abuk14

Zadawanie paszy świniom.

Polecane posty

sorki że odbiegam od tematu ale mam na sprzedaż 5 tuczników dobra wydajność mięsna karmione tylko własnymi paszami zainteresowanych proszę o kontakt na gg nr28349207 pisać nawet gdy nie jestem dostępny

 

oferta ważna do 25.03.11r.

 

To nie jest giełda!! Avendrion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

Panowie mam do sprzedania wyposarzenie chlewni tubomaty wentylacja paszociąg kontakt 697 79 92 95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekwoj    0

Witam,

 

czy pytanie nadal jest aktualne?

 

Pozdrawiam

Marek

 

Jaki jest koszt założenia koralika na tuczarni ok 40 m długości, który będzie w stanie "inteligentnie" zadawać pasze(sterowanie elektroniczne)-tzn dla dwóch grup, z dwóch binów do wyznaczonych karmników(wszystkie w jednej linii). czy może taniej byłoby założyć dwa niezależne paszociągi, do poszczególnych mieszanek, dajmy na to spiralne? Które są bardziej trwałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jasne-konkretnych informacji nigdy dość :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

to lukaczmarek powiedz mi czy taka swojej roboty pasze ze zboża nie zawiesza się w nich, bo bym na nowej chlewni takie postawił. bo mam ale to takie te skrzyniowe ale nie podobają mi sie te tubomaty wydają mi się lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nic sie nie zawiesza. Może jak by był owies dosypywany to byłby problem, ale ja go dla tuczników nie stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes78    0

to jaki jest sklad paszy ktora dajesz tucznikom jesli to nie jest tajemnica?? moj ojciec ma kikla sztuk i tak sobie kolo tego chodzi. glownie po to zeby miec jakies zajecie a nie kase. metoda hodowli jest chyba jeszcze przedwojenna. paruje zienmiaki robi tzw srute z owsa zyta pszenzyta pszenicy jeczmienia jakis koncentrat dodaje miesza na mokro i do koryta. bardzo pracochlonne i na wieksza skale syzyfowa praca. daje 3 razy dziennie i trzeba nosic ciezkie wiadra. sucha pasza jest o wiele lzejsza. w dodatku swinie nie znaja umiaru i przy tej metodzie moga sie przezrec i zachorowac zastanawiallem sie kiedys nad tubomatem w przyszlosci. ciekaw jestem jak wyglada karmienie przy jego uzyciu. pasze sie sypie do oporu na kikla dni i czy swinie majac ciagly dostep do paszy nie przejadaja sie i nie dostaja obrzekowki i nie padaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano1299    0

własnie jest trochę owsa niestety. ale małe ilości na tone paszy jak robimy to owsa jest w niej ze 100 kg. niby nie dużo, nie powinno się zawieszać moim zdaniem. trzeba zamówić 7 tubomatów na jedną z chlewni zobaczę jaki bedą zdawać rezultat a jak nie to gotowa aby w nich bedzię lecieć. a swoja pasze w skrzyniwowych na starej chlewni trzeba bedzię dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Haa a mi ostatnio się przytrafiło i to jeszcze w święta :( że musiałem workami nosić 2.5 tony paszy do tego kukurydza i ziemniaki i jeszcze wode wężami lać :/ Mała awaria na tuczarni ;(


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Świnki jedzą do woli, zużycie paszy jest w miare normalne, ja dopiero przechodze na tubomaty, bo wcześniej karmiłem wiaderkiem 2 razy dziennie. Przez pierwszy tydzień zużycie paszy wychodziło pewnie jakieś 5kg :D. Ale teraz już się umiarkowało. Teraz zasypuje tubomat, gdy widze, że jest już mało zasobów paszowych.

P.S Pasze dostaje od weterynaża, musze ją tylko wymieszać, ze śrutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

Haa a mi ostatnio się przytrafiło i to jeszcze w święta :( że musiałem workami nosić 2.5 tony paszy do tego kukurydza i ziemniaki i jeszcze wode wężami lać :/ Mała awaria na tuczarni ;(

ziemniary dla świń? Jak tak to w jakiej dawce na świnię? I jaką dużą świnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Tak :) na tone daje 150 kg ziemniaka :) od 60kg.


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

żywienie sypką do woli a ziemniaki jako smakołyk? Czy karmisz ogólnie w koryto? Pyrki parowane czy surowe?

Wiele pytań ale u mnie na samym ziemniaku, łubinie i koncentracie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

JA ziemniaki paruje, potem ładowarką wrzucam do zbiornika obok tuczarni, a z zbiornika mieszałka pobiera sama i wszystko się miesza i wtedy paszociągami do koryt :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

a w czym parujesz ziemniaki (czy parowanie to to samo jak gotowanie??)

w czym mieszasz (firma) ?? ile mniej więcej kosztuje zały zaestaw do mokrego zadawania paszy ?? czy jakąś polska firma robi montuje takie zestawy ?? bardzo ciekawy temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Paruje w kolumnie.

Całe wyposażenie na tuczarni firmy Pellon. trudno mi okreslić cene jesli chodzi Ci o mieszałkę (9tyś. litrów) to dałem 50 tyś, ale jest z kwasuwy, więc dużej wytrzyma :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj