grzegorz132

Futtertrio mieszanka poplonowa traw

Polecane posty

grzegorz132    12

Witam, zastanawiam się czy ktoś z was siał "Futtertrio mieszanka poplonowa traw" i jak plonowało to i ile pokosów (ile bel na pokos), z tego co wiem cena dosc spora około 10 zl za kg siew do 45 kg na ha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

ja to w zeszłym roku sialem 7 lipca po ziemniakach i zbierałem to razem z kukurydzom 30 wrzesnia i była taka po kolana, tylko ja sielem 20 kg/ha. dwa lata temu sialem to z lucernom na wiosne ale zamiast wyginac to lucerna sie starciła i miałem tego 3 pokosy potem to zostawiełem przez zime i teraz zbieram drugi pokos a jakoś kiszopnki jest super polecam. zastanawiam sie tza czy to nie zasiac po pszenicy i na wiosne zebrac pierwszy pokos , zarobic i zasiac kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Przyłączam sie do pytania.

Miał ktos doswiadczenie z tą mieszanką bo tez bym chciał ja posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

ja to w zeszłym roku sialem 7 lipca po ziemniakach i zbierałem to razem z kukurydzom 30 wrzesnia i była taka po kolana, tylko ja sielem 20 kg/ha. dwa lata temu sialem to z lucernom na wiosne ale zamiast wyginac to lucerna sie starciła i miałem tego 3 pokosy potem to zostawiełem przez zime i teraz zbieram drugi pokos a jakoś kiszopnki jest super polecam. zastanawiam sie tza czy to nie zasiac po pszenicy i na wiosne zebrac pierwszy pokos , zarobic i zasiac kukurydze.

 

 

 

Jeśli można wiedzieć to kiedy skosisz żeby zasiać kukurydzę i jaką technologię uprawy wybierzesz żeby coś z tego wyszło.

 

Rozmawiałem z przedstawicielem i on podał mój numer człowiekowi z DSV i on polecał to jako roślina w czystym siewie jak i dodatkową trawę przy zakładaniu łąd zamiast zbóż.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

w tym roku zbierałem to 28 maja i jak by był normalny rok to 29 maja możnabyłoby zasiać kukurydze czyli nie aż tak późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a jak to rosło??????????/ chciałem zasiac to po pszenzycie i spasac na jesien bydłem czy to urosnie do tego czasu?????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

a jak to rosło??????????/ chciałem zasiac to po pszenzycie i spasac na jesien bydłem czy to urosnie do tego czasu?????//

 

 

 

Ok ale jak to zrobisz 28 maj trawa zostanie sprzątnięta a 29 co i jak zrobisz żeby siać

talerzówka czy orka myślę że nie wyrobisz się w takim terminie i opóznisz siew kukurydzy o dobry miesiąc i przesuszysz ziemię tą uprawa że w przypadku braku opadów w ciągu 1 tyg. kuku słabo powschodzi bo przyjmując że zasiejesz ją 1 czerwca na wierzchu będzie po ok 5 dniach a czerwiec to już miesiąc w którym różnie z opadami a kukurydza normalnie wtedy ma ok 50 cm i częściowo przykrywa ziemię więc wydaje mi się że wszystko zależy od opadów ale nie wykluczone że by się nie udało potrzebna jest tylko wilgoć i słońce.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

miałem zamiar dać obornik i pożnie płtyka orka 20 cm a uprawa kompaktorem , który ładnie ziemie dociśnie i ograniczy przesychanie, siew oczywiscie z aplikatorem i wczesna odmiana. oczywiście kukurydza jest troche do "tyłu" i jak przydą niekorzystne warunki pogodowe bo bedzie lipa ale ryzyko do przyjecie majac na uwadze iż zebrało sie już jeden pokos dobrej jakośći kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

ale ja to chciałem zasiać teraz po zniwach i spasac jeszcze teraz na jesien a na wiosne zasiać owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

a jeżeli posieję wczesną wiosną to jest szansa że do 30 maja mi to urośnie? mam zamiar posiać 10kg futtrtrio i 15kg lucerny? czy będę mógł to zgłosić pod dopłaty motylkowate? czyli jako samo lucernę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Z racji tego że w tym roku jęczmień ozimy zszedł wcześniej z pola mam problem z wsianiem poplonu . Zawsze siałem gorczycę ale nie wiem czy to nie jest za wcześnie . Dlatego pani Anita z Agroloku poleciła mi futtertrio , trawe na poplony . Podobno to w zimę wymarza ale mi wystarczy jeden dobry pokos . Jeśli ktoś siał tą trawe i ma doświadczenie jak to wychodzi to będę wdzięczy . Ciekawe czy ktoś podsiewał tym łąki na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

siałem kilka lat po jęczmieniu jarym i faktycznie ładny plon na jesieni się zbierało ale robiłem próby futertrio z inną tańszą taką jednoroczną z tzw. targu po 5zł/kg i gorzej nie rosła niż ta z COUNTRY futertio. Wiem że ma bardzo duży apetyt na N i trzeba z mety ładnie posiać, ja stosuję obecnie na części pól trawy po jęczmieniu jarym dwuletnie które wiosną zbieram jeszcze jeden pokos i na to obornik a później idzie kukurydza na kiszonkę w tym roku była zasiana 9 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Z tego co wiem furterio to trawa która wymarza . Jakie odmiany stosujesz jako zamienniki ? Czy to jest ekonomicznie uzasadniony poplon ? Czy ktoś podsiewał tym łąki na wiosnę ?

Edytowano przez stan1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

lepiej zasiac inna taka ktora nie wymarznie mieszanke traw polowych i jesli dobrze powschodzi to na zime ja zostawic i najwazniejszy jest 1 pokos wiosenny w tym roku kolo 10 .05 mialem plon >30 bel 120cm stalokomorowych famarolka i po tym np kuku na kiszonke ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

siałem kilka lat po jęczmieniu jarym i faktycznie ładny plon na jesieni się zbierało ale robiłem próby futertrio z inną tańszą taką jednoroczną z tzw. targu po 5zł/kg i gorzej nie rosła niż ta z COUNTRY futertio. Wiem że ma bardzo duży apetyt na N i trzeba z mety ładnie posiać, ja stosuję obecnie na części pól trawy po jęczmieniu jarym dwuletnie które wiosną zbieram jeszcze jeden pokos i na to obornik a później idzie kukurydza na kiszonkę w tym roku była zasiana 9 maja

a wykonywales orke czy w sciernisko prosto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Ok 500 zł . Agrolok masz pod bokiem , możesz zadzwonić . Polecam rozmowę z p. Anitą Sawicką 608501596 . Właśnie czekam na trawę , mieli mieć dostawę w poniedziałek . Ogólnie cały materiał siewny , środki ochroni roslin i do produkcji rolnej biorę od nich . Ceny przystępne , towar dobrej jakości i wszystko z transportem na miejsce .

Edytowano przez stan1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche odnowie. Powiedzcie jak wam wyszło Futtertrio, jaki plon osiągneliście , na jakiej glebie stosujecie tę mieszankie i po jakim zbożu i czy to się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Po owsie na kiszonkę jakiś zamiennik tańszy jest , czy lepiej na wiosnę zasiać futtertrio i zebrać 2-3 pokosy a nie siać zborza jarego na kiszonkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak sucho nie urośnie, a jak pada i jest ciepło to po 6tygodniach można kosić i 15 belek wyjdzie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj