KubaMF

Massey ferguson 255 - wymiana pompy podnośnika

Polecane posty

KubaMF    818

Witajcie, nie znalazłem takiego tematu tutaj. Więc zdecydowałem założyć nowy i zapytać o parę rzeczy. Mianowicie, po kilkudziesięciu latach nadszedł czas na wymianę pompy podnośnika, jej lepszy czas już dawno minął. A teraz jak doszedł rozsiewacz i rozsiewanie po jednym big bagu + inne cięższe maszyny dały jej na pewno mocno popalić. I tu moje pytanie czy jest opcja aby ściągnąć, górną pokrywę podnośnika "plecak" i potem wałek z pompy jakoś cofnąć aby uniknąć rozpoławiania ciągnika? Tak gdzieś mi się kiedyś obiło to o uszy ale nie ma nigdzie tego dokładnie opisanego który wałek jak to cofnąć i ogólnie jak to ma wyglądać. Z góry dziękuje za pomoc w naprawie. Jaką pompę polecacie żeby to w miarę pochodziło ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

mi machanik mówił że w mf bez rozpolawiania nie da sie a 3512 juz tak. co do pompy polecam stara oddać do regeneracji


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

@robi57362 Mi się wydaje że jak w ursusie można to i w mf tam aż takie znacznej różnicy nie ma między pompami i ich napędami. Zależy w jakim ona stanie będzie ... jak będzie rozklekotana luzy i te sprawy to wole nową włożyć i mieć spokój na chwile przynajmniej ;)  

@PRIMO Ooo kolego a możesz mi jakoś to opisać jak to zrobić dokładnie? Bo ja tylko jakieś takie pogłoski słyszałem, że jakiś wałek można cofnąć ale nic więcej... Myślę że za niedługo się za to będę zabierał więc cenne informacje się przydadzą ;) Wiem czytałem już o regeneracji, ale po odgłosach jakie wydaje moja pompa śmiem twierdzi że tam mało co z niej już zostało i nie wiem czy będzie co regenerować :D Chociaż to klekotanie strzelanie czy jak zwał tak zwał to już od kilku dobrych lat jest i działa wiec może ona sobie tak lubi czasem poklekotać :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

ja powtarzam tylko to co mi mówił mechanik. a co do klekotania to te ciągniki tak maja że będzie klekotac czy to na zaworze czy na drugim stopniu sprzegla. ja mam włożoną nową pompe za 1200 zl z polecenia mechanika i jak w starej ustawilem sobie ograniczniki na dzwigniach to wszystko dzialalo perfekcyjnie w nowej nie ma po co ustawiac bo za każdy razem podniesie do innego położenia a i na zimnym oleju jak szybko ruszy sie dzwignia magicznie podnosnik zapiernicza do samej góry dłuższa chwile potrzyma zaklekocze opusci na sam dół i znów podniesie do pozycji ustawionej dzwignia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, KubaMF napisał:

 

@PRIMO Ooo kolego a możesz mi jakoś to opisać jak to zrobić dokładnie? Bo ja tylko jakieś takie pogłoski słyszałem, że jakiś wałek można cofnąć ale nic więcej... Myślę że za niedługo się za to będę zabierał więc cenne informacje się przydadzą ;) Wiem czytałem już o regeneracji, ale po odgłosach jakie wydaje moja pompa śmiem twierdzi że tam mało co z niej już zostało i nie wiem czy będzie co regenerować :D Chociaż to klekotanie strzelanie czy jak zwał tak zwał to już od kilku dobrych lat jest i działa wiec może ona sobie tak lubi czasem poklekotać :D 

Pogłoski pogłoskami i tyle. 

Wyciągasz z tyłu wałek WOM-u odkręcasz plecak i zdejmujesz go a następnie musisz odkręcić po obu stronach korpusu tylnego mostu kołki ustalające na dwie nakrętki i jak je wyciągniesz wtedy możesz wyciągać pompę a tylko nie zapomnij o wymontowaniu tulei łączącej skrzyni biegów z tylnym mostem mieści się nad pompą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@przemekuliski to zależy jaką masz pompę w tylnym moście, czy samą tłoczkową czy i dodatkowa zębata jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

raczej sama, bo przełączanie pod siedzeniem jest więc chyba nie ma drugiej? i zarewelacyjna wydajność to nie jest, bo rozdzielacz jest przy pompie w nich? bo podnośnik opada jak głupi nawet bez obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Zestaw naprawczy spoko opcja, ale niekoniecznie taki za 300złoty w którym nie wiadomo kto jest producentem. Kupiłem kiedyś na szybko same pierścionki w sklepie w okolicy to po ściśnięciu w palcach już nie wróciły do wcześniejszego rozmiaru 😅 Podejrzewam, że tanie zestawy są podobnej jakości. 

Dobry zestaw wygląda mniej więcej tak:

spacer.png

 

 

 

W 255 nie wyciągniesz bez rozpoławiania, w 235 zazwyczaj się da. 

  • Like 2

Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@przemekuliski tak z ciekawości który rocznik Ursusa?

Jeśli podnośnik opada to zaworki poszły się *ebać i nie zamykają się. 

Wystarczy wymienić zestaw naprawczy (link wyżej)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

1997, więc nie wiem a co mechaników się pytałem to każdy co innego tu mówił a podnośnik coraz gorzej działa więc tylko patrzeć jak zaraz wgl już nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, szymonl napisał:

 

W 255 nie wyciągniesz bez rozpoławiania, w 235 zazwyczaj się da. 

Da się wyjąć bez rozpoławiania bo nie ma tam dodatkowej pompy zębatej. 

 

3 minuty temu, przemekuliski napisał:

1997, więc nie wiem a co mechaników się pytałem to każdy co innego tu mówił a podnośnik coraz gorzej działa więc tylko patrzeć jak zaraz wgl już nie bedzie

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Jeśli to to samo, to czy mogę dołożyć do mf 255 dodatkowy siłownik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Tego to akurat nie jestem pewien czy MF 255 ma taki sam tylny most jak Ursus 45XX czy 53XX .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Bo jakie wyjścia w plecaku są tylko pytanie czy to do siłownika, swego czasu kiedyś ktoś mówił że jest taka opcja. Tylko kwestia tego czy takie same siłowniki jak w 45 i 53  by podeszły. Na pewno ramiona by trzeba było przerobić bo mocowania do siłownika nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Chodzi o wielkość tylnego mostu czy jest taka sama. 

Ramiona są standardowe tylko te swożnie są dłuższe jak są siłowniki dodatkowe. 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoG87    2
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, robi57362 napisał:

mi machanik mówił że w mf bez rozpolawiania nie da sie a 3512 juz tak. co do pompy polecam stara oddać do regeneracji

To ten sam ciagnik! Niema żadnej różnicy między 255 a 3512. W 235 i 2812 to to samo! 

Ty musisz zdjąć plecak uważając na cięgna odkręcić zabezpieczenie wałka wysunąć go odkręcić z boku skrzyni blokady pompy wysunąć i wyjąć wałek łączący pompę że sprzęgłem i koło że zwolnicą najlepiej prawe. 3 razy rozbierałem swojego abybsiędobrać do pompy wodzików podnośnika. Sprawdź najpierw filtr oleju pod skrzynią masz dekiel na 3 śrubkach zabezpieczony jeszcze zawleczką i najretką. Lubią się zapchać syfem z oleju z kiprowania i nie podnoszą.

Edytowano przez PrzemoG87
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoG87    2
14 godzin temu, KubaMF napisał:

Jeśli to to samo, to czy mogę dołożyć do mf 255 dodatkowy siłownik ? 

Morzesz nawet dwa ja miałem w 235 takie cudo orginalnie fabryczne ale to za lekki model i ojciec zdemontował do 4512. Podpinasz hydraulice do korpusu z lewej strony jak stoisz tam jest zaślepione wyjście korkiem na imbus a powrót przy rozdzielaczu taki koreczek jest. Gdy podnosisz wjchą i ciśnie olej na tłok to w tym samym czasie podnosi ci siłowniki. W tych ciągnikach pompy są takie same do momentu gdy mamy dołożoną pompę niezależnej hydrauliki. Takiej bez przełączania ustrojstw pod fotelem . Wtedy mamy 2 dwie pompy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Coś tam gorzej dźwiga ale znów tak bez tragedii, jeszcze daję radę śmiało. Ale jednak to stukanie i pompa od nowości nie ruszana. Lepiej to już teraz zrobić niż potem w żniwa jak trzeba go będzie... Tak a propo tego wałka od womu, to właśnie po wymianie drugiego stopnia bo już się tarcza całkowicie skończyła. Podczas pracy wałka i pompy, przy prawie pełnym rozsiewaczu było słychać takie dźwieki jakby pompa się tłukła czy coś takiego. Ten dźwięk jest bardziej niepokojący :/ To u nas nie ma dodatkowej pompy jest jedna. Myślę że dołożenie tego siłownika to nie byłby głupi pomysł, a jak jest z podstawą do siłownika te co są na internetach do 45 i 53 pasują też do 255? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pozytwnie_zakręcony
      Witam, jestem posiadaczem claasa tucano 430. Mam go od nowości i już ma 7 lat.Przez ostatnie lata kombajn w żniwa zbożowe bardzo się grzeje :( tzn. w dobrej pszenicy 9-10 t/ha i przy dużej temperaturze otoczenia czyli ok.36°C. W takim zbożu osiąga on ponad 100°C(przy 105° włącza się sygnał). Aby utrzymać temperaturę między 90° a 100° obciążenie silnika nie może być większe niż 50% lub kosić pszenicę 6t/ha i wtedy nie ma problemu :/ Dodam że w kukurydzy nie ma problemu i kombajn ma normalnie ok 86°C. Tak więc co wy na to?
    • Przez Enter_680
      Kupiłem nową  kosiarkę Stark 175 i mam problem z paskami  lub kołem klinowym. Chciałem wypróbować ją na dość wysokiej trawie . Dałem jej duże obroty , opuściłem i jechałem . Jechałem z nią z 20 m i wszystko było ok ale po chwili zaczęły się kopcić z osłony pasków i przestała kosić  . Jak rozebraliśmy osłony , koła były bardzo gorące . Wie ktoś czy to wada produkcyjna czy ja robię coś nie tak? Proszę na odpowiedź . 
    • Przez mariusz4321
      Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, że po zimie czujnik nie działa- wskazówki nie odchylają się. Wszystki przewody i płytki w puszkach są sprawdzone. W poprzednim sezonie układ działał do samego końca żniw. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez Matik7171x
      Witam, mam problem z Areską, a mianowicie gdy się rozgrzeje silnik to mam problem z przerzuceniem biegów zolw/zając. Czego to może być wina ?
    • Gość SebastianAdamski
      Przez Gość SebastianAdamski
      Deutz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj