abuk14

Zadawanie paszy świniom.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LUKASZ14    4

a z jakiej firmy macie paszociągi paszowe i ile za nie płaciliście ?? ( cena, rok założenia i długość )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Dragon- całe wyposażenie mam firmy Pellon.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmax    0

Czyli pasiesz tradycyjnie srutami zbozowymi i białkowymi a do rozwodnienia dajesz serwatke lub wodę bo ja daje wszelkie odpady przemysłu spożywczego .Rozmawiałem z przedstawicielem pellona i gwarantował mi ze jego mieszalnik jest wstanie rozmieszać wszystko nawet twardy chleb niechcę w to za bardzo wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ma rację :) Ja karmię paszą, serwatką, ziemniakami, chlebem + inne dodatki.

teraz chleb razem z ziemniakami daje i jest dokładnie rozmieszane :) tyle że teraz chleb przywożą mi pocięty więc o wiele łatwiej ma mieszałka i wrzucając razem z ziemniakami prosto z kolumny chleb się rozgrzewa i paruje więc twardy i tak po dojściu ze zbiornika do mieszałki i tak jest już miętki


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosc43210    0

Witam,

Jaki paszociąg wybrać do chlewni na głebokiej ściółce (tubomaty ustawione w jednej linii) i jak rozwiazać podawanie dwóch rodzajów paszy? Jak wygląda sterowanie takim paszociągiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Najtaniej i najprościej bedzie spiralnym, ale jak chcesz zadawać 2 rodzaje to montujesz 2 paszociągi.

Jak założysz koralik to jest możliwość zadawania 2 rodzajów paszy jednym paszociagiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniellll    3

Od wczoraj zadaje już pasze automatycznie paszociagiem koralikowym ,zadawane sa dwa rodzaje paszy i jak na razie spisuje się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koledzy mam boks około 12 m kwadratowych w którym stoi obecnie 9 świń na głębokiej ściółce. Nie mam możliwości jego powiększenia aby zrobić normalny stół paszowy z karmnikiem więc stoi tam zwykłe koryto w którym zadaję paszę. Ale zaczyna mnie to po woli wkurzać bo wiadomo ciężko jest tak zadać paszę po ciągle przeszkadzają, rozlewają z wiadra. Chciałbym zrobić jakąś barierę czy coś podobnego aby na czas zadawania paszy odizolować świnie od koryta i spokojnie je napełnić tylko nie wiem jak do tego zabrać. Może podopwiecie cos konkretnego, ewentualnie jakiś link do zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stare kamionkowe koryta i klapa montowana na zawiasy nad korytem tak ze sie otwiera i zamyka dostep do koryt. Obejrzyj sobie na necie program socjalistyczna filmoteka powiatowa odcinek 19 bodajze pod tytulem uwaga buhaj zlosliwy, tam jest pokazane w pewnym momencie mniej wiecej o co mi chodzi.

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano1947    0

Witam, jestem nowy na forum i mam kilka pytań.
Planuje rozpocząć hodowlę trzody chlewnej i mam pytanie jaki zastosować sposób ich karmienia, chodzi mi o to żebym nie musiał ciągle chodzić, póki co nie będzie ich dużo. Możecie polecić jakieś automaty paszowe i opisać jak mniej więcej to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo    0

Witam ja ostatnio też kupowałem automaty paszowe na sucho mi odpowiadają skrzynkowe tucznikowe jestem z nich zadowolony. Ale są różne na sucho na mokro tubomaty ale te trochę drogie.Zamówiłem kilka szt na raz czekałem na nie z tydzień czasu przywieźli mi na podwórko rozładowali jak byś chciał mogę dać Ci do nich nr tel mają cały asortyment po małe rzeczy do mieszanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Pod koniec 2013 roku zakładałem spiralny około 35 m  zbiornik 2,5t koszt za całość 12300 brutto. W tym żmijka 6,5m 150 średnicy 3,5tyś zbiornik 2,5tyś resztę linia. Jest 14 zsypów zamykanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

https://www.olx.pl/oferta/karmnik-karmniki-do-paszy-dla-trzody-chlewnej-CID103-IDodCjI.html  chciał bym kupić coś takiego i pytanie brzmi jak to sie sprawuje, na co zwrócić uwagę, w czym dobre w czym uciążliwe ?? 

 

Kolego odradzam, mam taki w jednym kojcu izolatkowym, tucznik musi stukać w blaszkę żeby spadała mu pasza, zakres regulacji jest bardzo wąski i jedna sztuka dlugo musi przy takim stać i pracować żeby się najeść. Do tego niewygodne nasypywanie bo automat wysoki i wąski. Juz lepiej tubomacik jakiś albo skrzynkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

na ile szt potrzebujesz pasznik bo te co pokazałeś to tylko na posadzkę się nadają, mam 2 tubomaty na sprzedaż poidłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snickers    6

Witam, podzielcie się informacją, jak macie zorganizowane przesypywanie paszy z mieszalnika do silosu lub pojemnika pod paszociąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj