klajcper

nawadnianie

Polecane posty

klajcper    0
Witam, czy macie jakieś doświadczenie w nawadnianiu roślin? Czy ktoś z Was wie może, czy można kupować wodę do nawadniania od wodociągów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Można kupić. Znajomy zakładał to koszt przyłącza z hydrantu to 4 tys. Plus koszty potem wody ponad 3 zł za metr^3 . W lato może być problem podlać , bo wodociągu zmniejszają ciśnienie aby nie podlewać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Trzeba jeszcze trafić na wodę. U nas robią po 4 odwierty i nie ma. Zależy w jakim punkcie mieszka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, cinek1808 napisał:

Można kupić. Znajomy zakładał to koszt przyłącza z hydrantu to 4 tys. Plus koszty potem wody ponad 3 zł za metr^3 . W lato może być problem podlać , bo wodociągu zmniejszają ciśnienie aby nie podlewać. 

Mi zup podpisał zaświadczenie że będzie w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie wody.... 🙄🙄 Ale jak macie dylemat to wg. najlepsza jest studnia. 🤔😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

haha wodociąg jest na teraz A za rok czy dwa nie wiadomo co będzie jak będzie tak sucho to mogę trochę skrócić takie rzeczy... studnia to studnia prąd licznik na pobór wody i można lać ... kolejna sprawa co chcesz podlewać... Mam deszczownie więc jak coś to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

Jeśli robisz teraz studnie na "legalnie" to masz obowiązek założenia licznika na pobór wody bo z czasem wejdzie opłata za wodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głębszych nikt nie robi . :ph34r:

A sam licznik to mało żeby była zgodnie z prawem reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

a to nie jest tak, że do 5 m^3 dziennie nie płacisz, a przy większym poborze musisz już zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikt nie bierze więcej niż te 5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, patryk741 napisał:

Jeśli robisz teraz studnie na "legalnie" to masz obowiązek założenia licznika na pobór wody bo z czasem wejdzie opłata za wodę ;)

Nie prawda, studnia wiercona w lutym 63m żadnych liczników, to druga moja studnia. Ogulnie w okolicach jest ok 70 studni i nikt licznika nie ma. Ok Sieradza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja Ci mówię że po 30 metrów macie i nie pisz tu tak więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

ja właśnie wywierciłem w listopadzie na 90 metrów i mam wszystko licznik już założony itd środkowa wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

U mnie w okolicy puścili drona i wykryli 200 nielegalnych studni. Kiedyś porządek z tym zrobią to zawsze dodatkowa kasa do budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie pitol . Na czym ta nielegalność polegała ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

dokładnie nielegalne studnie się skończą prędzej czy później kwestia czasu


polega na tym że bez żadnej zgody i pozwolenia masz wywiercona studnie i z niej korzystać ... bo legalna jest naniesiona na mape itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdaje sobie ktoś naprawdę sprawę ile kosztuje naprawdę legalna studnia ze wszystkimi pozwoleniami , badaniami i innymi cudami ? Który taką robił tak naprawdę ? Podaj koszt pozwoleń który ?

Licznik to sobie może każdy założyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plany i pozwolenia 15-20 tyś. Wiercenie na gotowo bez pompy z odwiertem próbnym 340zł za 1m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Możesz mieć plany wszystkiem pozwolenia i może wody nie być. Są regiony co po 6 razy kopią i nawet nie ma na herbatę. Większość najpierw kopię a potem papiery latwi albo już nie łatwi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

sądzisz jakieś drzewko metr od studni już jak zrobisz to nie to że zasłoni od góry że nie będzie widać to i cień zawsze żeby w czasie poboru wody było gdzie się skryć i te drony mogą sobie wsadzić gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj