adrian

Czy wyżyje z 7 ha warzywa?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian    2
Napisano (edytowany)

Witam mam pytanie czy wyżyje  z 7 ha warzyw ?

Klasa ziemi 2-3 zawsze mógł bym dobrać dzierżaw

Jeżeli tak to jakie mógł bym uprawiać może ktoś ma jakieś doświadczenie to nie mi podpowie.

Edytowano przez adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)

Na pewno się nie wyrzyje 😄 😂
Po wakacjach  koniecznie korki  :)

 

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian    2
8 minut temu, Andrz_ napisał:

Po wakacjach  koniecznie korki  :)

 

Każdy może się chyba pomylić

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Kilka prostych pytan ktore decyduja o tym czy wyzyjesz. Masz ludzi? Masz wode? Masz przechowalnie? Masz opakowanie? Masz sprzet? 7 ha to juz jest cos. A wogole masz pojecie o produkcji towarowej czy tylko uprawa w warzywniaku dla siebie? Znajomy ma 20ha warzyw. Cebula zimowka, dymka, cukrowa, czosnkowa, pozna zolta i czerwona. Do tego ogorki, kapusta i fasolka na straczki i pekina caly rok. Po zimowej cebuli ida ogorki, a po ogorkach odrazu pekina, po cukrowej i fasolce idzie pekin, na wiosne tez sadza. Ma teraz 45 lat, a moja zona jak go zobaczyla pierwszy raz to powiedziala ze ma 60. Po 3 doby bez przerwy na zieleniaku, tylko samochody podstawiaja. 20 ukraincow chodzi przy tym. Dom postawil za swoje, teraz nowa przechowalnia sie buduje. Na ciagnikach trawa rosnie bo nie ma kiedy ich obmyc. Niech ludzi zabraknie to lezy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Znam dwóch braci co sprzedawali warzywa na giełdzie oraz na paru targach. Mają swoją szklarnię. W szklarni robota od lutego, na szczęście mieli do pomocy ponad 60 letnią matkę. Przed każdym wyjazdem dzień wcześniej przygotowywali warzywa: zbiór, obcinanie, mycie. Następnie wcześnie rano wyjazd na giełdę handel i powrót. Od 2 lat szklarnie stoją puste a oni wiedzą że żyją:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

taka gonitwa to powolne samobójstwo.To chyba gorsze od bydła mlecznego.Na pewno potrzeba do tego sporo ludzi,najlepiej zgodna ,pracowita rodzina.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Chyba, że ktoś to lubi i praca przy warzywach sprawia mu przyjemność i satysfakcję to czemu nie? Niektórzy wolą tak niż po odwaleniu 8 godzinek w fabryce usiąść z piwkiem przy telewizorze i biadolić, za co kredyt spłacić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jak pojdziesz w drobiazgi to zginiesz marnie. Zrób z hektar białej kapusty późnej z 0,5h wcześniejszej hektar czerwonej 1ha zimowego Włocha po 0,5brokuła i kalafiora a reszta ziemniaki jak to ogarniesz to bedziesz wiedział czy z tego dasz radę. I daj sobie spokój z ryneczkami tylko giełda. Będzie ci potrzebny jakiś bus i przechowalnia min na 50-70TON i 2-3ludzi do zbioru i sadzenia, oczywiście maszyny też. Sądzę tego sporo i też zaczynałem od 7ha ale tylko kapustne. Ten co sądzi wszystko zazwyczaj poza garbem ma nie wiele. Ja zatrudniam tylko do sadzenia i zbioru 4 ludzi. Od 4lat już nie hakam tylko pielnik i opryski. 

 

Edytowano przez Gość
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

podstawą w warzywach to studnia głębinowe i nawadnianie


później przechowalnia skrzynię


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A najlepiej oba te czyniki bo co z tego że urośnie jak nie będzie gdzie przechować. Albo poco przechowalnia jak nie urośnie. Jak nie posadzi to się nie przekona co i jak. I co potrzebne najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj