Łuki123

Władimirec t25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Łuki123    0

Witam  chce zapytać jakie oleje wlać do mojego t-25 

1-silnik jaki olej? 

2-skrzynia biegów (jaki? I ile wlać? 

3- podnośnik jaki najlepiej? 

Dodam że nie pamiętam jakie są aktualnie bo długo nie wymieniane były. I też słyszalem od znajomego że podbno do t25 idzie wszędzie olej taki jak do silnika np Superol 15w 40. I taki mi też kazał wlać do skrzyni i podnośnika to prawda? 

Czy do skrzyni czasem nie lepiej przekładniowy? 🤔 

I do podnośnika hydrauliczny? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Do silnika zalecał bym Turdus ,7 litrów,do skrzyni biegów przekładniowy 10 litrów,do podnośnika zalecał bym hydrauliczny hl 68 lub hl 100 zależy od stopnia zużycia układu hydraulicznego 7 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0

A co do tego podnośnika to jest jakiś przelew? Czy coś? Czy po prostu pod korek wlać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

przez korek lejesz z boku korpusu jest chyba miarka odkręcany korek jak wylatuje olej to znaczy ze juz tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Nie lej Turdusa tylko Shella Rimua, cena praktycznie ta sama a klasa oleju o wiele lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0

A jaka klasę lepkości musi mieć do skrzyni olej i do podnośnika? 🤔 Bo żeby nie narobić sobie problemów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
Napisano (edytowany)

Do skrzyni, zwolnic zalej hipola gl4, do podnośnika olej silnikowy 15w40. możesz jakiś najtańszy, silnik i pompa Shell Rimula R4 X 15W 40 

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
Napisano (edytowany)

W praktyce tak, w teorii w t25 do podnośnika każą lać silnikowy, ale jak wlejesz hipola nic się nie stanie 

Możesz też Lux'a zalać 

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0

Ok bo też jak pisałem wczesnej  że znajomy mi mówił żeby zalać skrzynie i podnośnik tym olejem co do silnika czyli superol 15w 40 już sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0

Widocznie taaaa... 

Zamówiłem tego hipola gl4 do skrzyni i podnośniki będzie Mikua? 

Do skrzyni jest jakaś miarka czy coś? Czy po prostu wlać pod korek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
17 godzin temu, ma123 napisał:

przez korek lejesz z boku korpusu jest chyba miarka odkręcany korek jak wylatuje olej to znaczy ze juz tyle

Miarka kontrolna z bagnetem jest zaraz przy korku wlewowym, trochę do przodu od wlewu na klucz 14mm,bo jeśli chcesz nalać do korka z boku, to od razu podstaw pojemnik na olej, bo to co wlejesz to wszystko i tak zaraz wyleci, bo to jest korek spustowy,i przy takim poziomie oleju  jak tu podajesz, to jedynie sam będziesz podnosił narzędzia i podnośnik do góry.

2 godziny temu, Mikua napisał:

W praktyce tak, w teorii w t25 do podnośnika każą lać silnikowy, ale jak wlejesz hipola nic się nie stanie 

Możesz też Lux'a zalać 

No na Lux-sie to poszalejesz, po godzinie roboty będzie jak woda rzadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
2 godziny temu, Łuki123 napisał:

Widocznie taaaa... 

Zamówiłem tego hipola gl4 do skrzyni i podnośniki będzie Mikua? 

Do skrzyni jest jakaś miarka czy coś? Czy po prostu wlać pod korek? 

W skrzyni korek wlewowy jest jednocześnie kontrolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@wieslaw16 a guzik prawda. 

Kontrolny/nadmiarowy jest z drugiej strony obudowy skrzyni biegów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
15 minut temu, PRIMO napisał:

@wieslaw16 a guzik prawda. 

Kontrolny/nadmiarowy jest z drugiej strony obudowy skrzyni biegów. 

Guzik prawda i prawda, bo są na tym samym poziomie nalewając do dolnej krawędzi wlewu, jest na tym samym poziomie co korek kontrolny ,sam nalewałem i wiem że tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0
1 godzinę temu, wieslaw16 napisał:

Guzik prawda i prawda, bo są na tym samym poziomie nalewając do dolnej krawędzi wlewu, jest na tym samym poziomie co korek kontrolny ,sam nalewałem i wiem że tak 

Zdjęcie najlepiej jakby ktoś wstawił i było by jasne:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Pozycja 6 tabeli na zdjęciu łożyska toczne POMPY WODNEJ, heee mały rusek na wodzie, co za idioci tworzą takie dokumenty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parnasus99    0
Dnia 4.05.2020 o 14:32, Łuki123 napisał:

Ok bo też jak pisałem wczesnej  że znajomy mi mówił żeby zalać skrzynie i podnośnik tym olejem co do silnika czyli superol 15w 40 już sam nie wiem 

Ludzie, nie wyłączajmy w naszym życiu logicznego myślenia !!! 
Jak logicznie ten twój znajomy wytłumaczy swoją propozycję, że jeden olej do silnika, układu hydraulicznego i przekładni? Przecież to są zupełnie inne warunki pracy, inne temperatury i inne ciśnienia !
Może on sobie zalał jeden olej wszędzie bo mu się nie chciało kupować różnych i na razie działa ale długoterminowe skutki na pewno nie będą pozytywne.
LOGICZNE MYŚLENIE ! ....- proszę nie wyłączać.

Inżynier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łuki123    0

Witam, wczoraj zakleszczyła mi się skrzynia na 5 biegu ( jedna wajcha skrzyni) i czy ktoś tu by mi napisał jak go rozkleszczyć? Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj