lukasztusin123

SAME LASER 110 opada podnośnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ciągnik SAME LASER 110 zamontowany TUR

Problem tkwi w podnośniku, a mianowicie:

Podnośnik słabo zaczął podnosić, podczas podnoszenia słychać charakterystyczne "dzwonienie". gdy podniesie to trzyma ale cały czas "dzwoni" 

Gdy przełączę hydraulikę na TUR , zasteruję kiprem lub poprostu zgaszę traktor podnośnik momentalnie opada. np. z pługiem lub agregatem. podczas opadania dopóki nie opadnie całkiem cały czas słychać "dzwonienie"  Zdjąłem pokrywę z góry i zauważyłem że "dzwoni"  zawór ten z tyłu rozdzielacza (sprawdzałem go stetoskopem diagnostycznym przy zetknięciu z nim on wydawał najgłośniej to dzwonienie)  Po zgaszeniu traktora na podniesionych ramionach podczas opadania ramion  olej "ucieka" z dziurek w zaworze . pozwoliłem sobie wkręcić trochę zaworu aby zwiększyć ciśnienie i lekka poprawa jest ale dalej opada i słabo podnosi. Dodam że TUR działa szybko, podnosi bardzo dobrze jak i wyjścia hydrauliczne działają jak trzeba.

Czy główną przyczyną tej usterki jest sam ten zawór ? Czy przyczyna może leżeć dalej w rozdzielaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

tego nie da się zdiagnozować na forum. najrozsądniej wymienić rozdzialacz z zaworem - nie jest to droga operacja - myslę że 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zrób zdjęcie zaworu.

Zawór da się wymontować?

Tak sam zawór może być winny.

Coś blokuje zawór lub pęknięta sprężyna.

Kolego @wenicjusz z tą ceną to żart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8
wenicjusz napisał:

tego nie da się zdiagnozować na forum. najrozsądniej wymienić rozdzialacz z zaworem - nie jest to droga operacja - myslę że 300 zł.

Witam, mógłbym prosić o kontakt? Może być na AF, mam jedno pytanie. Pozdrawiam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj