Lok125

Jaki ciągnik wybrać o mocy około 75 km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bialy8011    45

Może być że będzie taniej a może być że drożej bo będą chcieli odrobić straty i podniosą ceny. Tu już jest loteria. Wstrzymają teraz produkcję co by nadwyżki nie robić i przeżyją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
  1. Ciągnik rolniczy New Holland T4.75

  • silnik 4 cylindrowy, TIER 4 A, o pojemności 3,4 l, z turbodoładowaniem, wentylator o stałej wydajności, akumulator 100AH,

  • prędkość jazdy 40 km/h,

  • przekładnia 12x12 Power Shuttle, hydraulicznie załączany WOM,

  • prędkości WOM 540/540E,

  • oś przednia napędzana, elektrohydraulicznie załączany przedni napęd, mechanizm różnicowy blokowany mechanicznie,

  • pompa hydrauliczna 47 l/min, 6 wyjść hydrauliki zewnętrznej,

  • tylny TUZ z MDC, z siłownikiem wspomagającym, szybkosprzęgi, sterowanie TUZ na błotniku,

  • suwliwy automatyczny zaczep transportowy i zaczep polowy, zaczep górny z funkcją wypinania z poziomu kabiny operatora,

  • fotel kierowcy z regulowanym podłokietnikiem, amortyzowany pneumatycznie,

  • kabina klimatyzowana, fotel pasażera, okno dachowe, radio,

  • narożne światła robocze + 4 światła robocze, 

  • 1 lampa ostrzegawcza,

  • 2 lusterka wsteczne teleskopowe, dwusekcyjne, 

  • ogumienie przód 360/70 R20, ogumienie tył 420/70 R30, przód i tył na felgach regulowanych,

  • przednie błotniki skrętne, tylne błotniki,

  • kpl. obciążników w koła tylne, 

  • hamulce pneumatyczne 2 i 1 obwodowe.

 

Cena netto – 132 000,00 zł

 

Wycena z października 2019.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

No też myślałem ale jest 3 cylindrowy


I za bardzo nie ma dilera ani porządnego serwisu w mojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Obenie DPFa nie ma Case Farmall 75 (ale ma też go dostać). NH T4 75, Kubota ma DPFa. Co do cen to ta przestawiona cena przez Bartek933 była do negocjacji w tym czasie. Jeśli chodzi o cenę Case i Kuboty z tym samym wyposażeniem to może być podobna, tylko kwestia targowania i chęci dealera.

W tej mocy poza tymi trzeba 4 cylindrowe są jeszcze Zetor Proxima i Major. Deutz jest 3 cylindrowy, podobnie jak MF, Case Farmall A i NH T4 75S.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Witam, panuje kupić traktor o mocy 75km i chciałem sie dowiedzieć jak to jest z tymi kubotami czy faktycznie są lepsze od new holland jakościowo ? Takie przynajmniej opinie słyszałem, oglądałem new holland t4 75 , kubota m4072 i new holland t5 75 i właściwie z tych dwóch pierwszych bardziej spodobała mi się kubota, ale T5 jest większy gabarytowo i da się podnieść moc .Ciągnik ma pracować z rozsiewaczem 1000l i opryskiwaczem 1200l ciąganym , a w ofercie kuboty nie ma ciągnika większego gabarytowo o tej mocy , jest dopiero 90 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

T5. 75 w jakiej cenie Ci zaproponowali? Sam też planuje kupić i też się zastanawiam między Kubota a New Hollandem, i ciężko się poprostu zdecydować, cenowo u mnie jest różnica około 7 tys zł na korzyść New Hollanda. Z danych technicznych wynika że Kubota ma mniejszy moment obrotowy o prawie 50 nm więc sporo, więc New będzie miał taki rzwawszy wychodzi. Ogólnie widać w mojej okolicy jest właśnie szał na te kuboty ale ciekawe jak to będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Jeszcze dokładnie mi nie powiedział ceny na nowy rok ale ze starą ceną wyjdzie gdzieś 156 tys netto za T5 a T4 ze starą ceną 138 tys netto . T5 jest ze skrzynią 24x24, klima i chyba ehr w tym było , a T4 12x12 , zwykły mechaniczny ciągnik z klimą . Bardziej chodzi mi o gabaryty bo T5 to już troche większy , mocnejszy podnośnik , a w kubocie dopiero 90 KM ma mocnejszy podnośnik i moc jest większa a ja chce to na program . Tylko że znowu u mnie więcej zachwalają kubote ;)

Kubotą się przejechałem po placu to wydawało mi się że troche trzęsie na nierównościach , a hollandem nie jeździłem nigdy to nie mam porównania , mam tyko takie informacje że new holland jest gorzej złożony i na gwarancji czesto robią to co fabryka zle złoży :) A jak jest w polu , jak często się psują te ciągniki ? Jak ktoś ma takie to mógł by coś powiedzieć

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

No mi kubote na 145 tys netto wycenili. No Kubota gabarytowo to to samo co t4 A trzesc to i w New Hollandzie też będzie taka samo. Też mi się zdaje że wykonanie kuboty lepsze niż New Hollanda ale za to części sporo droższe kuboty niż New Hollanda. Ale poczekamy na opinie innych osób najlepjej użytkowników tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Jak dla mnie to trzy cylindry nie wchodzą w grę ;) Oglądałem takiego to za podstawowa wersje z polską kabina naglaka 115 tys netto cały mechaniczny. 12 tys mi powiedział za dopłate do wąskich kół , gdzie w kubocie wymieniam koła i mnie to nic nie kosztuje a new holland nawet wąskie są tansze niż standardowe tylko że felgi w porównaniu do kuboty  są sporo słabsze ;)  W detuz fahr siedziałem i jak dla mnie to słabo reaguje na pedał gazu w porównaniu do innych . Mam oferte na deutz fahr 5080e z tym wyposażeniem co chciałem wąskie koła , klima , kabina oryginał , skrzynia z półbiegami i wyszedł 186 netto jak dla mnie to bez szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Zmieniłem jednak ciągnik na zakup ziemi, mam okazje coś kupić a ciągnik kupie pewnie używany kiedyś , bo na razie nie chce przechodzić na vat a przy zakupie ciągnika jest jednak sporo tego vatu. Prawda to jest że teraz vat idzie na osobne konto i nie można tych pieniędzy wypłacić od razu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

jedno konto do vatu drugi normalne I z tego co się orientuję to z tego vatu nie można wybierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

To jeśli tak jest to za wiele mi  ten zwrot vatu nie daje , to wole kupić używke za gotówke za pół ceny nowego . Na razie mało inwestycji bede miał żeby na vat przejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

No właśnie o to chodzi VAT jest dobry jeśli dużo się inwestuje ale teraz z tymi przepisami to ciężko nadążyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ale rolnika ktory sprzedaje zboze zwierzeta itp nie obowiązuje split payment czyli cala kwota przychodzi na zwykle konto. Na sub konto trafi vat jezeli np

 sprzedamy ciagnik za kwote pow. 15 tys zl osobie ktora jest na vacie, jezeli bedzie to osoba prywatna lub rolnik ryczaltowy to w tedy split payment tez nie obowiazuje jak dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio151    0

No to może odświeżę trochę temat. Potrzebuję coś 75KM i silnik 4 cylindry, zmieniło się coś na rynku? czy dalej to co tutaj wymieniacie w poście? może ma ktoś jakieś opinie na temat McCormick x5.085 albo x4.080 ma to być ciągnik główny na 10ha co byście polecili na dzień dzisiejszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
Dnia 27.07.2023 o 21:39, tomcio151 napisał:

No to może odświeżę trochę temat. Potrzebuję coś 75KM i silnik 4 cylindry, zmieniło się coś na rynku? czy dalej to co tutaj wymieniacie w poście? może ma ktoś jakieś opinie na temat McCormick x5.085 albo x4.080 ma to być ciągnik główny na 10ha co byście polecili na dzień dzisiejszy ?

Większość teraz to 3 cyl, farmtrac 4 cyl, kubota też ale cena kosmos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj