Rolnik1973

Susza 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Rysiek nie słuchasz chyba . Ja z ich gadania rozumiem wyraźnie , że pomoc będzie polegała na wspomaganiu gromadzenia wody .

Chyba tylko na grad zostało Ci liczyć .;)

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

 

Aby tylko susza nie nienawaliła

k**wa Rysiek bo cie palne w ten łeb(głowe), ludzi ewyczekują deszczu jak zbawienia aby zebrać godziwe plony a ty suszy :/

Edytowano przez marulekk
  • Like 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

to za 2 kw .KRUS trzeba zapłacić czy nie w końcu? rząd miał nas zwolnić ponoć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba część . Nie przyszło Ci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

to w końcu KRUS za 2 kw. trzeba zapłacić? ponoć rząd nas zwolnił.


przysłali normalnie rachunek jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966
40 minut temu, Rolnik1973 napisał:

No jak nie będzie

Będzie.

Aby tylko susza nie nienawaliła

Rysiu nie wyglupiaj się, wody pitnej może brakować idź Pan w ciul z taką suszą 😬 A i patrzeć na męczące się  rośliny też  nie lubię, wolę urodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Już myślałem że w kwietniu będzie 0 litrów a tu wczoraj popadało 1.5l. Dziś miało padać ale znów wszystko idzie bokiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Jeszcze wczoraj wieczorem radary wskazywały deszcz w moim regionie o 7 rano a było praktycznie czyste niebo i trochę obłoków... Teraz co prawda ciemne chmury przechodzą ale co z tego jak są puste i ani kropla nie spadła☹


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ja już zaglądam gdzie się da na prognozy i ma padać ale nic nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba  zalesiać  tereny  podmokłe   to  suszy  nie będzie  bo  woda  będzie  tam  się  zatrzymywała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Jak tam @Rolnik1973, powołali już u was komisje do wyceny suszy ?? Bo u nas w gminie już komisje powołane i można zgłaszać się do szacowania strat związanych z suszą wiosenną i przymrozkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

O Dobrze gadacie a jakie starty piszą na rzepak bo teraz to chyba trochę za wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Nwm, dopiero komisje powołane, rysiu ale to nie musi być suszy, ważne żeby komisja ja widziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60

i cyk rzepak  90 % na przymrozku i 10% na suszy 

A jeszcze QQ 50 % na przymrozku 

i 90 % pszenicy na suszy i plon 8 t z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Przynajmniej   Janusze  i  Grażyny  z  komisji  nie  będą   dawać  jak im pasuje   tylko system  wedle  deficytu  wygeneruje  % strat    pewnie  1/3  z  ubiegłego roku  by  się  załapała  na  suszę. Będzie  to  na  podobnych  modelach  na jakich  pracowało  PZU  w  zeszłym roku   na 70%  mało  kto  by  się  załapał  a  raczej  pewnie  nikt 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Kurła podpadła dobra zmiana

Zastanowić się trzeba czy iść na wybory.

Ale doje🤫ać chcą

Farmer

.pl

https://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/pelna-pomoc-panstwa-po-suszy-tylko-dla-ubezpieczonych-od-suszy,95462.html

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Dolnoślaskie melduje susze. pszenżyto na V klasie w kolano wykłoszone, powierzchownie nie widać ale gdy wejdziemy w łan mamy susze w porównywalnym stopniu jak ostatnie dwa lata. Kto liczył że deszcze uratowały zboża to się przeliczy powiem krótko.

Kto miał jakie plony na zachodzie przez dwa lata wie, wygląd zboża ratuje brak wysokiej temp sredniej dobowej, dlatego jeszcze nie widać zwiniętych liści.

Powiem tak z kim nie rozmawiam liczy na suszowe 2020(nawet jak nie dostał kasy za 2019), na pytanie a jak nie ma  to każdy krzyczy kogo to interesuje.  Jeśli rząd nie ma pieniążków na suszowe 2020. To bedziemy mieli jesień rolników w Warszawie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj