sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

Ulman    5535
1 godzinę temu, jarecki napisał:

       jak mie pamieć nie myli to morawiecki jakoś trudnych pytań zbytnio nie unika [ chyba żę dziennikarzy co je zadają ]  tusk jak były kłopoty to na tydzień sie schował i problem mijał . to do echa .

Premier pytań nie unika bo zawsze odpowiada ze za PO to było gorzej a teraz jest lepiej.

1 godzinę temu, 6465 napisał:

Denwer no I wyszło jaki z ciebie człowiek.  Innych mogą z torbami puścić,  tylko twoja kieszeń się liczy.  Poczekaj jeszcze trochę i do twojej skarpety się odbiorą. 

Biedak nie zbiednieje.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Ja to się w ogóle dziwię, ze tego Nowaka u nas trzymają.

Ukraińcy wyraźnie powiedzieli naszym, żeby Nowaka pod żadnym pozorem im nie odsyłali. Nie interesuje ich co nasi z nim będą robić a i dowodów żadnych podsyłać nie będą. Na Ukrainie to było wymiatanie pozostałości po poprzedniej ekipie. A ten straszak to na samego Nowaka żeby przypadkiem tam nie chciał wracać.

3 godziny temu, jarecki napisał:

nie koniecznie na ukrainie bo interesy robiły też polskie firmy które wzamian za przetarg mogły  coś dać .  kasa  jak kasa raczej udokumentowanego pochodzenia niema tylko samochód do dyspozycji .         

Jedyne udokumentowane pochodzenie ma kasa co ją w piwnicy trzymał Glapiński na paletach.😂 

A mogły to słowo klucz i na tym mogły opiera się całe śledztwo.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12247

Dlaczego  Narodowa tvpis nic nie wspomina o dzisiejszym proteście Rolników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Kallina86 napisał:

Jakby mnie facet zdradził, to wystarczyłby raz żebym mu ufać przestała i się z nim rozstała. A Ty jakbyś miał wolną chwilę, to przemyśl czy przypadkiem nie jesteś robiony w ch*ja... Chyba, że poglądy masz takie "żeby tylko PO nie wygrało". Wtedy jesteś w stanie Cie zrozumieć. 

Widzę przejaw ogromnego zaufania do państwa. Może jeszcze ktoś z Ciebie wyrośnie. 

A jak myślisz, jak ze względu na zmiany 5 zł to będzie stała cena za byka, to państwo będzie dawała dopłaty wyrównujące straty hodowców, do każdej sprzedanej sztuki czy raczej da pieniądze raz na pokrycie kosztów zmiany profilu gospodarstwa? 

I od kogo te pieniądze weźmie:

- mają je bo wystarczy nie kraść?

- dodrukują?

- wezmą od tych, których ustawa nie uderzy po kieszeni?

 

Jak byś się  dowiedziała  że  cie zdradził  :D .   Mnie  nikt w h*ja  nie  zrobił  bo  nie  od  dziś  wiadomo  że  Kaczyński  jest  miłośnikiem   zwierząt    pokazywał  to  nie  raz  nie  dwa  także  dla mnie  to  nic  nowego. Ardanowski  już  raz  był  ukarany  przez  kaczyńskiego  za  poparcie  ustawy  przywracającej  wtedy  ubój  rytualny. 

Już  mieliśmy  zakaz  uboju  i  cena  do 5zł  nie  spadła   także   wróżenie  z fusów  teraz  jaka będzie  cena  jest  bez  celowe  bo  wystarczy  że  jakiś  hodowca   importuje  jakąś  chorą  sztukę  z niemiec  czech    czy  ruminii  i  masz  krach  z cenami.   Tak jak z trzodą  jeden  dzik  w niemczech  a cena  jak  pierdo*neła.  Takie   jest  rolnictwo  nieprzewidywalne   a jak ktoś  myśli  że  zawsze  będzie  super  i  nabierze  kredytów   to  jego  problem  jak to spłacić  nie  mój  i  nie  podatników  żeby  takim  pomagać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, mirro napisał:

Ukraińcy wyraźnie powiedzieli naszym, żeby Nowaka pod żadnym pozorem im nie odsyłali. Nie interesuje ich co nasi z nim będą robić a i dowodów żadnych podsyłać nie będą. Na Ukrainie to było wymiatanie pozostałości po poprzedniej ekipie. A ten straszak to na samego Nowaka żeby przypadkiem tam nie chciał wracać.

Jedyne udokumentowane pochodzenie ma kasa co ją w piwnicy trzymał Glapiński na paletach.😂 

A mogły to słowo klucz i na tym mogły opiera się całe śledztwo.🤣

Daj Pan spokój ja podejżęwam ze z 30 % społeczenstwa by nie udokumentowało swoich oszczednosci , w tygodniu czytałem ze rząd traci 30 mld zł na rok na płatnosciach gotówkowych czyli te 30 mld . powinno być wpłacone w postaci wszelkich podatków a ze nie ma dowodu paragonu czy faktóry to  wiadomo i stąd taki nacisk na wprowadzanie płatnosci bezgotówkowych 

50 minut temu, 6465 napisał:

Dlaczego  Narodowa tvpis nic nie wspomina o dzisiejszym proteście Rolników? 

o dziwo jest https://www.tvp.info/49889886/protest-przeciwko-ustawie-prozwierzecej-na-wiecu-agrounia-futrzarze-i-bosak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
21 minut temu, Denwer napisał:

Już  mieliśmy  zakaz  uboju  i  cena  do 5zł  nie  spadła   także   wróżenie  z fusów  teraz  jaka będzie  cena  jest  bez  celowe

A możesz  mi przypomnieć jak wtedy wyglądała sytuacja? Jaka była cena i zapotrzebowanie przed zakazem a jak z tym było po jego wprowadzeniu? Bo widzę, że jesteś zorientowany, a ja nie pamiętam. 

 

25 minut temu, Denwer napisał:

to  jego  problem  jak to spłacić  nie  mój  i  nie  podatników  żeby  takim  pomagać.

Mądrze mówisz! Tak samo uważam, że to nie mój problem jak ktoś sobie nie radzi finansowo z utrzymaniem dzieci, jak kogoś zaleje, czy jak komuś wyschnie. I nie mój problem jak kogoś z pracy zwolnią i jak go nie stać na utrzymanie mieszkania. Szkoda, że większość uważa że to jednak nasze wspólne problemy. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

Denwer - takie pytania? Wystarczy, że raz coś zrobi inaczej. Wyłomocze ją tak jak jeszcze nie miała i już będzie podejrzany. Wystarczy niuans - one to widzą nawet nieświadomie.


kalina - zapomniałaś jeszcze: jak ktoś sobie nabierze kredytów we franku - dodać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Kallina86 napisał:

 

 

Mądrze mówisz! Tak samo uważam, że to nie mój problem jak ktoś sobie nie radzi finansowo z utrzymaniem dzieci, jak kogoś zaleje, czy jak komuś wyschnie. I nie mój problem jak kogoś z pracy zwolnią i jak go nie stać na utrzymanie mieszkania. Szkoda, że większość uważa że to jednak nasze wspólne problemy. 

Zgadza się, tylko wtedy nie udawajmy ludzi wierzących, bo taka postawa z wiarą nie ma nic wspólnego.

 

 

@Kallina86  jak pogodzić lajka dla mnie z Twoim tokiem myślenia? 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

mirro - poprzednia ekipa została uprzątnięta i kto tam teraz rządzi?😉 Nowak tam wadził i nawet jak sobie uszczknął to dowody na to będą niekorzystne dla ważniejszych od Nowaka. Gdy znów był kryształowy (a to niemożliwe i czasem nawet niezależne od zainteresowanego) i to udowodnią to znów zrodzi pytania niewygodne dla obecnych gospodarzy. Tamta mentalność mówi: trzeba. To jak z alkoholem na poligonie - kto nie pije ten kabel. Podsumowując: 1. Na bank ma coś na sumieniu bo to taki typ i takie były realia; 2. Nasi szyją sprawę bo w Polsce grozi facetowi jakieś kolegium; 3. Ukraina nie jest zainteresowana bo ma swoje sekrety...


sin - a znasz to: " Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie"? Wobec tego: oddaj co boskie i pomóż osobiście lub przez instytucje i nie wymagaj od cesarza aby się wpierniczał do sfery ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
24 minuty temu, DTaras napisał:

kalina - zapomniałaś jeszcze: jak ktoś sobie nabierze kredytów we franku - dodać.

nawet ostatnio siostra wyliczała i przy kursie 4 zł nadal kredyt we frankach był bardziej opłacalny  chodzi o % pozyczki w zł lub  w we frankach w tamtych czasach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

Różnica w inflacji... Ale patrz. Pincet idzie a gospodarka zwolniła. Czyli jednak to nie jest panaceum na wzrosty. Jednak to eksport i praca ciągnie ten wózek. Dojdzie to do tych saganów doradzających wybrańcom? Jak sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Różnica w inflacji... Ale patrz. Pincet idzie a gospodarka zwolniła. Czyli jednak to nie jest panaceum na wzrosty. Jednak to eksport i praca ciągnie ten wózek. Dojdzie to do tych saganów doradzających wybrańcom? Jak sądzisz?

oni już  wiedzą , tylko te 500 plus na tamten czas  było bardzo dobrym posunieciem jesli chodzi o gopspodarke , natomiast co dalej tu już by trzeba było szczególowe dane z gospodarki z rynku usług w których gałeziach usług są wzrosty a gdzie spadki ja mysle że tragedi nie ma , rozmawiałem z gosciem co pracuje w mc donalds to jest poważny problem z brakiem pracowników nadal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
2 godziny temu, Sean napisał:

Zgadza się, tylko wtedy nie udawajmy ludzi wierzących, bo taka postawa z wiarą nie ma nic wspólnego.

 

 

@Kallina86  jak pogodzić lajka dla mnie z Twoim tokiem myślenia? 

Jak to jak? Dobrze piszesz. Też uważam, że nie powinno się udawać ... czegokolwiek. Czy to osoby wierzącej, czy nie wierzącej, popierającej działania rządu czy nie popierającej itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

I właśnie sin pokazałeś jak durna rozterka podsyca konflikt - ludźmi jesteśmy szanujmy się i nie mieszajmy do tego poglądów.


jarecki - na ówczas to było posunięcie chwilowe i jak to chwilówka wymaga oddania z nawiązką. Jak to teraz wytłumaczysz beneficjentom? Tu ze sto stron było o tym pisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jarecki napisał:

oni już  wiedzą , tylko te 500 plus na tamten czas  było bardzo dobrym posunieciem jesli chodzi o gopspodarke , natomiast co dalej tu już by trzeba było szczególowe dane z gospodarki z rynku usług w których gałeziach usług są wzrosty a gdzie spadki ja mysle że tragedi nie ma , rozmawiałem z gosciem co pracuje w mc donalds to jest poważny problem z brakiem pracowników nadal .

To prawda. Podsumowując sezon, który jeszcze trwa(nad morzem cieplutko, turyści i ciepła woda) to brak wyboru odpowiednich/ dobrych pracowników co przełozyło się na klientów/ jakości/bolączce właścicieli. Pracownicy sezonowi to Ukraińcy/Białorusini (w tym mistrzowie sportowi,radcy prawni), nauczyciele, alkoholicy przed emeryturą (nie korzystający pewnie z 500+) i trochę młodych. Ogólnie ciężko tak, że niektórzy mają dość. Znajomy z tego powodu/ braku pracowników sprzedaje jeden punkt. Mama zastępowała znajome Ukrainki na czas kwarantanny, latała z jednego punktu do drugiego(konkurencji) pomagać. I zachciało jej się jeszcze kupić punkt, oh my God.

Edytowano przez Ywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
4 godziny temu, jarecki napisał:

w tygodniu czytałem ze rząd traci 30 mld zł na rok na płatnosciach gotówkowych czyli te 30 mld . powinno być wpłacone w postaci wszelkich podatków a ze nie ma dowodu paragonu czy faktóry to  wiadomo i stąd taki nacisk na wprowadzanie płatnosci bezgotówkowych 

Przecież ten pieniądz i tak jest w obrocie. 

3 godziny temu, Sean napisał:

Zgadza się, tylko wtedy nie udawajmy ludzi wierzących, bo taka postawa z wiarą nie ma nic wspólnego.

Nie mieszaj do tego wiary. Tu wszystko można podciągnąć pod miłosierdzie. 

1 godzinę temu, jarecki napisał:

oni już  wiedzą , tylko te 500 plus na tamten czas  było bardzo dobrym posunieciem jesli chodzi o gopspodarke

A były jeszcze jakieś inne, genialne i zbawcze dla gospodarki decyzje miłościwie panujących?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, DTaras napisał:

I właśnie sin pokazałeś jak durna rozterka podsyca konflikt - ludźmi jesteśmy szanujmy się i nie mieszajmy do tego poglądów.

 

 

 Jak nie mieszajmy poglądów? jeżeli jesteś wierzący to nie może być Ci obojętny los drugiego człowieka, byleby mi tylko było dobrze, a drugi niech zdycha jak sobie nie radzi, to może od razu wybijmy niepełnosprawnych i psychicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, mirro napisał:

Przecież ten pieniądz i tak jest w obrocie. 

tylko nie opadkowany , jak wliczymy ZUS ,PIT , VAT  , wyliczjąc koszt obciązenia wypłaty pracownika na 35 % + vat srednio 15 % to cona co wyda tą wypłate  to jest razem połowa która wraca od razu do budżetu panstwa , nie ma faktóry czy paragonu = brak vat i brak PIT tego pracownika co ten produkt czy usługe wykona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Ale ten  pracownik ma wiecej kasy i jak ja wyda to masz vat pit cit czyt co tam jeszcze. Troska obywatela o to żeby budzet był pełny i rządzacy kretyni mogli dalej się mnożyć i chłeptać z koryta , jest szczytem zidiocenia poprzez lewacką ideologie i propagandę.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Kallina86 napisał:

A możesz  mi przypomnieć jak wtedy wyglądała sytuacja?

Ceny     od 6,40 zł  netto  w  górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
50 minut temu, Ulman napisał:

Ale ten  pracownik ma wiecej kasy i jak ja wyda to masz vat pit cit czyt co tam jeszcze. Troska obywatela o to żeby budzet był pełny i rządzacy kretyni mogli dalej się mnożyć i chłeptać z koryta , jest szczytem zidiocenia poprzez lewacką ideologie i propagandę.

WATEK TYCZYŁ SIE apelu rządu o płatnosci bezgotówkowe i sumy jakie wynikają z wyliczenia o ile mogły by wzrosnąć dochody panstwa a nie jakiej kolwiek troski obywatela , a dalej idąc chodziło o udokumentowanie pochodzenia oszczednosci niejakiego  Sławomira N .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535
10 minut temu, jarecki napisał:

WATEK TYCZYŁ SIE apelu rządu o płatnosci bezgotówkowe i sumy jakie wynikają z wyliczenia o ile mogły by wzrosnąć dochody panstwa a nie jakiej kolwiek troski obywatela , a dalej idąc chodziło o udokumentowanie pochodzenia oszczednosci niejakiego  Sławomira N .

To co nie trafi do budzetu państwa , zostanie w kieszeniach obywateli.  Kupią za nie wiecej opodatkowanych produktów. Skoro wiecej to , wiecej trzeba będzie wyprodukować również odprowadzając podatki. 

Państwo socjalistyczne i pazerne należy kantować jak tylko sie da bo jak maja za dużo to zawsze wygenerują jakąś patologie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Ulman napisał:

Państwo socjalistyczne i pazerne należy kantować jak tylko sie da bo jak maja za dużo to zawsze wygenerują jakąś patologie

Patologię tworzą golodupcy  którzy patrzą jak tu kogo okantować  bo nie potrafią zarabiać uczciwe tylko muszą oszukiwać

Edytowano przez Denwer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
59 minut temu, Denwer napisał:

Ceny     od 6,40 zł  netto  w  górę

Nie zrozumiałeś mnie. Sama cena nic nie mówi. Chodziło mi o to, jak się wtedy sytuacja odnośnie ceny i zapotrzebowania zmieniła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj