Vicon95

Feraboli sprinter 165

Polecane posty

Gość   
Gość

To jest ten hak?

 

IMG_20200511_123819.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli chyba w tej cenie nie mogłem trafić chyba nic lepszego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A powiedz jeszcze ta prasa musi mieć klapę podłączona pod 2 złącza pompujące? Bo mam teraz 1 pompujące a drugie wolny spływ i nie chce mi pasów napiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Czyli defakto potrzebuje 3sekcyjny rozdzielacz.

1 sekcja dla podbieracza

2 sekcja dla otwierania zamykania klapy

3 sekcja na nabicie cisnienia zgniotu??

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Tak dwa pierwsze się zgadza a trzecie to jednocześnie zamykasz klapę i przytrzymujesz dźwignie jeszcze chwilę aż ci ciśnienie pujdzie na zegarze do góry .

Zamykaj na włączonym wałku żeby się pasy rowno  ułożyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jak ja mam który przewód jak podpiąć?

Mam 3 sekcyjny w mtz, każda sekcja ma 2 wyjścia, jedno co robi ciśnienie, a drugie żeby obieg był. Podbierak ogarnąłem bo to prosty siłownik jednostronnego działania, podłączyłem pod 1 sekcje do zaworu generującego ciśnienie, ale teraz pytanie na łące opuścić i zablokować podbierak, czy wylaczyc ciśnienie i niech na kółkach jeździ?

Druga sprawa to 2 przewody, jeden od klapy drugi od zgniotu jak dobrze myślę, mam podłączyć każdy do sekcji generującej ciśnienie? Czyli w takim razie do drugiej i trzeciej? A te złącza bez ciśnienia do obiegu są zbędne? Kurcze najlepiej było by pogadać bo nie ogarniam do końca tej hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Dla potomnych opis kompa:

"Start" - włączenie owijania/wiązania balota (ogólnie prasa sama zaczyna po napełnieniu komory do odpowiedniej wielkości)

"Bale" - licznik zrobionych balotów

"Program" - programowanie ilości owiniec sznurka wartości to sekundy 1-8 (Pfi - lewy kraniec, pfl - przejście z lewego krańca do prawego, llg - prawy kraniec)

"+/-" - pozwala zmieniać wartości w program i sterować sznurkiem w trybie manualnym.

"M/A" - zmiana trybu owijania balota (M - manualne steruje się w tedy "+/-", A - automatycznie owija według wytycznych ustawionych w "program".

"C/O" - contiune/oporator (tego jeszcze nie rozgryzlem ;) więc chętnie się dowiem jak ktoś ogarnie co to za różnica.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad1207    0
Dnia 26.05.2020 o 12:27, Gość napisał:

Dla potomnych opis kompa:

"Start" - włączenie owijania/wiązania balota (ogólnie prasa sama zaczyna po napełnieniu komory do odpowiedniej wielkości)

"Bale" - licznik zrobionych balotów

"Program" - programowanie ilości owiniec sznurka wartości to sekundy 1-8 (Pfi - lewy kraniec, pfl - przejście z lewego krańca do prawego, llg - prawy kraniec)

"+/-" - pozwala zmieniać wartości w program i sterować sznurkiem w trybie manualnym.

"M/A" - zmiana trybu owijania balota (M - manualne steruje się w tedy "+/-", A - automatycznie owija według wytycznych ustawionych w "program".

"C/O" - contiune/oporator (tego jeszcze nie rozgryzlem ;) więc chętnie się dowiem jak ktoś ogarnie co to za różnica.

 

A jak ustawić wytyczne na program ,chciał bym ustawić swoje wytyczne na jednym z 4 programów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad1207    0
Dnia 1.05.2020 o 13:55, robert1226 napisał:

Gdy komora pełna jest sygnał dźwiękowy i środkowa kontrolka się zapala .

Wielkość beli z prawej strony u góry jest taki czujnik i przy nim skala a rolka jędze po takim płaskowniki na rieniu od napinacza pasów.,ciśnienie na rozdzielaczu jest pokrętło coś jeszcze to pisz 

 

 

1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Masz ją jakiś czas czy dopiero kupiłeś 

Kupilem dopiero i jestem strasznie zielony z tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

No to szkoda że nie odemnie bo mam na sprzedanie w super stanie przy zakupie bym ci dokładnie wyjaśnił co i jak .

Ile dałeś jak można wiedzieć .

Pisz o co ci dokładnie chodzi to ci pomogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad1207    0

Dałem 21 tys 

Dokładnie chodzi mi jak:

zaprogramować pod siebie programy 1-4 oraz jak na początku przejść z np.1programu na 4 zapisany program

Jak zrobić twardy lub miękki rdzeń te bolce na boku od dołu do góry 4 pozycję która jest od czego ( ja mam na samej górze teraz )

Jak ustawić owinięcia siatką ( ilość ) 

Jak ustawiać wielkość balota ( na tej całej skali ,która liczba odpowiada np.balot 125/130 bo takie będę robił przeważnie )

Ogólnie całe procedury sterownika bo tego nie mogę ogarnąć,

Narazie Opanowałem załączanie i wyłączanie noży rotora 

Zrobiłem bele a nie wiem jak pościć siatkę bo teraz mam program 1 i jest na sznurek a ja chcę siatkę i chce ustawić np.program 4 siatka i resztę już z automatu 

Aha i już pierwszy raz zapchalem maszynę tak że musiałem breszką wybijać słomę z rotora  ale może dlatego że stary balot był zbity i takie płaty słomy zaczęło wciągać 

 

Dla mnie jak narazie magia z tym 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Na początek to przeczytaj ten temat było o tym trochę pisane.

Zeby program przejść to trza jednocześnie napis program i numer ,a żeby ustawienia zmienić to na manual trzeba przejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.12.2021 o 19:27, Konrad1207 napisał:

Dałem 21 tys 

Dokładnie chodzi mi jak:

zaprogramować pod siebie programy 1-4 oraz jak na początku przejść z np.1programu na 4 zapisany program

Jak zrobić twardy lub miękki rdzeń te bolce na boku od dołu do góry 4 pozycję która jest od czego ( ja mam na samej górze teraz )

Jak ustawić owinięcia siatką ( ilość ) 

Jak ustawiać wielkość balota ( na tej całej skali ,która liczba odpowiada np.balot 125/130 bo takie będę robił przeważnie )

Ogólnie całe procedury sterownika bo tego nie mogę ogarnąć,

Narazie Opanowałem załączanie i wyłączanie noży rotora 

Zrobiłem bele a nie wiem jak pościć siatkę bo teraz mam program 1 i jest na sznurek a ja chcę siatkę i chce ustawić np.program 4 siatka i resztę już z automatu 

Aha i już pierwszy raz zapchalem maszynę tak że musiałem breszką wybijać słomę z rotora  ale może dlatego że stary balot był zbity i takie płaty słomy zaczęło wciągać 

 

Dla mnie jak narazie magia z tym 

 

 

Powiedz mi jak się włącza te noze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1999    0

Witam koledzy potrzebuje pomocy a mianowicie że sterownikiem beż siadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj