solek01

Jaki siewnik 2,5m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
solek01    208

Znajomy dostał RMG i ma kupić siewnik talerzowy 2,5m. Rozważa zakup pomiędzy Agromasz, Euromasz i Unią z tego co się orientował to

cenowo Najtańszy Euromasz, Unia i najdroższy Agromasz. Różnica nie duża. Tylko się nasłuchał i naczytał i każdy swoje chwali.

Głównie chodzi o wysiew rzepaku, który byłby najdokładniejszy. Chyba że się ktoś orientuje czy jakiś zachodni kupiłby do 30 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

Jeśli ma zamiar siać rzepak to niech omija unie bo mają nieudaną przekładnie i robi duże wachania
Można z przedstawicielem na ten temat porozmawiać ale to różnie bywa, jeden powie prawdę inny będzie mydlić oczy aby sprzedać.
W moich okolicach większość nowych siewników to kupują agromasza i chyba nie bezpowodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Czytał właśnie o przekładniach z Unii, ponoć je mają zmieniać ale to dopiero końcem roku. Agromasz ponoć zakłada jakąś włoską.

Unia ponoć klepie jakieś swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

ja użytkuję Gaspardo, elegancko trzyma normę, myślę że do 30 byś się pewnie z zakupem wyrobił...pod warunkiem że wejdziesz na VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

zamówił z Unii. A będąc na Vat to ile płacicie KRUS ? czy na ZUS przechodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

VAT a ZUS/KRUS nie ma nic ze sobą wspólnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Wiem że nie ma nic wspólnego ale jak przekroczycie próg dochodowości to was z Krusu wywala do ZUSU a to już ponad 1tyś miesięcznie składki. to już trochę  hektarów trzeba mieć aby na to wydolić. Także inwestycje muszą być duże aby to się zwróciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8
3 minuty temu, solek01 napisał:

ale jak przekroczycie próg dochodowości to was z Krusu wywala do ZUSU a to już ponad 1tyś miesięcznie składki

jaki próg dochodowości? o czym tym piszesz? jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej to możesz nawet milion zgarniać ze swoich hektarów i dalej KRUS płacisz

skąd w ogóle wziołeś takie info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

A to myślałem że jak przechodzisz na VAT to normalnie jakbyś firmę prowadził i ci dochodowość liczą. A korzystacie z usług biur rachunkowych? czy samemu się rozliczacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Witam, ojciec mam 20 ha. Składa dokumenty na rmg. Mam pytanie, chce wziąć agromasz sn300 na bronię terzowej. Czy będzie mógł taki wziąć? Dodam że nie posiada żadnego siewnika swojego. 


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj