Gość

Nowy ciągnik na 40ha

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam wszystkich, posiadam 40 hektarów ziemii. I teraz po głowie chodzi mi ciągnik rolniczy. Ktoś mi powie jaki jest teraz przelicznik mocy? Przyznają mi ciągnik o mocy ok 80km? :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, wincenty5 napisał:

No to ten znajomy z agencji to chyba najlepsze źródło informacji nie uważasz?

On sie na tym nie zna za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Pierwsza w kraju osoba, który nie zna się na swojej pracy. 

comment_7XMbtu6AQXjsV1FxhdTdVq6bOYqTzkrV

 

Edytowano przez daron64
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16829

80KM na 20ha? myśl o czymś 160KM. I do tego cały zestaw maszyn. dają to bierz. nie martw się jak spłacić, martw się jak wziąć. z 20ha oddasz w mig.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Na ten areał spokojnie przyznają te 80 KM. Pomyśl nad czymś ze stajni CNH, Deutz fahr. New Hollanda T5.85 który ma 85Km za ok 2000 -2500 zł możesz później  podnieść o 20 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Odajesz dzierżawe za 2 k, i zamiast płacić 20 tyś kredytu rocznie to dostajesz 40 tyś zł. jesteś 20 tyś do przodu same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

znajdź w dzisiejszych czasach jelenie co tyle da za dzierżawę


A co do traktora df. nh. zetor. każdy dobry jak nowy

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

polecam claasa są nie drogie 200 tys za 95km kuzyn ma i 5 lat już śmiga a chodzi codziennie bo ma krowy i tura przy nim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, PatrykFąf napisał:

On sie na tym nie zna za bardzo

No wiadomo . Nie to co fachofce na forum .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Z używanymi to jest różnie, czasem można dać 100 tys za używany, a zaraz rozleci się skrzynia i trzeba dołozyć 30 tys. Innym razem można wydać 50 tys i chodzi bez większych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

To jest loteria, u mnie w okolicy jeden gospodarz kupił dwa NH mały i duży. Ten duzy był bardzo udany, a mały cały czas miał awarie i po 5 latach go sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

Z tym braniem sprzętu trzeba dobrze przemyśleć. Niektórzy co pobrali Fendy od Korbankow parę lat temu dzisiaj oddają a mają 100,200ha.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj