Skocz do zawartości
abuk14

Zadawanie paszy świniom.

Polecane posty

LUKASZ14    4

a z jakiej firmy macie paszociągi paszowe i ile za nie płaciliście ?? ( cena, rok założenia i długość )

Wiadomość z agroFakt.pl

dragonmax    0

Czyli pasiesz tradycyjnie srutami zbozowymi i białkowymi a do rozwodnienia dajesz serwatke lub wodę bo ja daje wszelkie odpady przemysłu spożywczego .Rozmawiałem z przedstawicielem pellona i gwarantował mi ze jego mieszalnik jest wstanie rozmieszać wszystko nawet twardy chleb niechcę w to za bardzo wierzyć.

fergusonki    36

Ma rację :) Ja karmię paszą, serwatką, ziemniakami, chlebem + inne dodatki.

teraz chleb razem z ziemniakami daje i jest dokładnie rozmieszane :) tyle że teraz chleb przywożą mi pocięty więc o wiele łatwiej ma mieszałka i wrzucając razem z ziemniakami prosto z kolumny chleb się rozgrzewa i paruje więc twardy i tak po dojściu ze zbiornika do mieszałki i tak jest już miętki

Gosc43210    0

Witam,

Jaki paszociąg wybrać do chlewni na głebokiej ściółce (tubomaty ustawione w jednej linii) i jak rozwiazać podawanie dwóch rodzajów paszy? Jak wygląda sterowanie takim paszociągiem?

lukaczmarek    265

Najtaniej i najprościej bedzie spiralnym, ale jak chcesz zadawać 2 rodzaje to montujesz 2 paszociągi.

Jak założysz koralik to jest możliwość zadawania 2 rodzajów paszy jednym paszociagiem.

Daniellll    3

Od wczoraj zadaje już pasze automatycznie paszociagiem koralikowym ,zadawane sa dwa rodzaje paszy i jak na razie spisuje się dobrze :)

thor1984    7

Koledzy mam boks około 12 m kwadratowych w którym stoi obecnie 9 świń na głębokiej ściółce. Nie mam możliwości jego powiększenia aby zrobić normalny stół paszowy z karmnikiem więc stoi tam zwykłe koryto w którym zadaję paszę. Ale zaczyna mnie to po woli wkurzać bo wiadomo ciężko jest tak zadać paszę po ciągle przeszkadzają, rozlewają z wiadra. Chciałbym zrobić jakąś barierę czy coś podobnego aby na czas zadawania paszy odizolować świnie od koryta i spokojnie je napełnić tylko nie wiem jak do tego zabrać. Może podopwiecie cos konkretnego, ewentualnie jakiś link do zdjęcia.

vbox33    32

Stare kamionkowe koryta i klapa montowana na zawiasy nad korytem tak ze sie otwiera i zamyka dostep do koryt. Obejrzyj sobie na necie program socjalistyczna filmoteka powiatowa odcinek 19 bodajze pod tytulem uwaga buhaj zlosliwy, tam jest pokazane w pewnym momencie mniej wiecej o co mi chodzi.

Edytowano przez vbox33

Damiano1947    0

Witam, jestem nowy na forum i mam kilka pytań.
Planuje rozpocząć hodowlę trzody chlewnej i mam pytanie jaki zastosować sposób ich karmienia, chodzi mi o to żebym nie musiał ciągle chodzić, póki co nie będzie ich dużo. Możecie polecić jakieś automaty paszowe i opisać jak mniej więcej to wygląda?

panczo    0

Witam ja ostatnio też kupowałem automaty paszowe na sucho mi odpowiadają skrzynkowe tucznikowe jestem z nich zadowolony. Ale są różne na sucho na mokro tubomaty ale te trochę drogie.Zamówiłem kilka szt na raz czekałem na nie z tydzień czasu przywieźli mi na podwórko rozładowali jak byś chciał mogę dać Ci do nich nr tel mają cały asortyment po małe rzeczy do mieszanek.

Piotras    2

Witam zna może ktoś koszt paszociągu wraz ze zbiornikiem 6t paszociąg około 30 m 

Daro20    9

Pod koniec 2013 roku zakładałem spiralny około 35 m  zbiornik 2,5t koszt za całość 12300 brutto. W tym żmijka 6,5m 150 średnicy 3,5tyś zbiornik 2,5tyś resztę linia. Jest 14 zsypów zamykanych.

charnas    1

https://www.olx.pl/oferta/karmnik-karmniki-do-paszy-dla-trzody-chlewnej-CID103-IDodCjI.html  chciał bym kupić coś takiego i pytanie brzmi jak to sie sprawuje, na co zwrócić uwagę, w czym dobre w czym uciążliwe ?? 

Kolego odradzam, mam taki w jednym kojcu izolatkowym, tucznik musi stukać w blaszkę żeby spadała mu pasza, zakres regulacji jest bardzo wąski i jedna sztuka dlugo musi przy takim stać i pracować żeby się najeść. Do tego niewygodne nasypywanie bo automat wysoki i wąski. Juz lepiej tubomacik jakiś albo skrzynkowy.

arkady12    2

ok dzięki za opinie poczekam może coś sie pojawi ciekawego w okolicy :)  

wl_master    7

na ile szt potrzebujesz pasznik bo te co pokazałeś to tylko na posadzkę się nadają, mam 2 tubomaty na sprzedaż poidłami

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się zapytać ile by kosztowało tak na oko budowa chlewni na rusztach na 70 loch w cyklu zamkniętym(od poczatku do końca)
      Dla :
      200 warchlaków
      70 loch 
      500 tucznikow

• Przez ShunDevil
      Witam chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje chlewnia na rusztach.Chodzi mi głowie o taką chlewnie gdzie będzie około 70sztuk macior i 500 sztuk tuczu końcowego. Czy istnieje taka możliwość od narodzin prosiakow do końca tluczu.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.
    • Przez Albert12
      Witam,

proszę o ?Wasze opinie i pomysły dotyczące prowadzenia instalacji wodnej w chlewni. Mam wykonane wygrodzenia z deski plastikowej (wys. 1 m) częściowym rusztem (szer. 2 m pod ścianą zewnętrzną). Jak najlepiej poprowadzić instalację wody? Mój pomysł jest następujący:
      - plastikowa rura PE 25 podwieszona do sufitu i zejście w dół do 6 poideł (po 3 na kojec);
      - dalej ocynk na desce plastikowej do 6 poideł;
      - poidła mocowane do siebie po obu stronach deski;

Moje obawy to:
      - deska plastikowa "pracuje" więc boję się, że skręcenia w ocynku mogą "puścić",
      - nie wiem jak wykonać "zejście" z plastiku do poideł (przypominam jest ich 6),
      - na 6 poideł chciałbym zamontować zawór odcinający, aby w razie awarii nieodcinać wody w całej chlewni.

Prosze o pomysły,

z poważaniem
    • Przez RoRo
      Witam chcialem przebudowac stodole na chlewnie. Miala to byc porodowka z odchowalnia na rusztach. Wymiary to 7 x 13 dach dwuspadowy wysokosc szczyty 5,5m posadzka nie wylana. orientuje sie ktos kto zna firme ktora takie cos by przerobila w woj opolskie,wielkopolskie.

Nie mam pojecia jak sie za to zabrac jakie globokie wanny zrobic zeby nie robic dodatkowego zbiornika ani jak to by mialo wygladac.
      Z czego zrobic sufit??

Jaki by byl orientacyjny koszt takiej przebudowy. 

Sciany sa solidne z bloczkow betonowych z tym nie bedzie problemu