Mareczek78

Skrzynia biegów Z056

Polecane posty

mtracz    76

Od tego powinieneś zacząć.

Jak nie pomoże to zaglądasz do skrzyni do blokady wodzików.

Jak tam nic złego nie ma to zębatka albo łożysko za luźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesio    0

Ja chciałbym się zapytać o wsteczny bieg. Mianowicie nie zawsze idzie z miejsca łagodnie ruszyć. Nie raz szarpnie a nie raz nie. Od czego to może być? do przodu jest wszystko ok tylko właśnie na wstecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak wciśniesz sprzęgło do oporu to chowa się do końca siłownik od wariatora? bo jeśli nie to będzie szarpał, szczególnie na wstecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jeśli masz już dużą sume luzów w skrzyni to przy przyspieszonym przyspieszaczu bedzie szarpać. 2 lata temu udało mi sie kupić oryginalną skrzynie biegów z lat 70 z przebiegiem może 20mth.Wcześniej remontowałem starą skrzynie ale na tych podróbach ciężko było zrobić sezon i wszystko szarpało, dzwoniło i zgrzytało. A teraz jak mam nową ori to jest cisza, biegi wchodzą bardzo ładnie i rzadko kiedy zgrzytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

ja bym na poczatku zobaczył w jakim stanie jest lozysko na trybie odwracajacym

mialem tak samo ze za trecim czwartym razem wchodzilo

tylko ze lozyska nie bylo (kulki lezały na dnie skrzyni)

Wymiana nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skok    1

Witam

Jak najszybciej i najłatwiej dostać się do mechanizmu różnicowego w bizonie??? Prosze o dokładną poradę bo nigdy tego nie rozbierałem.

A jak zdiagnozować że ten mechanizm jest już na wykończeniu????

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

koło od strony rury ściagasz wybijasz oś i wyciagasz cały kosz. jak zdiagnozować sprawdz czy krzyzaki nie sa pourywane i czy mają duzy luz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Tam nie ma żadnych krzyżaków tylko sworznie satelit i koła koronowe, ogólnie kosz identyczny co w C360 tylko koło talerzowe ma inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Co do diagnozy to zdejmujesz pokrywę skrzyni i patrzysz wewnątrz kosza w jakim stanie są satelity, koła koronowe i krzyżaki(sworznie satelitów) i czy nity nie są pościnane. Ja jak rozbierałem w środę to połówki krzyżków leżały na dnie.

Co do rozbierania to jest tak:

-zdejmujesz koło do strony rury

-pokrywę

-belkę nad skrzynią

-odkręcasz duże kolo zębate w skrzyni od strony rury

-wyjmujesz kilka centymetrów półoś

-wyjmujesz duże koło zębate

-odkręcasz lewy hamulec ( jak będziesz stał twarzą do skrzyni to ten z prawej strony)

-wyjmujesz hamulec

-wyjmujesz obudowę hamulca

-zbijasz piastę łożyska kosza mechanizmu z prawej strony

-wyjmujesz kosz mechanizmu

-rozkręcasz, patrzysz, wymieniasz

Cena satelitów, krzyżaków, kół koronowych i podkładek nie powinna przekroczyć 500zł

Jak wszystko będzie ładnie wychodzić to rozbierzesz wszystko w 4 godziny

Edytowano przez pawelzaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skok    1

dzięki wielkie za pomoc a ściagacze jakies sie przydadzą czy nie ???? i jak najlepiej go zabezpieczyć przed zdjęciem koła żeby sie nie przewrócił ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Ściągacze raczej nie będą przydatne. Lewarek podstawiasz pod oś, i jakieś klocki pod mocowanie siłownika podnoszenia hederu i może jakieś klocki pod oś przy piaście koła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skok    1

to całej osi od koła nie wyciągam ??? a mechanizm wyjmuje góra skrzyni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzaza    5

Półoś wysówasz kilka centymetrów tak żeby zdjąć to duże koło zębate. Mechanizm wyjmujesz górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zidane105    0

witam:) wie ktoś jaki może być problem z ciężko wchodzącymi biegami? dodam że po podciągnieciu sprzegła, bardzo niewiele, a i tak już pod górki ciągneło.

Na dużych obrotach czesto się tak dzieje, że nie chce się wbić i zgrzyta podczas próby, jak się ujmie gazu to trochę lepiej. Nie jest to za każdym razem zmiany biegu ale jest... i bywa to trochę denerwujące. Ma ktoś pomysł co to może być i jak temu zaradzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    477

W instrukcji napraw mam napisane tak: Utrudnione włączanie biegów.Przyczyna : Wadliwe działanie sprzęgła.Niewłaściwie wyregulowane cięgła zmiany biegów lub nadmierny luz.Zatarte lub zużyte łożyska, wielowypusty. Jeśli będziesz potrzebował więcej informacji odnośnie tego co pisze w instrukcji napraw służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Podłączę się

U mnie w bizonie co dziwnie jak jest niby zimny olej to wyskakuje 1

kolo godziny 13-14 jak już dość sporo chodzi problem przechodzi ale nadejdzie godzina 21 i znowu wyskakuje 1 i czasem 2 lubi

Tryby wszystkie ok , łożyska też

Jak myślicie co to może być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie jest podobnie tylko ze wstecznym. Trzeba trzymać wajche przy cofaniu i to czsem nie pomaga... Gdzie jest przyczyna??


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Koledzy proponuje przeczytać ten temat od początku tam są już porady co sprawdzić od czego zacząć przy wyskakujących biegach np.: regulacji cięgiełka.

Jak sprawdzicie to napiszcie co zrobiliście i czy się zmieniło. Chociaż kto teraz będzie jeździł kombajnem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No faktycznie. Pierwsze napisałem pytanie, a później zacząłem czytać... Ale wtopa:D


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Ale przez tyle lat było wszystko ok. Dopiero w tym roku tak sie porobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati9151    0

Mam problem z zabierakami dźwigni zmiany biegów. Nie mogę wbić II i III biegu te zabieraki mają straszny luz na sworzniu na dole i nie wiem co mam wymienić czy ten sworzęn czy zabieraki? Czy miał ktoś taki problem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A co masz na myśli pisząc zabierak? chodzi ci o luz bolca wodzika w otworach korpusu skrzyni? czy sam zabierak wodzika(to co przesuwa koło zębate) ma luz na bolcu wodzika?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj