ktosik25

Agregat talerzowy - problem z rdzą

Polecane posty

Bzyk333    25

Szkoda roboty,  jak zacznie pracować w polu znowu się po wyciera i od nowa zacznie korodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

talerze to przecież normalka a rame cortaninem pomaluj potem farbą i tylr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126
42 minuty temu, ktosik25 napisał:

Witam.

Mam problem z rdzą na talerzówce, jak się sprawie pozbyć jej?

Czego? Talerzówki? Sprzedaj, wywieź na złom, potnij palnikiem albo oddaj komuś.

  • Haha 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusspw    11

Talerze to normalne że będą rdzewiec. Po pracy dobrze umyj i zaropuj to pomoże. Od lat tak robię i są czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

niby normalne że będą rdzewieć ale jednego roku nie była na czas oczyszczona i teraz w trakcie pracy zaraz ziemia się oblepia. myślałem by do szlifierki kątowej założyć tarczę listkowa i w ten sposób tylko to bardzo czasochłonne i trudny dostęp do poszczególnych talerzy. 🤔


mikad napisał:

Czego? Talerzówki? Sprzedaj, wywieź na złom, potnij palnikiem albo oddaj komuś.

za takie komentarzy powinien być ban. nie wiem ale się wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jak masz piaszczyste gleby to podpinaj ciągnik i w pole, a jak nie to szukaj kogoś co ma takie pola i wykonaj mu usługę zamiast wydawać kasę na papiery itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

sąsiad zaproponował mi by wypiaskowac (po żniwach) i odrazu w pole... akurat ma piaskarkę. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

Jak chcesz porządnie odnowić , to taka jak Ktoś wyżej pisał , rozebrać -wypiaskować- pomalować porządnym podkładem z utwardzaczem + lakier z utwardzaczem , no i nie zostawiać potem po pracy brudnej , tylko myć i konserwować ( np. olej przepalony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
2 minuty temu, przemekuliski napisał:

olej orzekakony nie konserwuje... ropa spryskać zmieszana z olejem świeżym a nie przepalonym

A to nie wiedziałem , smaruję zawsze pług po pracy olejem i nic nie rdzewieje , może dla tego że pod dachem trzymam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U mnie agregat talerzowy agromaszu stoi pod wiatą całą zimę. Zaraz za jej progiem. Nic nie rdzewieje. Nawet talerze. Nie wspominając o ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Odnośnie oleju przepracowanego to nie jest tak ze nie konserwuje, kwestia samego oleju i jak mocno jest "przepracowany". Druga sprawa to tak samo nie wolno konserwować takim olejem jak i olejem napędowym ze względu na ekologię. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, przemekuliski napisał:

olej orzekakony nie konserwuje

Jak nie jak tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

konserwuje a przy okazji zżera stal, przyjżyjcie się czy w pługu odkładnia jest gładka czy są ubytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

zuzyty olej jest zasiarczony a tym samym piwoduje jakas korozje. Ale chyba wiecej konsetwuje jak psuje bo ojciec ma rozsiewacz bąka ponad 40sto letniego i po kazdym nawozie umyty i zaolejony i jeszcze spawarki nie widzial a zaznaczam ze dziur nie ma i rocznie wyrzuci te xx ton nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11

czyli wniosek by zrobić to dobrze to wypiaskowac? tylko nie bardzo mi się chce to rozbierać i myślę by bez rozbierania to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Najlepiej zabezpiecza smar do armat jak ma ktoś dojście super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Ja na chwilę obecną zabezpieczył bym tą ramę w miejscach skorodowanych po oczyszczeniu podkładem typu unikor, nie ma w tej maszynie jeszcze dużo  ognisk korozji, z malowaniem całej póki co bym się wstrzymał, przyjdzie taki czas, że trzeba będzie powymieniać talerze, sprawdzić łożyska i w tedy można zdemontować elementy robocze i wypiaskować ramę, nałożyć podkład epoksydowy, zmatowić dać podkład pod akryl i lakier nawieżchniowy wszystko malować lakierami dwuskładnikowymi, a na chwilę obecną to zabezpieczać na bieżąco ramę, myć i konserwować maszynę po użyciu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj