mich89

Renault 751.4 strasznie rzęzi przy włączonym WOMie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich89    16

Znajomy ma starą Renault model 751.4 rocznik coś koło 1981. Ogólnie ciągnik głównie pracuje z turem i ma go x lat. Ostatnio podłączył opryskiwacz i po włączeniu WOMu strasznie zaczęła rzęzić w okolicy sprzęgła. Na pusto bez niczego i załączeniu wałka jest cisza, pod jakimkolwiek obciążeniem hałas. Jakby jakieś łożysko padło. Spotkał się ktoś z takim problem bo przeszukałem forum, ale nic na ten temat nie znalazłem, a zadeklarowałem mu się pomóc bo starszy facet. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Jutro postaram nagrać filmik. Ciągnik normalnie jeździ skręca hamuje. Nic się nie dzieje oprócz WOMu. Na sucho cisza, jak podłączyć się jakaś maszynę pracująca na WOM, po jego załączeniu słychać hałas z okolicy sprzęgła. Jakby coś wyważone nie było. Taki szum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
Napisano (edytowany)

Sprubój pokręcić wałkiem na włączonym i wyłączonym wom . Ręką lub kluczem Może tak ci będzie lrpiej zlokalizować gdzie chrupie

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Byłem dzisiaj u znajomego by nagrać filmik. Dzisiaj na 540 cisza na 1000 szumi jakby jakieś łożysko z tyłu. Obracanie ręcznie nic nie daje bo nic nie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Olej jest full stan bo to w pierwszej kolejności było sprawdzone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

 

Nagrałem dzisiaj filmik 

Co hałasuje?

 

P.S. Zróbcie coś z tą reklamą Mustanga bo nerwicy można dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

mogły tęż zęby trybów się wyszczerbić, a propo reklamy to jest antyreklama bo nigdy nie kupuję czegoś co jest nachalnie reklamowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Znajomy ciągnik rozebrał... No iii... Kurczę pieczone nic. Wszystko jest jak nowe zero luzów, tryby bardzo ladne, łożyska też. Tylko skąd ten dźwięk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Widełki dobrze siedzą na ośkach.nie są wyrobione.może zębatki o siebie ocierają ilub o obudowę  skoro na 540 ok a na 1000 słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Panowie chyba tak to nie powinno być?

Widać że łożysko jest SNRa więc raczej nie oryginalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

To latające łożysko tak akurat musi być bo dociska je obudowa. Skrzynia pośrednia rozebrana i nadal nic kurczę zagadka totalna. Był mechanik i też nic nie znalazł. Chyba trzeba będzie tył rozebrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Powiem Wam szczerze... Sam jak jeszcze myślałem o gospodarzeniu chciałem kupić zachodni ciągnik. Teraz z tego co widzę sorry ale nie w Polsce i przy tych zarobkach. Znajomy walczy z tym Renault kabina ściągnięta i szukamy dalej. Wydarte są takie mini zębatki od rewersu. Nigdzie nie są dostępne. Uszczelki żadne nie dostępne będzie w płynie. O trybach w razie czegoś mowy nie ma jedynie tokarz i hartowanie. Ursusa, Zetora czy MTZta naprawia się max w tydzień. Tutaj jakaś masakra się zapowiada. Fakt jest taki że przez X czasu nigdy nic znajomy nie dokładał no ale teraz będzie się działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Problem rozwiązany. Po tygodniu rozkręcania i szukania, przyczyna się znalazła po podniesieniu podnośnika. Rozsypane łożysko wałka zdawczego. Chyba z 5 kulek tylko było. Rozsypało się w rękach. I pewnie przenosiło dźwięk poprzez wibracje. Niestety ciągnik rozebrany w drobny mak. Przynajmniej jest jedna zaleta będzie przejrzany i uszczelniony. Bo okazało się że z uszczelnienia wałka sprzęgłowego olej leciał, że tarczka zębata też jest średnia. Inne rzeczy jak nowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
    • Przez Mati3005
      Witam, Panowie mam pytanie odnośnie ustawienia balansera, tłumika drgań zwał jak zwał, przy remoncie silnika mechanik nie zaznaczył położenia wału względem ustawienia balansera, i teraz podczas pracy są odczuwalne drgania na ciagniku, nie wiem jeszcze jak z sila przy ciężkiej pracy bo na razie tylko pracował z opryskiwaczem ale takich drgań przed remontem nie było wiem ze ma być ustawione dwa skrajne tłoki w GMP i teraz pytanie czy jest gdzieś na kole od wału oznaczenie tego czy czeka mnie metoda prób i błędów ze śrubokrętem we wtrysku?? 🙂 na balanserze jest oznaczenie na kole zębatym, za pomoc dziękuję 
    • Przez Wojtas974
      witam tak jak w tytule, nie mogę wrzucić tych biegów, 3 i 4 wchodzi normalnie, ktoś miał podobny problem?
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam. W mojej renówce pojawił się problem z włączającym się napędem, a mianowicie podczas jazdy bez różnicy czy wolno czy szybko, na niskich czy wysokich obrotach zapala się i po jakimś czasie gaśnie (albo nawet miga) kontrolka od ręcznego, co za tym idzie czuć i słychać jak zaczyna ciągnąć przedni napęd. Potrafi włączyć się nawet jadąc po drodze co jest dość uciążliwe. Jeśli ktoś orientuje się w czym może być  problem byłbym wdzięczny za odpowiedź. Renault 103.54 16x16  mechaniczna. Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj