Mareczek78

Skrzynia biegów Z056

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    228

Sprawdź kulki na wodziku i same wodziki czy nie są już podrobione rowki na nich. Może być też tak, że podrobiły się troszkę zęby jak słabo się zazębiały i teraz wada się pogłębia. Ściągnij pokrywę i wybij wodzik od jedynki i wstecznego. Zobaczysz stan kulek (śrutów), samych wodzików oraz kół zębatych. Tylko nie POGUB tych kulek!

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Panowie, potrzebuję porady. Obudowa sprzęgła po lewej stronie robi się gorąca - pewnie łożysko do wymiany. Pytanie moje jest - czy do wymiany tego trzeba ściągać duże koło?

Edytowano przez skoczmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zaraz... Po co ściągać koło? Trochę mniej miejsca masz ale spokojnie sprzęgło możesz bez odkręcania koła zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie trzeba ściągać koła jezdnego. Od siebie mogę dodać, że dobrze jest ściągnąć koło pasowe, ale to nie musowo. Trochę mniej dźwigania wtedy jest.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Dziękuje bardzo za podpowiedzi, nie ściągałem koła. Łożyska w obudowie sprzęgła już wymienione i wszysko spowrotem złożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

ja tez tak mialem w zeszlym sezonie jak konczylem trzeba bylo trzymac reka wajche i wtedy dalo rade jechac a wina byl obrobione kolo zembate i wykruszony zab z walka posredniego


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

mariusz27 ma pelna racje. tez tak mialem. To jest jeden walek zespolony od pierwszego biegu.masz zeby wykruszone na brzegach w tym zab i wyskakuje. Moze uda Ci sie dociac musisz bardzo uwazac aby wiecej ich nie wyciac.Jesli myslisz o wymianie pamietam ze bylo duzo roboty(a u mnie problem z wyjeciem tego walka) bo jest na samym dole skrzyni

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Jakiś czas temu prosiłem o radę dlaczego wyskakuje mi I bieg pod obciążeniem i zgodnie mi poradzono że przyczyną był wał pośredni ( ten najniższy wałek w skrzyni) -właściwie teraz już kompletnie nie było I biegu - ścięte wszystkie tryby na wałku- poradzono mi żeby wyciągać tylko górne wodziki i dolny wał- jednak muszę powiedzieć że wyciągnięcie wału głównego zajmuje +- 10 min i wtedy jest duuuużo lepsze dojście do wału pośredniego- nie należ też zapomnieć o odkręceniu tarczy hamulcowych- dzięki czemu cała operacja trwała 6h łącznie z wizytą w sklepie po części. Teraz wszystko działa bardzo płynnie jak w zupełnie nowej skrzyni! ;) Mowa oczywiście o Z-056

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Remont kapitalny skrzyni mnie czeka i pytanie takie - wyjeżdżał ktoś osią z kołami i skrzynią spod bizona? Do przyszłego sezonu daleko, a skrzynię chciałbym porządnie zrobić więc inna będzie robota jak będzie wszystko na wierzchu a nie robota na macanego

 

Remont kapitalny skrzyni mnie czeka i pytanie takie - wyjeżdżał ktoś osią z kołami i skrzynią spod bizona? Do przyszłego sezonu daleko, a skrzynię chciałbym porządnie zrobić więc inna będzie robota jak będzie wszystko na wierzchu a nie robota na macanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nikt kogo znam nigdy nie wyjeżdżał skrzynią spod kombajnu. Jak odkręcisz belkę poprzeczną, belkę nad skrzynią i wywalisz gardziel jest dość dobry dostęp. Fakt, jak się dłużej kuca lub klęczy pod kombajnem to kolana dokuczają ale da się przeżyć. Tylko nie kup sobie indyjskich części, bo tego pełno po agromach.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
Mareczek78 uwierz mi, że poświęcony czas no rozkręcane wszystkiego w sposób jak Ty to chcesz zrobić wystarczy żeby rozebrać wszystko i solidnie z powrotem włożyć i zamontować bez wyjeżdżania skrzynią a tak jak kolega wyżej pisał dojście jest całkiem dobre i wszystko widać ,wystarczy wiedzieć co jak po kolei rozbierać... Powodzenia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Koledzy mam poważny problem ! Otóż przy cofaniu bizone 56 chyba na przyspieszeniu ... wcisnąłem sprzęgło coś delikatnie chrupnęło i przestały działać biegi , nie działa 1,2,3 oraz wsteczny . Biegi wchodzą normalnie , prosiłbym o poradę jak to naprawić i co to może być ? Dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

miałem podobny przypadek ale jak sie zakopałem i poszło kolo pośrednie biegu wstecznego

ale skoro u cb nie ma w ogóle biegów to raczej półoś

dekiel do góry i działaj w ciemno ciężko dużo powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Albo wałek sprzęgłowy. Nic nie chrupie w skrzyni po puszczeniu sprzęgła nawet na luzie?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek_1    6

Witam Panowie. Czeka mnie wymiana łożyska i simeringu na wałku sprzęgłowym w skrzyni. Moje pytanie jest takie, czy po rozebraniu sprzęgła z lewej strony dam radę wjechać wałkiem do skrzyni i tam wymienić łożysko i simering?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dasz radę. Ściągnij sprzęgło i obudowę, obudowę wałka, a wałek Ci sam wyskoczy jak delikatnie pociągniesz. Żeby złożyć to z powrotem ściąg pokrywę skrzyni, żeby wałkiem sprzęgłowym trafić w wałek w skrzyni (łożysko igiełkowe) i nałóż na to łożysko smaru bo zanim olej do niego dojdzie to może cierpieć. Jak masz grubsze ręce to wygodniej jest też wysunąć w prawo delikatnie wałki od wodzików.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarus9204    1

Witam zrobiłem remąt skrzyni biegów w moim bizonie i pojawił się mały problem.Chodzi mi o wodzik 2 i 3 biegu z jednej strony ma on 2 wycięcia a z drugiej 1.Problem polega na tym którą stroną włożyć go do góry i czy to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie! jestem nowy na forum i pierwszy rok posiadam bizona. Wysiadł mech. różnicowy bo na początku coś trzeszczało, później nawet blokowało mi prawe koło i zaczęły wyskakiwać biegi- konkretnie pierwszy bieg. Bardzo proszę o Waszą opinię i porady, co z tą skrzynią należałoby zrobić, aby to wszystko jakoś znów sprawnie działało. Mam plan sam to rozebrać, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Dodam jeszcze, że przez pierwsze dni koszenia skrzynia nie sprawiała problemów, nie wyrzucało biegu, jednak czasami ciężko było włączyć bieg, jeśli jeździłem na 2 i na 3 to z kolei był problem z 1 biegiem i odwrotnie. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mogą się nie zazębiać tryby, albo ugięte widełki. Trzeba to rozebrać i zobaczyć co jest. Mechanizm na wierzch i zobaczyć czy satelity nie poleciały itp


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok. dziękuję. czyli wydaje sie, ze czeka mnie remont całej skrzyni. ile mogą kosztować części tak mniej więcej i czy aby powyciągać te tryby i widełki trzeba demontować obydwa koła i wyjmować półosie? słyszałem, ze chcąc wyjąć mechanizm różnicowy ze skrzyni, należy wysunąć lewą półoś. Czy to prawda:D??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koła trzeba ściągnąć, żeby wysunąć półosie. Inaczej nie wyciągniesz dużych kół. Ściągasz hamulce, wysuwasz małe półośki i mechanizm spadnie. Wcześniej dobrze jest ściągnąć gardziel bo inaczej to porażka i odktęcić belkę nad osią. Robiłem całą skrzynię w tamtym roku, wymieniałem wszystkie tryby oprócz kół zwolnicowych, półosie krótkie, wałek sprzęgłowy i hamulce. Wszystko oprócz koła chyba 2-3 bieg było z Z.K.Z Wrocław. To jedno koło było ze Skropolu, bo z wrocławskie nie chciało się spasować z wałkiem sprzęgłowym. Koszt ok 1500 zł, z łożyskami bo uszczelki sam robiłem. Nie kupuj po agromach jakiś indyjskich części. Są za twarde i szybko się wysypują. Nasze są utwardzane tylko powierzchniowo, czyli tak jak w oryginale.

 

Aha, żeby wybić wodziki trzeba wyciągnąć śruty i sprężyny. Są one po prawj strony skrzyni. Tylko ich nie pogub!!! Popuść widełki na wodzikach i delikatne bij przez drewno w nie. Mają wyjść w prawo. Najlepiej robić to w dwie osoby.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj