Collios

Fendt 724 vario 2014r vs fendt 824 vario 2014

Polecane posty

Collios    0

Witam przymierzam się do zakupu nowego ciiągnika na flocie posiadam tm 140koni nh i nh t6070 t147koni. Szukam jeszcze jednego do najcięższych robót pługi beczka trawy(przyczepka)

 

teraz pytanie jakie plusy wady i zalety również spalanie obu o ile seria 800 może spalić więcej i jak z zwrotnością jakieś wady zalety może ktoś z was posiada np oba modele lub pracował na nich .

 

dodam że oba posiadają takie same silniki .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcat    2

724 to mała zadziora, do latania z przyczepami i niezbyt dużymi maszynami idealna - oczywiście radzi sobie w polu z większym pługiem czy talerzówką, ma przecież moc. 824 bardzo zwrotna, masywniejsza -różnica około 1300kg miedzy nimi, gdy są na pusto. Jazda z cieższymi maszynami znacznie pewniejsza 824, 724 bardziej buja - trzeba jechać ostrożniej, piszę z doświadczenia 724/828 z przodu 1.8t, na kołach brak, talerzówka zawieszana około 4t.

Jak zauważysz ludzie kupują dużo 724, dociązają na maksa i mają bardzo uniwersalny, mały, mocny ciągnik, po którym nie widać by miał tą moc. Co do wyboru, powiem tak, rozmawiałem z paroma osobami którzy mają 824 bądź przymierzali się do niej i twierdzili, że z tą masą przydało by się trochę wiecej koni i by dołozyc do 826, a najlepiej 828 :) , bo oni zamierzają chipować bądź już to zrobili.  Oba ciągniki są swietne i niestety bardzo drogie, 724 profi plus, balast 1.8t, wyjscie z przodu hydr., pare ledów roboczych(nie wszystkie) ok 700 netto, 824 nie wiem. 

 

Teoretycznie, dokładając 2x 600kg na koła do 724, masz mase podstawową 824. Nie mniej jednak mam wrazenie że i tak goła 800 jest stabilniejsza, pewnie przez to, że jest tam któryś centymetr szersza i dłuższa. 

A jeszcze co do cen używek, pewne ciągniki swoje kosztują i dosyć szybko znajdują właścicieli. Te wytłuczone wiszą, ale co jakiś czas trafia się na nie amator :), tylko spokojnie - jak egzemplarz był dbany i nie oszczedzano na serwisie to przy 12k mth polata jeszcze sporo.  Oczywiście nierzadko są przypadki, gdzie ludzie potrafią wykończyć przekładnie przy 3k mth :)

 

Pozdrowienia

Edytowano przez wojcat
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Collios    0

z jednej strony 724 wystarczyła by bo jedynie plug 4/5 skibowy będzie w tym chodził talerzówka 4m zawieszana beczka 18tys litrów i przyczepa samoozbierająca póki co 50m3 i rozrzutnik 12t plus nadstawki do kukurydzy.

 

ale myśląc przyszłościowo to 800setka posłuży na dłużej i byłby ciągnik już na lata (gabaryt) ew zakup większej przyczepki

a jak spalanie 724 828 jaka różnica między nimi ?? 

Edytowano przez Collios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcat    2

Co do spalania to ciężko określić konkretnie w litrach, bo po prostu się nie da, zależy jaka maszyna, jaka gleba, jaka prędkość, jaka głębokość pracy, jakie ukształtowanie terenu, jakie ukształtowanie pola, poślizg kół, styl jazdy kierowcy, generalnie za dużo zmiennych by rzucić jakieś konkretne cyfry. 

 

Ogólnie u mnie było ono porównywalne, może nieznacznie być większe dla cięższego traktora, ale nie zawsze - większa masa -> mniejszy poślizg lub większa masa -> większe opory toczenia. Więc to wszystko zależy od warunków

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Collios    0

ostatnie pytanie bo raczkuje w fendt wiem ze seria 800 ms jakiś aktywny skręt czy każda wersja? np profi ?

 

i jakich ciekawych opcji szukać zwracać uwage ?

 żeby mi nie zabrakło przy kupnie p.s szukam używek

Edytowano przez Collios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcat    2

Celować w profi plus, przygotowany juz jest pod nawigacje. Można kamery podłączyć do terminala. Ma jedno złącze hydrauliczne wiecej w standardzie z tyłu. W używkach to raczej patrzeć na stan, drugorzędnie można pomarudzić na wyposażenie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Collios    0

akurat navi już mam trimble w oprysku. i w rozsiewaczu amazonce.

 

Zboza nie sieie  wiec navi kompletnie nie jest mi potrzebne 

 

Dzieki wielkie za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj