sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

hubertuss    4653
2 godziny temu, Denwer napisał:

Chłopie w 2015 Prezydent Duda dostał bodaj 51,5% więc co ty bredzisz. Gdyby nie kandydat zastępczy to by rozstrzygnęło się w pierwszej turze żaden pajac z TVN by nie wygrał 

No i co z tego,że wtedy tyle dostał. Teraz dostał mnie procentowoj. Ale wtedy dopiero obiecywał i tyle dostał. Teraz rząd pis tyle rozdał socjalu i mniej dostał. Naprawdę nie łapiesz różnicy. Gdyby nie kandydat zastępczy to do drugiej tury wszedł by Hołownia i szansę na pokonanie Dudy miał by wyższe. Bo wybory majowe zablokował Gowin nie po. Po skorzystało tylko z okazji.

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

To iloma głosami musiał wygrać Duda żebyście jaśnie oświeceni uznali to za zwycięstwo?? Bo Trzaskoski to pewnie przysłowiowy jednym i byłby tu przez was uznany za władcę, a euforia aż z uszu by parowała 

Ale kto tu nie uznaje tego za zwycięstwo? Pokaż lub zacytuj kto pisze, ze Duda przegrał? Obracasz kota ogonem, przekręcasz lub nie rozumiesz co ktoś pisze i próbujesz po swojemu z tym co sam zmyślisz dyskutować. Duda wygrał. Ale to zwycięstwo zważywszy na to ile socjalu rozdał pis, ile obiecywano, ile Morawiecki jeździł i obiecywał jest słabe bo tylko ledwo ponad 2 % więcej głosów Duda dostał przy dużo większym wsparciu rządu i dużo większych finansach. A co ci tam z uszu paruje to już nie wiem więc nie wypowiadaj się za kogoś co by robił jak by ktoś inny wygrał.

1 godzinę temu, dsbh napisał:

Ale przeglądając media już się zaczęło przekuwanie sukcesu na porażkę i odwrotnie. Fakty pokazywały procentowo Dudę i osobowo Trzaskowskiego. TVP znów odwrotnie. Teraz będzie się to ciągnęło przez całą nową kadencję. Czyli Duda miał "tylko" 10 mln głosów a Trzaskowski "aż" 10 mln. Prawdę powiedziawszy to Duda jest tu zwycięzcą patrząc na 1 turę i największe poparcie ze wszystkich kandydatów.

Bo w przypadku Trzaskowskiego jest to sukces. Po skorzystała na zablokowaniu majowych wyborów przez Gowina i wymieniła kandydata, który potrafił zebrać dużo większy elektorat niż sama po w zeszłorocznych wyborach. I to wszystko na wakacje gdzie sporo jego lektoratu gdzieś wyjechało. Faktycznie jeśli popatrzysz na poparcie dla po to miał aż 10 milionów.

Jeśli chodzi o Dudę to być może też zdobył więcej głosów niż sam pis. Ale nie tak dużo więcej jak Trzaskowski. Na kampanię miał więcej pieniędzy. Ale przede wszystkim za Dudą stał cały socjal rozdany przez pis w ciągu ostatnich lat. Nie obietnice tylko rozdane pieniądze. Grube miliardy. Morawiecki jeździł po Polsce rozdawał lipne czeki i straszył Niemcami i eutanazją. Instytucje państwowe takie jak Poczta roznosiły ulotki. Sam miałem w skrzynce. Dlatego patrząc na to wszystko jak to niby Duda i rząd dali to i tamto, obniżyli wiek i ledwo wygrali. To można powiedzieć, ze zdobył tylko 10 mln. Choć liczba jest spora to ledwo wygrał.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

mieszkanie + zmieni si'e na mieszkanie - i bedzie sukces

13 i 14 emerytury zmieni sie na eutanazje + i bedzie git


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Ywa napisał:

Ano jak trwoga to do Boga🤨

 

Panno czy pani? Bo niewiem jak się zwróci 😉, pojechał modlić się o dalszą opiekę nad prezydenturą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

No ale kto miałby się nią opiekować? To złoto, które tam jest, do niego się modlił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, DTaras napisał:

ursus - co się przypier.... liłeś? Dawno pisałem, że Duda wygra. Pytanie tylko co zrobi aby utrzymać takie np budownictwo mieszkaniowe na starych torach.

Spokojnie nie Dopierdalaj się do mnie tylko żartowałem 

Ty jesteś akurat najbardziej wporzadku z obecnego tu AntyPiSu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, Ulman napisał:

PIS to prawica? Z takimi lewicowymi poglądami?  Nie ośmieszaj się . Prawicowa jest część Konfederacji a pis to narodowi socjaliści.

Pisdziory to bolszewiki rozdają mamonę ściągniętą haraczowym podatkiem z tych bogatszych.

72085783_3080454998694770_7240854462036705280_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, lukasz222 napisał:

No ale kto miałby się nią opiekować? To złoto, które tam jest, do niego się modlił?

A byłeś tam choć raz? To powinieneś widzieć obraz😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Albo PROPAGANDA I SOCJALIZM😂

6 minut temu, Ursus932 napisał:

Panno czy pani? Bo niewiem jak się zwróci 😉, pojechał modlić się o dalszą opiekę nad prezydenturą 

To już prezesa nie będzie się słuchać?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, DTaras napisał:

A Pani Czerwone Pióra już się dalszej współpracy doczekać nie może... Aż mnie ciary przeszyły

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,26120966,muzyczne-potyczki-donalda-trumpa.html#a=168&c=100

Kiedy Donald Trump rozdawał autografy po wiecu w Jacksonville, z głośników popłynął "Upiór w operze". Mhm. Piosenki grane na wiecach mają rozgrzać publiczność, rozbawić ją, pozytywnie nakręcić przed przybyciem bohatera wieczoru. Jednocześnie uwzględnia też takie, które z rozgrzewaniem publiki mają niewiele wspólnego, ale za to - czytane bardziej lub mniej dosłownie - dostarczają przekaz, na którym Trumpowi zależyJeśli chodzi o repertuar tych ostatnich, na wiecach Trumpa do tej pory były grane m.in. "Wild Horses", "Time Is on My Side", "Sympathy for the Devil" czy "You Can’t Always Get What You Want", "Nie zawsze dostaniesz to, czego chcesz/ale jeśli kiedyś się postarasz, może się okazać, że dostaniesz to, czego potrzebujesz". Trump interpretuje teksty po swojemu . Poprzez "You Can't..." zdaje się do nich mówić: wydaje się wam, że mnie nie chcecie, ale po czasie zrozumiecie, że tak naprawdę mnie potrzebujecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

A byłeś tam choć raz? To powinieneś widzieć obraz😉

Obraz jak obraz, ubrany w złoto jak cały zakon. Że niby modlił się do obrazu? A co z pierwszym przykazaniem? Co z podstawowym twierdzeniem wiary, że Bóg jest wszechobecny i wszędzie jest taki sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
21 minut temu, DTaras napisał:

ursus - co się przypier.... liłeś? Dawno pisałem, że Duda wygra. Pytanie tylko co zrobi aby utrzymać takie np budownictwo mieszkaniowe na starych torach.

Narodowi nie dotrzyma żadnych obietnic - chyba, że tym znad Synaju znowu będzie lizał buciki i palił hanukę w takim ładnym bereciku.

70656136_381585192741124_5461223772117794816_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Ursus932 napisał:

Panno czy pani? Bo niewiem jak się zwróci 😉, pojechał modlić się o dalszą opiekę nad prezydenturą 

do wcześniejszego posta

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Ulman napisał:

Albo PROPAGANDA I SOCJALIZM😂

To już prezesa nie będzie się słuchać?

Onet napisał dziś że prezes może oddać stery na jesieni,l

6 minut temu, lukasz222 napisał:

Obraz jak obraz, ubrany w złoto jak cały zakon. Że niby modlił się do obrazu? A co z pierwszym przykazaniem? Co z podstawowym twierdzeniem wiary, że Bóg jest wszechobecny i wszędzie jest taki sam?

Jesteś ateista czy co, że mam Ci tłumaczyć po co są świątynie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Czy jestem ateistą czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Wiem czym powinna być świątynia co do zasady. Wiem też że w takiej Warszawie, gdzie mieszka prezydent, ich nie brakuje. Pytam po prostu jak to jest, że ludzie widzą większą obecność Boga tam gdzie jest pełno złota, przepychu, skoro Pismo wyraźnie zaznacza, że jest zupełnie odwrotnie. I w dodatku przyjeżdżają tam modlić się do obrazu. Pytam więc szczerze i bez podtekstów Ciebie, wierzącego, jak to się odnosi do pierwszego przykazania?

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Prezes coś odda? Chyba dopiero jak go ziemia zabierze

20 minut temu, galan99 napisał:

 

Identyczna mentalność jak za leninowskiej rewolucji i Gomułki z 68 roku gdy się chciał żydów pozbyć. Ciemne murzyńskie plemiona tez takie rozwiązania praktykowały.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Dlaczego nie było dziś polskich flag w sztabie wyborczym pana Trzaskowskiego ,gdzie hymn ?.  Kandydował na najbardziej reprezentacyjny urząd w Polsce a sztab praktycznie bez barw narodowych .

 Dramat jest w tym, że na pytanie, prośbę o wymienienie choć paru, trzech punktów programy Kandydata Trzaskowskiego słyszę : wy***ać PiS,..... No mocny program... Trza przyznać .

 

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że policzono już 100 proc. głosów oddanych w II turze wyborów prezydenckich. Według zebranych danych, Andrzej Duda zdobył 10 mln 440 tys. 648 głosów - to 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 10 mln 018 tys. 263 osoby - czyli 48,97 proc. Frekwencja wyniosła ostatecznie 68,18 proc.

 

Różnica w głosach wyniosła więc dokładnie 422 tys. 385 na korzyść Andrzeja Dudy. To najmniej w historii wyborów prezydenckich w III RP. Jak duże były różnice pomiędzy kandydatami w poprzednich wyborach prezydenckich?

W 1990 r. Lech Wałęsa zdobył w II turze poparcie 74,25 proc. wyborców, a Stan Tymiński - 25,75 proc. Konkurentów dzieliła wówczas różnica niemal 7 mln głosów.

W 1995 r. I turę wygrał Aleksander Kwaśniewski, zdobywając 35,11 proc. wszystkich głosów. Wałęsa miał ich dokładnie o 2 pkt proc. mniej. Zaciekła okazała się również II tura. Triumfował Kwaśniewski, który dostał 51,72 proc. głosów. Wałęsa otrzymał poparcie 48,28 proc. wyborców.

W 2000 r. Aleksander Kwaśniewski już w I turze uzyskał 53,9 proc. głosów, dystansując o kilka długości drugiego Andrzeja Olechowskiego, którego poparło wówczas zaledwie 17,3 proc. wyborców.

W 2005 r. Lech Kaczyński uzyskał 54,04 proc. przy 45,96 proc. Donalda Tuska.

W 2010 r. Bronisław Komorowski wygrał z Jarosławem Kaczyńskim wynikiem 53,01 do 46,99 proc.

W 2015 r. Andrzej Duda wygrał I turę, uzyskując poparcie 34,76 proc. wyborców. Komorowski był drugi z wynikiem 33,77 proc., przegrywając z rywalem o niecałe 150 tys. głosów. W II turze Andrzej Duda zdobył 51,55 proc., a Bronisław Komorowski 48,45 proc. głosów. Zwycięstwo obecnemu prezydentowi dała przewaga niecałych 520 tys. wyborców - wówczas najmniejsza w historii III RP.

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, lukasz222 napisał:

Czy jestem ateistą czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Wiem czym powinna być świątynia co do zasady. Wiem też że w takiej Warszawie, gdzie mieszka prezydent, ich nie brakuje. Pytam po prostu jak to jest, że ludzie widzą większą obecność Boga tam gdzie jest pełno złota, przepychu, skoro Pismo wyraźnie zaznacza, że jest zupełnie odwrotnie. I w dodatku przyjeżdżają tam modlić się do obrazu. Pytam więc szczerze i bez podtekstów Ciebie, wierzącego, jak to się odnosi do pierwszego przykazania?

To  zbytek. Kapłani wszelkich religii, choćby bramini zapytani o "złoto", zawsze odpowiedzą Ci wymijająco, że są pośrednikami boskimi więc im należy się wszystko co najlepsze, rzekomo  dla Boga; włącznie z pocałunkami w dłonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Trzeba było Ci iść na księdza i korzystać z tego złota 😃 Za życia tacy mądrzy a jak zachorują to ostatni grosz zaniosą prosząc o łaskę i przebaczenie za grzechy. A jak umrzą to do kościoła wloką i na cmentarz, nie pasuje to na śmietnik niech wyrzucą.

Po co są świątynie jak Bóg jest wszędzie? to powiem tak: Czy woda jest wszędzie? jest, jest w nas, jest w otoczeniu np para na oknie itp, ale czy wszędzie można się napić? nie, trzeba iść do źródła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

nie wiem dlaczego ale ostatnie wybory nieodparcie kojarzą mi się z bitwą pod Grunwaldem ,zbieżność dat przypadkowa?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
3 minuty temu, Ropsonok napisał:

zy woda jest wszędzie? jest, jest w nas, jest w otoczeniu np para na oknie itp, ale czy wszędzie można się napić? nie, trzeba iść do źródła

Ale w tym wypadku Tobie myli się źródło z kranem. I nie Tobie jednemu.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Bo w przypadku Trzaskowskiego jest to sukces. Po skorzystała na zablokowaniu majowych wyborów przez Gowina i wymieniła kandydata, który potrafił zebrać dużo większy elektorat niż sama po w zeszłorocznych wyborach. I to wszystko na wakacje gdzie sporo jego lektoratu gdzieś wyjechało. Faktycznie jeśli popatrzysz na poparcie dla po to miał aż 10 milionów.

Jeśli chodzi o Dudę to być może też zdobył więcej głosów niż sam pis. Ale nie tak dużo więcej jak Trzaskowski. Na kampanię miał więcej pieniędzy. Ale przede wszystkim za Dudą stał cały socjal rozdany przez pis w ciągu ostatnich lat. Nie obietnice tylko rozdane pieniądze. Grube miliardy. Morawiecki jeździł po Polsce rozdawał lipne czeki i straszył Niemcami i eutanazją. Instytucje państwowe takie jak Poczta roznosiły ulotki. Sam miałem w skrzynce. Dlatego patrząc na to wszystko jak to niby Duda i rząd dali to i tamto, obniżyli wiek i ledwo wygrali. To można powiedzieć, ze zdobył tylko 10 mln. Choć liczba jest spora to ledwo wygrał.

Muszę Ci przyznać, że mnie nie przekonałeś. 1 tura Duda nie całe 8,5 mln głosów, Trzaskowski w zaokrągleniu 6 mln. Jednemu brakuje 2 mln a drugiemu aż 4 mln głosów. Czyli ten sukces taki naciągany. Wyniki wyborów do Sejmu 2019 r. Pis 8 mln głosów, PO 5 mln. Senat Pis 8,1 mln, PO 6,4 mln. To pokazuje że Pis ma żelazny elektorat a Platforma musi się zastanowić w którym miejscu popełniła błąd.

 

43 minuty temu, Ursus932 napisał:

Onet napisał dziś że prezes może oddać stery na jesieni,l

Skoro Onet tak twierdzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
6 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Na miejscu rządu już bym tarczy 5.0nie robił

Skoro tyle kasy poszło w przedsiębiorców a oni się wypieli to niech se radzą sami.

Chłopy dostali mało ale podziękowali 80% nie to co te przedsiębiorcy.

Nie warto paść tych co srają na na rząd.

eee tam u nas grube ryby tylko za pisem tacy duzi co mają powyżej 100 aut  betoniarnie żwirownie  itp ładne mln przytulili   

1 godzinę temu, jacus napisał:

mieszkanie + zmieni si'e na mieszkanie - i bedzie sukces

13 i 14 emerytury zmieni sie na eutanazje + i bedzie git

podobno wygrałeś casting na pierwszego tylko unia zakazała leku do eutanazji do wyboru został ci toporek w łep łopata czy młotem ? 

  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj