damianmmmm

Amortyzator gumowy podsiewacza Bizon

Polecane posty

damianmmmm    1

Witam. Wiecie może gdzie można jeszcze kupić oryginalne te gumowe tulejki na wieszaki do kosza sitowego? Może ma ktoś nadmiar to chętnie odkupię lub może ktoś ma namiar na sklep to poprosił bym o namiar na sklep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

No nie żartuj- w każdej składnicy z częściami zamiennymi takowe dostaniesz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

My zamówilismy w NH od TC i pasowały. Spróbuj tak zakombinować.

@murtek życze przyjemnego wymieniania podróbek, nie daj Boże spawania całego kosza...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Ja już miałem dość duże problemy z koszem sitowym w starym Z056 jak zaczęło go targać to potargało stary i nowy kosz w 3 dni i sprzedałem kombajn dalej. Kupiłem Rekorda z 94r. i tam są już podtarte te tulejki i chce założyć porządne oryginalne a nie tanie podróby za 2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

@majranjd a masz może kontakt do tego działu sprzedaży? Może by wysłali.A wymiary są takie same jak w bizonie czy trzeba coś przerobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To nie wina tulejek gumowych i ich słabej jakości, tylko nieumiejętnego ich montażu.

Poprawne założenie tych tulejek wbrew pozorom jest sprawą dość trudną.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Chodzi o to by po założeniu tych tulejek nie generować dodatkowych naprężeń na podsiewacz, a jak wiadomo guma po skręceniu się odkształca i nie zawsze tak jak byśmy tego chcieli. Najważniejsze to jednak ustawienie podczas skręcenia gum, drążka targacza w idealnie wypośrodkowanej pozycji.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

I tu deer ma rację. Na szczęście majranjd nie muszę ich wymieniać- wymieniałem kilka lat wstecz i do tej pory bezproblemowo chodzą. Jest to tanie, lecz być może z tym trzeba się pomęczyć- bynajmniej mi wymieniali spece z rodziny :) Więc raczej nie ma co cudować i zakładać jakie są- ma chodzić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

udało mi się zamówić ostatnie 10 szt z Łodzi. niby oryginalne z bizona. Jak przyjdą to zobaczę co to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Przysłali mi jeszcze większe gówno niż to co jest za 1,5zł. Jutro muszę zadzwonić do faceta i powiem mu żeby se to w DU** wsadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

witam jak mogę dodać to na pewno nie chodzi o gumy i ich cenę tylko o montaż. Ja miałem też ten problem i kupiłem od NH po 10 zł za szt. i nie pomogło, a okazało się że był minimalny luz w napędzie (sprawdź wał i łożyska napędowe czy nie mają nawet mikro luzów jeeśli tak to wymień i skończą się problemy bez względu na gumy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z058    0

Witam. Mam Bizona Z058, również mam problem z całym koszem sitowym. Cały czas urywa mi uszy które są skręcane wraz z targańcami. Zazwyczaj ucho urywane jest z jednej strony. Ostatnio rozerwało cały kosz. Ale dało rade pospawać. Jest to 3-ci kosz w ciągu dwóch lat. Mam ten kombajn od 19 lat. Problemy zaczęły się jakieś 4 lata temu. Za każdym razem wymieniam wszystkie gumowe tulejki. I nic nie pomaga. W tamtym sezonie zostały wymienione wszystkie sita i cala podłoga która jest skręcana z koszem. Już odechciewa mi się pracy jako kombajnista. Jeżeli by ktoś się na takim czymś bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem takie same problemy z koszem sitowym, w tym roku wymieniłem go na nowy, założyłem nowe gumy, łożyska na całym napędzie podsiewacza, nie było luzów a łożyska się rozleciały. Po jednej stronie są założone dwie podkładki to tego drążka co napędza podsiewacz. Jak narazie wymłócił około 15ha i nie ma żadnych śladów pęknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

W moim bizonie kosz sitowy rozerwało w ciągu sezonu 3 razy aż w końcu nie było już co z niego zbierać więc kupiłem nowy i przy montażu okazało się że ramiona które go napędzają nierówno dochodzą do uchwytów więc z tej strony z której była mniejsza odległość podłożyłem między to ramię a uchwyt kosza centymetrowy dystans i od tej pory śmigam już trzeci rok bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u mnie też wymiana kosza byłą bo go rozerwało a wina leżała po stronie łożysk na napędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A ja wymieniałem już kilka razy te tulejki gumowe, ale nigdy nie miałem problemu, że coś w trakcie żniw tam się popsuło, zawsze robiłem to z wyczuciem i jakoś chodzi bezproblemowo póki co ;)


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Ja wymieniałem 2 lata temu i trafiły się bardzo dobre. Ciągle dobrze się spisują mimo, że kombajn rocznie obkasuje nawet 130-140 ha.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj