Mateusz100

dawka wysiewu AMAZONE

Polecane posty

Mateusz100    10

Witam serdecznie. Od niedawna stałem się posiadaczem rozsiewacza AMAZONE ZA-U, i mam pytanie do posiadaczy czy ktoś ma moze rozpisane ile trzeba na skali przy talerzach wysiewających ustawić żeby wisiać dany nawóz w danej ilości na hektar? Pytam ponieważ rozsiewacz jest już spory i wgl i nie chciałbym w ciermno walć nawozu. Na orginalnej stronie amazone jest niby do tego rozsiewacza tabele ale tam są wogóle inne nawozu jakies niemieskie superfosfaty i wgl i nie wiem... Ile NPK polifoski wysiać może wiem że np. chcę wysiać 250 kg\ha ale nie wiem ile na tej skali przy talerzach ustawić jaką wartość ... Dlatego pytam może ktoś ma taki rozsiewacz dłuzszy czas juz i ma moze to już rozpisane albo rozgryzione i wie? Prosiłbym o odpowiedź i o kontakt. Dziękuje z góry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

no dobra le w tej  aplikacji nie działa mi to dla amazone ZA -U bo jak chce vwybrać nawóz to niem oge bo wyskakuje mi powidomienie że dla tego tymu rozsiewacza jest ogtowa tabela na stronie amazone ale jak juz pisałem ta tabela to w d*p... wsadzić bo tam są jakieś nawozu nie polskie niemiecki jakies superfosfaty i wogule... pomóż jak możesz

Edytowano przez Mateusz100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Faktycznie w aplikacji nie ma gotowych ustawień dla twojego rozsiewacza... Ja mam niestety inny typ


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

no własnie oni jakos to pojebanie zrobili bo jak można tak zrobić inne mają normalnie bo nowsze no ok ale np. amazone ZA-X też jest jendym z starszych rozsiewaczy a mozna za pomocą aplikacji juz dawke ustawić więc to jest chore dla mnie ja nie wiem co teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Tabela i tak będzie tylko poglądowa  i pokaże wartość zbliżoną . Zrobienie próby kręconej zajmuje góra 20 min , przy dzisiejszych  cenach nawozu chyba warto .

  

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Załóż może jeszcze parę tematów. Napewno pomoże. 

@Andrz_

Nie da rady, w drugim temacie, który zakładał napisałem to samo żeby zrobił próbę, to odp, że

8 godzin temu, Mateusz100 napisał:

ja nie będę sie bawił w takie rzeczy po to są inni i ten portal zeby się zapytać i otrzymać pomoc bo napewno ktoś ma taki rozsiewacz no i chyba jakos sieje więc musi wiedzieć ile ustawić...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

słucham a jaki wy macie problem mam prawo pisać co chcę szukam pomocy to ją będę szukał i co wma do tego nie rozumiem może ktos się znajdzie i poda bo może ma juz to rozpracowane akurat wczoraj zrobiłem kilka brób i mam jedne nawóz już zrobiony ale to i tak bezsens i szukam, dalej kogoś kto pomoze i co wam chodzi  co!?

Edytowano przez Mateusz100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj