Paweł83

Maska Ursus c-31.8

Polecane posty

Paweł83    1

NIE nie.... 

Napis jest       URSUS 31.8

Na100%

 

Popytałem trochę znawców tematu i pojawiły się opinie, że jest to wersja export, ale chciałbym żeby ktoś to potwierdził na 100% jeżeli to jest to

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

🙉🙉 Świetni znawcy 😉.

To jest na 100 % C328  - przyjżyj sie dokładnie czcionce jak jest np C napisane - też jest kreska. Przy dwójce też jest kreska tylko że krótsza. Taka czcionka i tyle. Zapytaj znawców czym sie wersja eksportowa od zwykłej różniła - może miała wspomaganie i klime, a głównym rynkiem zbytu była daleka Syberia albo NRD bo w czasach jego produkcji z nikim innym nie handlowaliśmy na eksport 😜

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Paweł83 napisał:

NIE nie.... 

Napis jest       URSUS 31.8

Na100%

 

Popytałem trochę znawców tematu i pojawiły się opinie, że jest to wersja export, ale chciałbym żeby ktoś to potwierdził na 100% jeżeli to jest to

te twoje znafce to skąd łony ??

URSUS C-328 - Strona 6 - Forum RetroTRAKTOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
10 minut temu, karbex napisał:

🙉🙉 Świetni znawcy 😉.

To jest na 100 % C328  - przyjżyj sie dokładnie czcionce jak jest np C napisane - też jest kreska. Przy dwójce też jest kreska tylko że krótsza. Taka czcionka i tyle. Zapytaj znawców czym sie wersja eksportowa od zwykłej różniła - może miała wspomaganie i klime, a głównym rynkiem zbytu była daleka Syberia albo NRD bo w czasach jego produkcji z nikim innym nie handlowaliśmy na eksport 😜

Do NRD i do ZSRR Ursusy C328 nie były eksportowane. Szły głównie na zachód Europy i na Bliski Wschód. Jedynie czym się mogły różnić od krajowych, to kolorem, brakiem istalacji pneumatycznej, a także w niektórych krajach kształtem tylnych błotników a nawet maską.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
13 minut temu, Pafnucy napisał:

te twoje znafce to skąd łony ??

URSUS C-328 - Strona 6 - Forum RetroTRAKTOR

A to nie jest  jest   URSUS C minus 328 ?  😁🙄
Chciałem policzyć ale mam zepsuty kalkulator jak wcisnę C to mi się zeruje . :)
 

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
16 minut temu, bergman31 napisał:

Do NRD i do ZSRR Ursusy C328 nie były eksportowane. Szły głównie na zachód Europy i na Bliski Wschód. Jedynie czym się mogły różnić od krajowych, to kolorem, brakiem istalacji pneumatycznej, a także w niektórych krajach kształtem tylnych błotników a nawet maską.

Wiem kolego wiem - zdaje sie że Egipt i Arabia Saudyjska to jedne z większych rynków zbytu w tamtym czase - szczególnie c330 - tam też budowaliśmy cementownie i drogi w tym czasie - napisałem nrd i zsrr żeby tą "wersje eksportową" uwydatnić (ale dzieki za czujność) 😉. Swoją drogą sporo ursusów na tamte rynki poszło (bliski wschód). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł83    1

Panowie ci moi Znawcy to ludzie którzy pracowali w odlewni żeliwa LUBLIN URSUS więc trochę wiedzę mają. Pracowali tam po kilkanaście lat więc byli najbliżej tematu. Ale tak czy siak dzię za Wasze opinie. 

Jak dowiem się z jakiego konkretnie modelu jest ta maska, podzielę się tą informacją, przed chwilą dostałem info że takie modele można było kupić tylko z dolary w Pewexach i były wysyłane a zachód Europy, stąd kolor bordowo czerwony na masce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Ok, może sobie troche pojechaliśmy, ale na tej masce jak byk jest napisane C-328. W dodatku z żadnych dostępnych mi źródeł historii ursusa nie widziałem  C-31.8. Wersja eksport może to i była ale to mogła być inaczej malowana C 328 (nasze były w większości takie ciemno zielone)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
1 godzinę temu, karbex napisał:

Ok, może sobie troche pojechaliśmy, ale na tej masce jak byk jest napisane C-328. W dodatku z żadnych dostępnych mi źródeł historii ursusa nie widziałem  C-31.8. Wersja eksport może to i była ale to mogła być inaczej malowana C 328 (nasze były w większości takie ciemno zielone)

Pozdrawiam

C328 były też w kolorze czerwonym a u mnie w C325 jest maska z C328 i oryginalnie była jasnozielona. 

Wersja eksportowa C328 do Włoch miała inną maskę i błotniki. Była tam oferowana pod nazwą Field Boy. 

Nigdy nie był w ofercie Ursus C31.8.

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak byk jest napisane na masce c328, to nie jest 31.8 bo nigdy takiego ursusa nie produkowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj