stopa1809

Mocznik w oprysku na dwuliscienne.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stopa1809    3
Co myślicie o dodaniu mocznika w dawce 5% do zabiegu na dwuliscienne w pszenicy? Jest sens albo jakieś ryzyko.?

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    7147

Sam jesteś cofnięty jak licznik w passacie

Toż na forum tu wyczytane że nie stosuje się nic odżywek w zabiegu mordowania ziela

Do ochrony przed grzybem to tak dawać można.

• Like 2
  • Sad 1

Pafnucy    1778

A ja tam se dodaje woreczek mocznika na baniak i gra . Moja teoria mówi , że chwast z większym apetytem truciznę zjada i lepiej działa oprysk .

• Like 1

ogarek    756

to nie jest twoja teoria tylko  naturalne zjawisko ze roślina pobudzona pobiera lepiej  truciznę  ...

Adrian_K_90    783

Mocznik wspomaga wchłanianie substancji przez rośliny. Jednak obciąża też rośliny w plonie głównym.  

Pafnucy    1778
1 minutę temu, Adrian_K_90 napisał:

Jednak obciąża też rośliny w plonie głównym.

A tak żeby moja baba zrozumiała ?

• Haha 1

starybudnik    196

Nie wskazane dodawać mocznik do herbicydów i jeszcze teraz susza. Jednak kiedyś sam dodawałem i nie widziałem, żadnych skutków ubocznych.

ogarek    756

a to ze nie do wszystkich herbicydów  można i ze susza szkodzi to wiemy :ph34r:

poosa21    126
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Tak, chwasty zamiast umierać będą zasilone i pobudzone do życia.

Zjedz łyżeczkę arszeniku i popij redbulem. Po tygodniu pochwal się jak cię pobudziło do życia. Sam stosuje w opryskach na jednoliścienne siarczan magnezu, stosuje minimalna dawkę i zawsze działa. 

• Haha 1

wojtal24    533

A dodawał ktoś za miast mocznika adblu z aut ciężarowych tylko nie do oprysku na chwasty tylko do grzyba lub zasilania odzywkam. ile można daj na 1ha przy 250-300l wody

Na niektórych herbicydach pisze żeby nie dodawać odzywek lub mocznika

ZETOR TEAM

diabloo07    0

Mógł by ktoś mi odpowiedzieć? Jak pszenica jest przypalona albo przemarznieta końcówki liścia to z taki liść uschnie ? Stosowalen tylko saletre w dwóch dawkach. 

diabloo07    0
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

A pryskales fungicydami

Nie I na jednym kawałku po ziemniakach to nawet nie dawałem nawozow I tam jest bez problemów. 

stopa1809    3

Dodałem 5% do Pixxaro. Pomimo suszy pszenica wygląda lepiej A chwasty szybciej usychaja. Widać to na zostawionej kontroli bez mocznika.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?
      Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?
      Jak sądzicie, czy sezon 2020 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?

Kontynuacja tematów: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/276137-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2019/ i https://www.agrofoto.pl/forum/topic/80-pszenica-ozima-i-jara/

• Przez memphis1205
      Czy moge jeszcze teraz opryskac chwastoxem pszenice na chwasty? Czy juz za pozno? Ile chwastoxu turbo na 10l ?
    • Przez dymas05
      Cześć. Czy mogę przy zabiegu T2 zastosować Optimus gdyż nie zastosowałem przy t1 bo było tak sucho że się bałem. Pytam się bo nie chce skrócić kłosa. 
    • Przez Kubawww
      Cześć czy to co na zdjęciu to będzie septarioza ? 
      Za tydzień planuje t2 priaxor 
      Na t1 poszło 2l artemisa 
      Z góry dzięki za pomoc 

• Przez TheHapcio
      Witam serdecznie. Mam pewny problem z pszenicą, którego niestety nie umiem zidentyfikować. Górna część roślin ma ciemne plamy sine/ czarne, a od dołu natomiast żółknie. Zdjęcia w załączniku.
      Zakładam, że zostało to spowodowane opryskiem, ponieważ wcześniej, ani w dniu zabiegu nie zauważyłem niczego niepokojącego.
      07.05 około 15. wykonany oprysk na rośliny suche i bez deszczu później.
      Gold 450ec 1.2l/ha
      Kier 450sc 0.8l/ha
      CCC 720sl 1.2l/ha
      Ekolist 2l/ha
      Mocznik 5kg/ha
      Siarczan magnezu 5kg/ha
      Czy mogę liczyć na pomoc forumowiczów?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj