bambus1121

Jak uprawiać ugur na łące.

Polecane posty

bambus1121    0

Witam wszystkich na wstępie. 

Mam mały problem z łąka.  Od 20lat jest nieurzytkowana i strasznie zarośla. Lake skosilem i pozbylem się trawy ale zostały góry i doliny z kep trawy.   Teren nie jest podmokly,  ziemia czarna.   Chciał bym tam   przygotować teren pod  rozsade drzewek  w foli. Czyli rowek wyłożony folia i w nim rozsada już wcześniej przygotowanych sadzonek. I tutaj zaczyna się problem.  Plugiem nie mogę tego ukrysc. Góry i doliny są tak wysokie  że pług albo wychodzi albo tak się zakopie że traktor staje. Próbowałem to zerwać gruberem ale nie daje rady mój Ursus.  

Myślałem o glebogryzarce ale musiał bym pożyczyć a nie wiem czy w tych kepach trawy jej nie uszkodze.  Jeszcze mam pomysł żeby przejechać to wszystko wąska talezowka.  Macie jakiś pomysł jak ugrysc ten problem?  I jakim środkiem to spryskac abym mógł za miesiąc coś z tą ziemia sensownego zrobić. 

igor10246    139

talerzówka/glebogryzarka i jazda inaczej tego nie ugryziesz

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Pafnucy    1871
Napisano (edytowany)

ugór , bo ugory 🧐

Edytowano przez Pafnucy

Wiadomość z agroFakt.pl

ZELKOW    784

najmij usługe dużym ciągnikiem i pługiem i tyle

dsbh    163

Jeden lub dwa granaty z wojska i teren wyrównany. A tak serio ciężki ciągnik z talerzówką i jazda po kilka razy po łące, później jak chwasty odbiją roundup i około miesiąc czekania na działanie oprysku, potem orka. Także uprawa zajmie więcej niż miesiąc.

Adampaczk23    4

Środek typu roundap (glifosat) ok 6 l na ha spryskać poczekać miesiąc jak coś odrośnie to jeszcze raz poprawić już mniejszą dawką i potem bez problemu zaorzesz nawet ciapkiem

robi57362    865

na takie użytkowanie jakie myślisz to nie w tym roku z chwastami nie wygrasz a resztę to juz napisali koledzy

jesli pomoglem kliknij fajne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez
      Mam pytanie życica wielokwiatowa jest jednoroczna czy wieloletnia?
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj