Gość

Tania prasa rolującą do wszystkiego

Polecane posty

Gość   
Gość

Witajcie, szukam prasy do sianokiszonki i słomy za nieduże pieniądze. Budżet nieduży około 10tys. Wstępnie rozglądając się myślałem nad pasowa, i teraz pytanie która będzie najlepsza?

-rivierre casalis rc115,121,125

-hesston 5650, 5670

-john Deere 540/550

Chciałbym żeby mi się bele nie zatrzymywały i na niczym trawa nie owijała, która z nich będzie najlepsza? Ewentualnie jakie polecacie?? Nie musi być pasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Najpierw napisz z czym to ma chodzić.  Jeżeli jest wszystko ok  to bela nie powinna się zatrzymywać w każdej z nich. Jd 550  i hesston 5670 min 80 koni. Riviera i 5650 pójdzie z mniejszym ciągnikiem, ok 60 koni. Riviera i 5650 owija na jeden sznurek, 5670 na dwa na krzyż. Jd nie wiem bo bezpośrednio nie robiłem nimi. Szukaj czegoś z szerokim podbierakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam! Mamy JD 545, która pracuje z Same explorer 55 KM i nie ma problemu. Bele, bo mam porównanie, ściśnięte lepiej niż z nowego sprzętu Case. Case ma 140 KM. Prasa też nowa stałokomorowa. Zabrakło mam swojej sianokiszonki i kupujemy od znajomego pracującego na wspomnianych maszynach. JD 545 prasa prosta , zwinna, nieduża. Tylko jak kolega wyżej zauważył , podbierak mógłby być szerszy niż nasze 120 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
Buszmen11 napisał:

Najpierw napisz z czym to ma chodzić.  Jeżeli jest wszystko ok  to bela nie powinna się zatrzymywać w każdej z nich. Jd 550  i hesston 5670 min 80 koni. Riviera i 5650 pójdzie z mniejszym ciągnikiem, ok 60 koni. Riviera i 5650 owija na jeden sznurek, 5670 na dwa na krzyż. Jd nie wiem bo bezpośrednio nie robiłem nimi. Szukaj czegoś z szerokim podbierakiem

Jakie 80km do jd550 nie pleć koledze głupot, 60 nie ma problemów z tą prasą, Mogę jd550 polecić 7 lat bez problemów prasuje wszystko siano słomę kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciągać będzie raczej MTZ chyba że wałek w nim wyzionie ducha, to awaryjnie fajnie jakby 60tka pociągła. Czyli wychodzi że w tej cenie podałem najlepsze opcje? I w żadnej bela stawać nie powinna? A jak to jest z walkiem w prasie i podbierakiem podobno lubi się zawijać trawa, któraś z tych pras ma w standardzie nóż?

Dodam jeszcze że nie zależy mi na różnych rozmiarach beli bo i tak będę robił 120x120

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

w pasowkach bela nie staje jedynie co to beli nie można zacząć i tu ze starszych maszyn ponoc new holland przoduje bo ma trzy walce które zapobiegają temu jakąś 640 bez siatki za 10tys wyrwiesz


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
9 godzin temu, micgal39533 napisał:

Jakie 80km do jd550 nie pleć koledze głupot, 60 nie ma problemów z tą prasą, Mogę jd550 polecić 7 lat bez problemów prasuje wszystko siano słomę kiszonkę

Słuchaj sąsiad ma 550 i chodziła z 60 konnym zetorem. Tyle że wydajność 8-10 kulek na godzinę. teraz robi renowka  koło 100 koni. Miałem hesston 5670H i chodziła z c360 po 150mtg w roku. Przy dobrym zgniocie prasowanie tempem ślimaczym. A ciągnik dostaje w d*pę zdrowo. Do 60 prasa raczej pokroju  5650 (w okolicy dwóch ma 60 z taką prasa) ewentualnie Riviera bo one wg mnie idą najlżej. Jd 550 jest gabarytowo jak 5670, będzie katowanie 60, co nie zmienia faktu że na bidę robotę zrobi.

Btw najtaniej chyba wyjdzie 5650, najdrożej jd 550, bo wersje z podbierakiem szerokim pewnie będą ponad 10k. A i w jd występuje nóż ułatwiający prasowanie sianokiszonki. New holandki są walcowo-pasowe, cos ala hesston 5880( hesstona kupił new holland), tylko to już maszyna nie do 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Bide to Ty masz chyba w głowie, robię takim zestawem 64km i jd550 trochę tych bel i ten ciągnik tej prasy praktycznie nie czuje, jakby była siatka zamiast sznurka to spokojnie by zrobił 30-40 bel w godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Moja pierwsza prasa okragla to byl new holland 835, zmiennokomorowa lancuchowa. Dwa sezony prasowalem c-360 i dawal rade. Minus to waski podbierak, ale miala owijanie siatka i rozbidowany sterownik. Szukaj prasy z owijaniem siatka, o wiele szybciej robota idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

W nich kijowo idzie sucha słoma, łańcuchy się rwia jak mocno wypracowane. 

@micgal39533 bez osobistych wycieczek proszę. Podałeś dwa kluczowe argumenty: idzie lekko bo mam, i zrobiłem nią trochę bali. Pochwal się ile kulek robisz na godzinę i jakim biegiem jeździsz oraz jaki masz ciągnik. 

Ci co robią 15-20 bel c360 na godzinę, to jeżdżą w słomie że zgniotem lichej stalokomorowki.

29 minut temu, Pafnucy napisał:

Za 10tys i z siatką ?? 🤔

Razy dwa za z pasowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zależy mi w ogóle na wydajności. Z siatką bym chciał ale budżet nie ten, szczęśliwy będę jak znajde z szerokim podbierakiem. Rivierre i hesstonki nie mają noży na walcach czyli kiszonka będzie się owijać?? Powie może mi ktoś jeszcze coś na temat gallignani? I coraz bardziej myślę że nie iść w stronę krajowej sipmy (tak wiem zbija do d*py) ale chociaż nie ma problemu z kiszonka i słoma i części za grosze wszędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

David Brown 64km bieg ciężko określić ale zazwyczaj na 3 przełożeniu i 2 albo 3 wydajność zależy od siana im więcej tym większa wydajność w sianie i słomie 20bel to bez problemu, w 15-18 gdyby była siatka to by szło dużo szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Widzisz ciągnik o mocy o 20% większej niż c360, wydajność też lepsza. U mnie był hesston 5670H z c360, słoma i siano 10-15 bali/godz, sianokiszonka 7-8 to wszystko. Biegi 3R do 1,2 szosowej.

Może warto dołożyć z 5 k i jakąś nh np 654, z reguły są na szerokim podbieraku i z siatką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam zetora proximę 65 km i prasę jd 550 ciągnik nawet jej nie czuje przy suchej słomie trzeba trochę wprawy i wyczucia jak się zaczyna póki nie obróci rdzenia pózniej się goni 13500 dałem w zeszłym roku oczywiście na dwa sznurki i szeroki podbieracz i odrzutnik także polecam maszyna super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Ja mam Gallignani RB 22 i 1 sezon chodziła z 60-tką. Troche dostawała po tyłku, ale ładnie zbijała bele. Słoma to 3 biegiem szło bez problemu, siano 1-2,no wiadomo przy dobijaniu schodziłem nawet do 1. Na dłuższą mete to troche męka dla traktora, ale bele da sie ładne zrobić.

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj