pimper21

Czy coś może się stać?

Polecane posty

pimper21    61

Może sie coś stać z sianem miałem robić sianokiszonkę i owijać w folie ,nie miałem za bardzo czasu żeby to wziąć i zbelować leżało i okazało sie że jest suche jak sianko zbalotowałem jako siano i nie miałem gdzie tego schowac wiec postanowiłem owinąć folią tylko raz dookoła nie tak jak sianokiszonke grubo folią tylko leciutko żeby aby zakryło siano .I teraz pytanie czy nic mi sie z tym nie stanie sąsiad powiedział że mi to zgnije ?? pod powiecie coś ;)

 

Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak było wysuszone to raczej nic nie powinno się stać, też mieliśmy kiedyś trochę siana tak zrobionego i było wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

bo sam do konica nie jestem pewien ;) bo jak by sie tak stało to ponad 100 szt. balotów pujdzie w pi... :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że jak było suche to nie powinno mu się coś stać. mój znajomy robił tak już kilka razy bo nie miał gdzie składować siana i owiną folią po razowi i leżało na dworze. dobre zabezpieczenie przed zamoknięciem i gniciem jak się nie ma gdzie składować;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Jeżeli to siano było wysuszone w 100% %, zbelowane i owinięte to nie masz o co się martwić że się może popsuć, jeżeli zużywasz w miare regularnie to siano to sam będziesz widział czy się przypadkiem nie psuje ;)

 

 

 

PS. Polska język trudny język

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Znajomy robi tak jak Ty zrobiłeś i nic mu się z sianem nie dzieje, wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

bedziesz mial piekne pachnace sianko jak ze stodoly ;) widze ze tez masz bardzo zyczliwych sasiadow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

potwierdzam słowa kolegów jak było suche nawet w 80% to nic mu nie będzie też tak robiłem w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj