Bawi91

Jaki NOWY ciągnik do 160tys Brutto ?

Polecane posty

Bawi91    0

Cześć :)

Planuje zakup nowego ciągnika do 160tyś brutto. MUSI być NOWY bo pieniądze będą z dotacji. Myślałem nad nowym Ursusem c-392. Starczy mi tak 85-90km. Znalazłem za tyle Deutza 4090E. Ciągnik ma być na 15h ale nie wykluczone że niedługo będzie więcej. Chciałbym zakupić do niego jakiś zestaw uprawowo-siewny 3m więc musi dać radę z takim zestawem. Pług mam zagonowy 4 skibowy. Musi mieć rewers szerokie opony i dobrze by było żeby posiadł już Tur. W co warto zainwestować ? Może jakiś NH ? np t5.85

 

Dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

3m zestaw uprawowo siewny do takiego pierduna? Troszkę mało według mnie. Mam Case mx110 i zestaw kverneland Apollo 3m i zasypany do pełna żytem potrafi podrzucić przodem i robić jest co. 4 skiby pociągnie zależy od ziemi z prędkoscią 4-6km/ha to męka nie orka po mojemu. Do takiego ciągnika szerokość 2.5m a pług 3skiby zeby pracowac normalnie i tego traktora nie katowac.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Ursusa bym sobie odpuścił bo jakiś czas temu pisało o nim, że jest w stanie upadłości i może być problem z serwisowaniem. Co do mocy ciągnika to możesz sobie kupić ciągnik pod chip tunning, i jak skończy się gwarancja to sobie podniesiasz moc np z 90 na 110, niektórzy tak robią, jak mają przyznany za mały ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawi91    0

W sumie zestaw 2.5 metra może faktycznie będzie lepszy. Taki też mam zamiar :) za jakiś czas podnieść mu moc jak będę mógł. A ten 4090E ktoś ma jakiś model z tej serii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj