Polecane posty

livebird    54

Witam w zaoranym ugorze gdzie posiałem owies opuściło się sporo nawłoci i mam pytanie czy da rady to jakoś zwalczyć w tej uprawie czy niestety owies będzie musiał z tym cholerstwem żyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Podłączam się do pytania, zasialem też owies na ugorze koszonym raz do roku na którym była nawłoć, w styczniu badyle skosilem zaoralem teraz widać po siewie wychodzi. Mam mustang forte ale zadziała coś? Nic o nawłoći w etykecie nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

No właśnie w tym problem że chyba nie ma środków na to cholerstwo w owsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

Zrobie dzisiaj próbę tym mustangem ale chyba i tak tym będzie pryskane bo niema czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Chwastox turbo prawdopodobnie bierze tą nawłoć wczoraj pryskane dzisiaj wszystkie nawłocie pozwijane

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

 Zadziałało ale odbiła było gęste jak. Cholera na ugorze i opuściło sie z korzenia ale jakotako owsu nie zagroziła bardzo bo akurat tam najlepiej sypał a i jak zaczeła przerastać owies to już żniwa były 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>



    • Przez SchwammalTM
      Witam,
       
      Chciałbym zapytać jak najefektywniej uprawić pole po częściowo wylegniętym a częściowo zniszczonym przez dziki owsie. Ze względu na ogrom zniszczeń nie został on zebrany. Zaraz po inspekcji koła łowieckiego pole zostało spryskane Glyfosem. Chciałem spróbować zaorać pole, ale pług bardzo się zapycha i po przejechaniu 10 m zrezygnowałem z orki i postanowiłem zapytać się mądrzejszych ode mnie.
       
      Dodam, że orkę próbowałem robić na różnych głębokościach - w zasadzie nie robiło to zbyt dużej różnicy - pług zapychał się identycznie, przez co orać się nie dało.
       
      Myślałem, czy najpierw nie przeciągnąć po polu kultywatorem, ale boje się, że powtórzy się historia z pługiem. 
       
      Agregatu ścierniskowego ani talerzówki nie mam ani też za bardzo nie ma mi kto tego pola uprawić większym ciągnikiem. Mam C330.
       
      Z góry dziękuję za rady!
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj