Gość Profil usunięty

Rozsiewacz 2 talerzowy GRASS-ROL

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam serdecznie

Drodzy forumowicze kupiłem na wiosnę rozsiewacz 2 talerzowy firmy gras-rol 600l pracuje z c-360. Jak rośliny zaczęły pobierać nawozy to widac dokładnie jak rozsiewacz rozsiał nawóz i nie jestem zadowolony ;) ustawiłem go na 12m w ścieżce zboże jest ciemne jakieś 2 metry od ścieżki z jednej i z drugiej strony jest zboże jasne czyli niedosiany nawóz dalej powiedzmy że jest ok. Jeżdżę 3 biegiem ok 1600 obr/min co poradzicie czy łopatki są złe czy co ??? pozdrawiam MAciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Kolego może zacznijmy od tego że ta rozsiewaczka raczej na pewno ma wałek na 540 obr/min a c-360 o ile sie nie myle osiąga tyle przy 1800 obr (moge sie mylić ) a po drugie te 12 metrów to jest szer. robocza??? Czy szer. rozrzutu bo siewnik jeśli ma siać powiedzmy na 12m to musi rozrzucać na nie wiem 15-18m (tak sobie szczelałem) poprostu na skraju mało nawozu leci i musi jeszcze raz tyle nalecieć* żeby było w miare równo. Nie wiem czy mnie rozumiecie troche to skomplikowanie wytłumaczyłem, jeśli się myle zapraszam do dyskusji , i oczywiście jest możliwość że to jednak rozsiewaczka źle sieje .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

z tego co wiem to c-360 przy 2200 obr osiaga takze bardzo kiepskie ten ciagnik ma osiągi bubel dlategoż ja wole do t25 zaczepic rozsiewacz wtedy to on rzuca


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Władymirec masz szybsze obroty wałka niz C360?

Ja w tym roku mialem tak samo siałem lejkiem Pole zrobiło sie takie "łaciate" A rozsiewałem c330 na 1800rpm


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gulijocker    0

ja mam na 18m ale to chyba tyle nie osiągnie. jak wam sie sprawuje to g. bo ja do tej pory żałuję zakupu.przekładnie to wałki z plasteliny są, pierwsza awaria po 2 godzinach pracy, 2 lata pracy i 3 awarie przekładni (25h do obsiania) w tym roku to tarcza stanęła. to nie maszyna to gniot- moja wersja to chromonikiel 2 tarcze 600l.

dodam jeszcze to ze strasznie mieli nawóz i nie opróżnia się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Panowie c-360 przy 2200 obr/min osiąga wom na poziomie 595 obr/min ;p Czyli przy 2000 obr/min mamy 540 na wałku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgr500    0

Witam :) Też posiadam rozsiewacz firmy GRASS-ROL moim zdaniem zakup tego rozsiewacza był moim najgorszym zakupem. Posiadam 600l rozsiewacz ocynkowany lecz zerdzewiał po 3 używaniach pomimo tego że zawsze go myłem myjką z płynem i garażowałem. Z granulowanego nawozu robi pylisty gdyż mieszadło ma takie same obroty jak talerz czyli te 540obr/min. Siane nawozu na 15m nie jest możliwe gdyż osłony na to nie pozwalają. Sam musiałem rozciąć osłonę aby siał na te przysłowiowe "15m" teraz zamiast tego złomu wolał bym kupić używanego Amazona którego bym nie zajeździł. Ja osobiście odradzam kupna tego typu rozsiewacza. Pozdrawiam :D

 

Witam :) Też posiadam rozsiewacz firmy GRASS-ROL moim zdaniem zakup tego rozsiewacza był moim najgorszym zakupem. Posiadam 600l rozsiewacz ocynkowany lecz zerdzewiał po 3 używaniach pomimo tego że zawsze go myłem myjką z płynem i garażowałem. Z granulowanego nawozu robi pylisty gdyż mieszadło ma takie same obroty jak talerz czyli te 540obr/min. Siane nawozu na 15m nie jest możliwe gdyż osłony na to nie pozwalają. Sam musiałem rozciąć osłonę aby siał na te przysłowiowe "15m" teraz zamiast tego złomu wolał bym kupić używanego Amazona którego bym nie zajeździł. Ja osobiście odradzam kupna tego typu rozsiewacza. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozsiewacz dwu tależowy gras-rol bardzo dobrze sieje ustawiłem na 12 m i jest super wszędzie dokładnie rozrzuca a na 15 m sie nie opłaca bo wtedy na boki bardzo dużo rzuca a na środek pare ziarek jeszcze niewiem jak jest na 18 bo nieustawiałem ale najlepiej na 12 opłaca się to to kupić :) PS.Rozsiewacz myje się samą wodo bo z płynem może zardzewieć

Edytowano przez AdamKwiatkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanssss    48

posiadam taki rozsiewacz i nie jest wart złamanego grosika! Grrr..! To samo sie dzieje u mnie co koledzy wyzej piszą. jednak co Niemiec to Niemiec


JESTEM MARTIN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Wbrew opiniom ten rozsiewacz rozsiewa bardzo dobrze. Ustawiony mam na 12m, po 4 łopatki na tarczy wszystkie ustawione na 1-wszy otwór. Rozsiew rownomierny na całej szerokości roboczej. Nie widac żeby nie dosiewał czy nadrzucał. Nie do konca wysiewa? Nie wiem nawet o co wam chodzi zawsze cos zostaje, u mnie garść nawozu zostaje na dnie. Co do rdzy to zbiornik ocynk nic mu sie nie dzieje, tarcze i lopatki z nierdzewki rownież bez zarzutu. Rdzewieją tylko sruby mocowania skrzyni i przekladni oraz mechanizm otwierania i zamykania otworów wysiewajacych. Wystarczy je porzadnie wyczyścić, odtłuścić i pomalować dobrą farba i polakierować. Jeżeli ktoś szuka taniego rozsiewacza z myślą o rozsiewaniu na 12m to polecam go bez mrugnięcia okiem. W innych szerokościach go nie wyprobowalem bo nie mam takiej potrzeby. Pozdrawiam oraz życzę wesołych świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko jest ustawione tak jak trzeba jeśli chodzi o 15 m a dalej nawozu nie dorzuca na te 15 metrów. Może osłony utrudniają rozrzut nawozu ???


tzn dłuższe i krótsze na środkowy na 15 metrów tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W instrukcji jak byk jest napisane, że na krańcowych odcinkach słabiej wysiewa, więc trzeba dosiewać. Biorąc się na sposób, żeby dobrze rozsiał na 15 m należałoby go ustawić na 16m - wszystko jest w instrukcji co i jak zrobić, z resztą @lew908 podał link do zdjęcia z ustawieniem. Nie wiem na co wszyscy tu narzekają. Nawet siejąc lejkiem zawsze trzeba było siać na zakładkę, a przy krańcach sąsiadowi nieco dorzucić żeby było równo. Nie wiem jak z zachodnimi bo nie miałem okazji pracować, ale podejrzewam, że one również rozsiewają na zakładkę, tyle, że przy ustawieniu na konkretną szerokość, powiedzmy 12m, sieją 12m + zakładka i na tym cały cud techniki polega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nastawione na 16-18 metrów osłony boczne które na końcówkach są wygięte ku tyłowi nadciełem je i wyprostowałem do przodu by nawóz był nie hamowany przez nie a nadal nie sieje na 15 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i u ciebie równo sieje na całych 12 metrach wszędzie leci tyle samo nawozu?? jak rośliny zaczynają pobierać składniki to jest równo bo u mnie za ciągnikiem jest ciemny pas a na krańcach jakby nawóz nie dolatywał (tzn dolatuje ale w mniejszej ilośći) a osłony masz obcięte czy standardowo zagięte ku tyłowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Na polu go jeszcze nie testowałem, z początkiem miesiąca mi go przywieźli dopiero. A jak wygląda ustawienie wysokości rozsiewacza? Bo to też ma duże znaczenie. Rzuć okiem na te tabele z Amazone'a:
http://***.com.pl/gallery/image.php?album_id=95&image_id=14067&view=no_count

 

Ustawienie wysokości i kąta rozsiewacza względem powierzchni to jeden z czynników decyzyjnych - im wyżej granulka zaczyna swój lot, tym dalej spadnie przy tej samej prędkości i czynnikach towarzyszących .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja w tym roku siałem miałem ustawione na 14-15 metrów i dosiewał bardzo dobrze. Sialem 360 3 bieg 1600obrotów A jeżeli nie chce wam doleciec na te 12 metrów to wypoziomujcie go dobrze  podnieście go pół metra a nie opuścicie go ze talerze sa  50 cm nad ziemią i płaczecie że nie dosiewa wam na 12 metrów.

Edytowano przez lew908

"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mikolaj90
      Witam. Posiada ktos z was instrukcjie do tego rozsiewacza ze sterownikiem?

    • Przez asful
      Rozsiewacz vicon rs-edw problem polega na skalibrowaniu wagi nie mogę prawidłowo jej ustawić   
    • Przez happyrolnik
      Witam. Zakupiłem rozsiewacz marki Vicon rs-edw z 2005r z komputerem sterującym Focus control box i nie posiadam instrukcji obsługi tegoż rozsiewacza. Dodam jeszcze ze nigdy nie miałem doświadczenia z rozsiewaczem talerzowym gdyż wcześniej posiadałem pneumata. nie mam pojęcia jak go prawidłowo ustawić. Szpary przy lejach otwierają się przez siłowniki elektryczne na komputerze gdy ustawie np. 200 kg komputer sam mi ustawia odpowiednia wielkość szpary która dopasowuje to do prędkości ciągnika, ale oprócz tego mam jeszcze kolo tarcz wysiewających taka dźwignie a kolo niej literki od A do T i własnie nie wiem do czego one służą i ma żadnych cyfr tylko te własnie litery. Czy ktoś posiada taki rosiewacz lub wie jak to ustawić do danego nawozu






      . Z góry dziękuje za odpowiedz.
      Ps. przesyłam zdj komputera jak i rozsiewacza





    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj