luki80413

Bizon praca silnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luki80413    0
1 godzinę temu, wieslaw16 napisał:

Jeśli mnie słuch nie myli, to zawory słychać, pewnie do regulacji.

No wlasnie napewno to trzeba bedzie zrobic bo kombajn kupiony pol roku temu to beda jego pierwsze zniwa natomiast silnik dymi na bialo nawet jak jest rozgrzany ale wtedy troche mniej i nie ma tego charakterystycznego ryku gdy wkreca sie na obroty jest taki jak by nie ostry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

jak dla mnie to on nie chodzi tak źle nie dymi na biało chyba ze chodzi ci o ten dym przy dodawaniu gazu ale to bedzie coś z pompą i wtryskami a co do pobierania oleju to tak bedzie nie wiadomo ile lat już chodzi może uszczelniacze zaworowe już są stare i przepuszczają olej po zaworze do komory spalania jest równierz możliwosć zapieczonych pierscieni jeżeli nie ubywa wody to zmień olej wyreguluj zawory. jak chcesz to możesz wtryskiwacze wyregulować i wymienić końcówki to nie bedzie drogie najlepiej niech chodzi z pół dnia na podwórku i wszystko wyjdzie

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Jakiś kombonowany. Drabinka może i Z050 ale zegary już nowsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Możliwe. U mnie jest z050 super z 76 to ma ta sama barierke ale inne zegary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki80413    0

TUTAJ z barierka to ktos kabinowal poobcinal i przyspawal do daszku mam juz kupiona orginalna wsztko bedzie robione tak jak ma byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Gościowi silnik nie pracuje poprawnie ale oryginalna barierka okazuje się ważniejsza;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

kolega wyżej dobrze napislał pokombinuj z kątem wtrysku

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki80413    0
1 godzinę temu, hubertb napisał:

Gościowi silnik nie pracuje poprawnie ale oryginalna barierka okazuje się ważniejsza;] 

Akurat dla mnie wazne jest wszystko jak by silnk nie byl to bym nie tworzyl tematu radze zastanowic sie a pozniej odpowiadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

To pooglądaj filmy o bizonie, składali z tego co było malowali tym co było, modernizowali jak musieli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
5 godzin temu, ma123 napisał:

kolega wyżej dobrze napislał pokombinuj z kątem wtrysku

 

Zbyt wczesny kąt wtrysku nie jest dobry dla samego silnika, ponadto będzie miał tendencje do nadmiernego grzania się,najpierw zajmij się regulacją zaworów i sprawdzeniem końcówek wtryskiwaczy, i ustawieniem  odpowiedniego ciśnienia wtrysku ,i dopiero zobaczyć jak silnik będzie pracował i jeszcze jakość paliwa może mieć wpływ na pracę silnika,warto jeszcze filtry paliwa wymienić i zobaczyć filtr powietrza,tak że to wszystko ma ogromny wpływ na prawidłową pracę silnika.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Siwy dym to albo wtryski albo zbyt późny "zapłon". W tym silniku ustawia się to bardzo łatwo i jest o tym przynajmniej bilion tematów lub nawet więcej. 

Po za tym zgadzam się z kolegą @wieslaw16 że najpierw podstawy potem grzebiemy dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

Aby posłuchać ryku bizona taniej i lepiej było kupić dobry zestaw audio, postawić na podwórku, posadzić d..e na leżaczku i z zimnym browarkiem w dłoni słuchać godzinami. Ewentualnie dla wzmocnienia efektu projektor do wyświetlania obrazu na stodole :D

 

Edytowano przez akmaly
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj