shiza34

Ciągnik do przyczepy

Polecane posty

shiza34    0

Witam mam do Was pytanie jaki ciągnik do przyczepy 8 tonowej?Sprawa wygląda tak,że mam zamiar wozić minikoparkę na przyczepie za ciągnikiem i czasem wywieść urobek itp.Promień prac do 40km mieszkam w terenach podgórskich wiec napęd 4x4. Mam na ten cel 40-50 tys zł.W okolicy nie mam nikogo żeby podpytać bo wszyscy mają trzydziestki i sześćdziesiątki🙂Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

1014 ursus na szybkiej skrzyni albo 1224 na szybkiej, lub coś zagranicznego ale tam to już problem bo nie każdy ma wyjście do przyczep do hamulców, a jak coś to hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

właśnie tak myślałem wyjście musi być pneumatyczne?myślałem o deutz słyszałem że są oszczędne.A te ursusy jak z awaryjnością spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

spalanie każdy w danej mocy i pracy wykona to samo jeśli sprawne, a zapas mocy noże spowodować że będzie mniej palił od tego mniejszego który będzie bardizej obciążony i lżejszy ma gorsza trakcję, a w przyczepie jakie masz hamulce czy jeszcze nie masz jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

jeszcze nie mam mysle o przyczepie ciezarowo-rolnicziczej Palms 800 .Te ursusy to straszne kolosy a tu jednak będzie trzeba coś zwinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Do takiej przyczepy to obstawiał bym 80-110 KM. Jak wolna skrzynia to 80KM sobie poradzi, a jak szybsza skrzynia 40km/godz to nawet 110KM. Sam ciągam czterokołową przyczepę 10t z pola i po drodze 90 konnym ciągnikiem i jadąc po drodze coś koło 27 km/godz  nie mam problemów, tylko że u mnie jest całkiem płasko. Ale gdybym miał jeździć dalej niż 10 km od domu to bym szukał ciągnika ze skrzynią przynajmniej 40km/godz np. Deutz Agroton 90.

Nadmienie jeszcze, że u mnie w okolicy są trzy traktory JCB do przewozu materiałów sybkich, które poruszają się nawet 60 km/h, ale to są dwa razy droższe i większe traktory do 2 razy większych przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

widziałem te fastacki ale aż tak szybko jeździć nie muszę. A np taki Massey Ferguson 3060. Agrotron  fajny tylko te skrzynie biegów.U siebie na trzydziestkę brałem ponad 2t ale z góry trzeba podkładać blachy z łańcuchami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Nie całe 5T. Tylko czasem chcę coś wywieść lub przywieść kamień itp dlatego 8 ton to tak w sam raz.Wiem że przedział cenowy zbyt wielkiego manewru nie robi ale ciągnik większość czasu będzie stał i czekał fajrant.Dużo w tym przedziale cenowym widziałem renówek może coś z nich szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Renowki Wyglądają fajnie moc wyposażenie ok i cena przystępna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Mam jedną na półbiegach to nie jestem zadowolony, bo skrzynia nie chodzi  do końca tak jak powinna(ogólnie zwleka z przełanczaniem) i ciagle wyskakuja blędy na sterowniku. Jedną z jej wad jest to że jak zgaśnie silnik to sprzęgło rozłancza skrzynie od silnika i nie zatrzymasz ciągnika na biegu tak jak to jest w trzydziestce lub sześdzisiątce, jesli nie wciśniesz hamulca to ciągnik pędzi na złamanie karku. Nie można też na pych odpalić bo ciągnik jest cały czas na luzie. Same półbiegi i rewers jeśli chodza płynnie to jest fajna sprawa, w przeciwnym razie kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

najgorsze jest to że w ciągniku potrzebuję tylko wyjście pod hamulce a fakt mało który to ma.Łeb mi pęka już od tych ofert🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Panowie ma przyczepę budowlana o DMC 15t wypatrzyłem ciągnik DF agrostar 4.71 95km czy to nie za mało koni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Tak w ogóle to dziwna sytuacja wczoraj rozmawiałem z panami z ITD i pytam czy jak kupię przyczepę rolniczo budowlaną to czy musi być zarejestrowana?Bo takie bez prawa do rejestracji można kupić i niby legalnie jeździć.Pan mi powiedział że można jeździć ale tylko z plonami rolnymi(oświetlenie obowiązkowe) i na prawko kat.B tylko lekkie do 750 kg ale mówi że jeśli światła są to nawet nie myślą zatrzymywać,więc zapytałem jak będę woził ziemie i kamienie czy to też plony kazał mi już odjechać;)Kupiłem przyczepę 400 series dump trailer z papierami gość ją miał za JD 7600i nawet jej nie czuł ale ten ciągnik to smok w porównaniu do DF 6.38 a koni maja podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiza34    0

Najchętniej bym kupił starego Dx-a albo Fendt 614 LS ale to też straszne smoki i zestaw będzie miał tyle co tir.nie mam parcia na kupno co widać po tym kiedy zacząłem wątek przyczepę też szukałem długo tylko przyczepa nie ma silnika i innych bajerów co się mogą popsuć i było łatwiej a tu kocioł gdyby nie było forum to by się kupiło i jeździło a tak to człowiek czyta i głupiej🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj