśnieniu. Tzn. tak jakbyś założył dwa zawory zwrotne o pewnym ciśnieniu otwarcia na jeden przewód - jeden bezpośrednio w przewód, przepuszczający w jednym kierunku; drugi równolegle do niego przepuszczający w kierunku przeciwnym. Wtedy będziesz mógł przesuwać nagarniacz tylko jak użyjesz odpowiednio dużego ciśnienia, nie wystarczy wtedy siła grawitacji czy dłoń.

Możesz spróbować zaadaptować taki od siłownika otwarcia rury wysypu. Ta sama zasada działania, może uda ci się wyrwać od kogoś z rozbiórki. :) Jeden lub dwa - zależy jak rozwiązałeś podłączenie siłowników.

 

To teraz ja mam prośbę. :D Podeślesz zdjęcia jak rozwiązałeś napinacz łańcucha napędu nagarniacza? Sam chciałem dołożyć do swojego wysuw nagarniacza w oparciu o siłowniki elektryczne, tylko nie widziałem jak można rozwiązać sprawę napinacza bez zbędnych kombinacji.

Edytowano przez uzytkownik77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Zapewne masz na myśli zamek hydrauliczny, myślałem nad tym jednak to dodatkowy koszt i przeróbki a a przecież rozdzielacz powinien spełniać tą samą funkcję. Napinacz nagarniacza pozostał oryginalny i nie wykonywałem tam żadnych przeróbek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie pomogę. Tak to jest oryginalnie wykonane i takiego rozwiązania wymaga budowa tego typu elektrozaworów/rozdzielaczy w przypadku siłowników dwustronnego działania. Trzymam kciuki, oby udało Ci się wymyślić jakieś inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Masz może jakieś zdjęcie jeszcze tego? bo nie spotkałem się nigdy z zamkiem hydraulicznym przy siłownikach od wysuwu motowideł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Bez zamka i odpowiednich siłowników połączonych szeregowo nie zadziała. Będzie ci się nagarniacz ukosował tzn. ten siłownik co będzie miał lżej to wysunie. Masz w instrukcji napraw schemat hydrauliki i tak powinno być.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj