Nazar23

Przekładnia Siewnik Kongskilde NCS 1130

Polecane posty

Nazar23    0

Witam mam problem w przekładni Siewnika Kongskilde NCS 1130, mianowicie parę lat temu Siewnik przu ustawieniu na przekładni 82posiadal normę wysiewu około 220kg (przyklad owies) w tym roku przy ustawieniu na przekładni max czyli 100 norma wysiewu wynosiła jedynie 180 kg, czy ktoś regenerował dana przekładnie? Jeżeli tak byłbym wdzięczny za poinformowanie jak należy to zrobic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja mam siewnik demeter clasic , przekładni jeszcze nie robiłem w nim , ale robiłem kiedyś w Poznaniaku . Zakładam , że zasada działania skrzynek olejowych jest taka sama , trzeba wymienić łożyska jednokierunkowe , a najlepiej łożyska i wałek po którym chodzą . Potrzebny jest numer ( rozmiar ) łożyska , nr katalogowy niestety nie ma bezpośredniego odniesienia do rozmiaru łożyska . Skontaktuj się ze sklepem w Mławie (właściciel jest naprawdę fachowiec i ma dobre podejście do rolników)  https://mh.org.pl/3-lozyska?p=15 . samo rozebranie i złożenie to nie jest nic trudnego .

Edytowano przez fezoi
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    32

Każdy owies jest inny i różnica może wynikać właśnie z tego.Zanim weźmiesz się za przekładnię najpierw zobacz sprzęgło  na wałku za przekładnią czy  się nie wyrobiło, bo jeśli jest luz i przeskakuje to będą odchylenia.Chcę zaznaczyć, że od jakiegoś czasu sprzedaż  części tej marki  prowadzi GRENE i ceny są po prostu za.............e.Nie spotkałem się z tak drogimi drobnymi częściami w żadnej innej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Miałem podobny problem skrzynia ustawiona 100% a walki zaczęły przerywać wymieniona zostały łożyska i wałek. Jeśli chodzi o części to właśnie z grane pod zamówienie niby niemieckie.

Edytowano przez lukaszo10144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

Odświeżę temat mam taki sam siewnik i problem z nim chodzi o to że robiąc próbę wychodzi  200kg/ha pszenicy a wysiewa mi jakieś 220-230kg i tak jest z każdymi nasionami, wcześniej było dobrze. Jakiś czas temu rozbierałem skrzynie i może źle coś złożyłem ma ktoś może zdjęcie jak to ma być poskładane. Siewnik zasiał dopiero jakieś 300ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj