sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

Ulman    5574
3 minuty temu, Ursus932 napisał:

Jak Ty wykształcenie ludzi oceniasz po wPISach na jakimś zapyzialym forum na którym zresztą też inteligencją nie blyszczysz, także krótko mówiąc śmieszny jesteś

Tak jak pisałem widać tez po argumentacji


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
3 godziny temu, Sean napisał:

Tego nawet nie ukrywają że będą wszelkimi sposobami dążyć do unieważnienia wyborów,

I użyją  do tego wszystkich dostępnych kruczków prawnych , co jest w pełni zgodne ze sposobem sprawowania rządów przez PiS.😂

2 godziny temu, Sean napisał:

 Nie, po prostu chcą żyć w miarę w godnych warunkach, w przeciwieństwie do nauczycieli sędziów lekarzy, całych elit, które chcą pływać w luksusach

Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. Jak widać wróg został określony i będzie naparzany w każdych warunkach. 

Szczególnie nauczyciele, co to mieli iść truskawki zbierać aby utrzymać status luksusu.🤣

1 godzinę temu, Sean napisał:

Może już starczy tych rozbiorów Polski co!

Zamelduj to Panu Prezydentowi, może pogłaszcze po głowie, powie że oczywiście rozumie oburzenie ale "wicie, rozumicie co ja tam mogę - idźcie do Prezesa"😂.

43 minuty temu, many12 napisał:

Tradycja nasza Polska i regionalne obyczaje nie będzie im tak łatwo. 80%  polskich rolników zagłosowało za Dudą-Obłudą synajskim wasalem. O czym to świadczy. Chamy tradycyjnie stoją bokiem do tradycji narodowych i myślenia co będzie w dalszej perspektywie z naszą ojczyzną. Myślą tylko o tym co do gara  włożyć znaczy się o własnym pełnym żołądku - zero szerszych horyzontów.

Ostro, ale nie bez racji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358
57 minut temu, Sean napisał:

A, czyli teraz dożywają ludzie, to trzeba coś wymyślić żeby ich wykiwać, państwo jest po to żeby obywatelom żyło się dobrze, a nie po to by ich kiwać gdzie się da, zwłaszcza tych biedniejszych i mniej zaradnych życiowo, po to są podatki by państwo pomagało w razie takiej konieczności. PO o tym zapomniało i przegrało.

Odwróć myślenie!!! Zapytatj co Ty możesz zrobić dla ojczyzny a nie tylko Polska dawaj piniędzów!!!

W drugiej turze głosowałem na Sebe, tylko dlatego, że Kazio walczył by z całych sił np. z ONR czy MW.


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Bo to jest tak kto pracuje to na Dudę głosuje

A kto daje prace to Duda wróg bo nie daje wyzyskiwać człowieka by robił za chleb, tylko by coś zostało i temu przeciwny bo musi większą pensję zapłacić a nie sobie co rok nowe ałdi.

A ty nie pracujesz i nie dajesz pracy i głosowałeś na Dudę, coś nie tak z  twoim przemyśleniem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Jak wchodziliśmy do Unii z nadzieją na lepszy byt w rolnictwie ? .

Co  się wydarzyło od 2004 roku w Polsce jakie nastały zmiany ?

Jaką mamy teraz gospodarkę na chwilę obecną jest nam dobrze czy źle ? .

Posłucham wypowiedzi i inni też na temat gospodarki krajowej w latach  od 1985 do roku 1992 i od 2004 do czasu obecnego ? .

Komu teraz lepiej jest na wsi w jakim dziele gospodarczym ? .

 

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W Rosij PUtin zostaje jeszcze 2 kadencja poczekajta jaj jak Kaczka wymyśli  jakby DUDĘ zostawić np. jak na Białorusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
6 godzin temu, szmergiel napisał:

hubertuss.ulmann.jacus.primo i inne ofermy.

Pocalujcie misia w dupe!!!!!!!!!

Mocno sfrustrowany jesteś. Widać nerwy, zę Duda pomimo, ze tyle rozdali i naobiecywali nie wygrał z 20 % przewagą a w sumie o włos. MOżna powiedzieć, ze połowa wyborców go nie chciała. I widać, że cię to boli.

5 godzin temu, Alamo napisał:

Gdyby w drugiej turze wystartował taki Makak-z szyldem PO,to ten Makak miałby ten sam wynik.

Widzisz problem w tym, że nawet nie rozumiesz co piszesz. Próbujesz tu udowodnić, ze połowa wyborców wolała by Makaka od Dudy. Brawo ty zawsze wiedziałem, ze jesteś bystry.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

A po co? Skoro sam pracuje u siebie i żyje normalnie, ja nimam trzech żołądkow jak większość kapitalistów 

Nie bój mam tyle ile potrzebuje

Pisałeś że krwiożerczy kapitalizm wykorzystuje ludzi. Dlaczego nie chcesz im ulżyć i przy okazji sam trochę zarobic? 

2 godziny temu, Sean napisał:

Zwolennicy PiS, mają wizję dobra dla Polski, a przeciwnicy są jak chorągiewka na wietrze, zmieniają się jak wiatr zawieje, bo jak nazwać kogoś kto popiera partię, tak naprawdę bez jakiegokolwiek programu, po za tym, że za wszelką cenę chce wrócić do władzy.  :P

Tak, tak, tak tylko zwolennicy PiS chcą dobra Polski reszta to swołocz. Mówisz że opozycja dzieli ludzi na lepszych i gorszych a Ty w każdym poście to robisz. 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Tak zastanawiam się o co chodzi tym przeciwnikom PiS .

Nie chcą 500 + , 13 emerytury i 14 , żadnych dodatków od Państwa , chcą podniesienia wieku emerytalnego .

Żeby ludzie zarabiali na godzinę 8 zł jak było dawniej a nawet mniej .

Co jest do cholery z tymi ludźmi nie tak wszystko na nic jak w zachodnich krajach to jest to czemu ma nie być u nas ? .Zachód kwiczy że za mało taniej siły roboczej z Polski do pracy na polu bo w Polsce ludzie coś dostali tak jak inni maja w normalnym kraju .

Jak Niemcy krytykowali 500 + mniej ludi do pracy .

 

Ciekawie czy w swoim gospodarstwie planujesz wydatki miesiąc do przodu czy może masz jakieś plany na rok dwa, trzy do przodu? Po co oszczędzać jak możesz zastawić cały.majatek i kupić Porshe ? Kto by się przejmował przyszłością. Tak właśnie działa polityka PiS. 

2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Bo to jest tak kto pracuje to na Dudę głosuje

A kto daje prace to Duda wróg bo nie daje wyzyskiwać człowieka by robił za chleb, tylko by coś zostało i temu przeciwny bo musi większą pensję zapłacić a nie sobie co rok nowe ałdi.

Myślę że jest zupełnie odwrotnie. Zobaczymy czy zrobią takie statystyki. Sądzę że wśród bezrobotnych PiS ma bardzo duże poparcie a wynika to z polityki socjalnej. 

1 godzinę temu, Sean napisał:

Podnoszenie wieku emerytalnego ludziom w większości pracującym fizycznie, doprowadzić może że emerytury nigdy nie doczekają, natomiast tym za biurkiem wsio ryba gdzie pierdzi całe życie w stołek, w domu czy w biurze.

Przelicz ile wpłacisz do kursu/ zusu a ile wyciągniesz. Rolnik ponad 90 dostaje gratis. Pracownik 30/40 % na zusie. Wbrew pozorom co rolnicy myślą to oni stracą na takiej polityce. Zadłużenie państwa a potem ostre cięcia między innymi likwidacja KRUS. 

1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Emerytura w obecnej formie to zły pomysł. Sprawdzała się w czasach Bismarcka kiedy grom ludzi tej emerytury nie dożywał, obecnie, przy obecnej demografii prędzej czy później szlag ją trafi. Potrzeba gruntownych zmian.

 

Wreszcie ktoś to rozumie. 

1 godzinę temu, Sean napisał:

A, czyli teraz dożywają ludzie, to trzeba coś wymyślić żeby ich wykiwać, państwo jest po to żeby obywatelom żyło się dobrze, a nie po to by ich kiwać gdzie się da, zwłaszcza tych biedniejszych i mniej zaradnych życiowo, po to są podatki by państwo pomagało w razie takiej konieczności. PO o tym zapomniało i przegrało.

Państwo powinno zapewniam podstawowa egzystencję i zachęcać do poprawy losu. Dawać wędkę a nie rybę. Nie dawać 500 plus tylko odpis od podatku. Wtedy ludzie dostają wędkę. 

Obejrzyj sobie całe 3 części. Żyli jak paczki w.masle a co teraz mają ? 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Przecież ile razy było podawane, żadna tajemnica.

Aż tak nie śledzę forum, bo by mi czasu brakło.

3 godziny temu, Rolnik200598 napisał:

 PiS zamiast zajmować się "reformą" sądownictwa powinien lepiej zająć się reformą systemu emerytalnego

Miał i ma na to czas aby zająć się tymi reformami na spokojnie, tak aby nikt się nie mógł czepiać. Nie wspomnę tu o reformie służby zdrowia.

2 godziny temu, Ulman napisał:

Robol siłom przewodniom narodu!  A kto im winien że są fizycznymi? Jakby się starali, kształcili to by mieli lzej. Nie chciało się nosić teczki to trzeba nosić woreczki

To jak wszyscy będą prezesi, to kto na nich będzie pracował ?

1 godzinę temu, Rolnik200598 napisał:

Każdy obywatel powinien na swoją emeryturę ZAPRACOWAĆ i mieć comiesięczną emeryturę ze swoich odłożonych pieniędzy w ciągu kariery zawodowej. Państwo powinno tu pełnić tylko funkcję kontrolną i ewentualnie wspomagać najbardziej potrzebujących.

Czyli zamiast do Zusu na przykład, powinni wpłacać środki na swoje konto w banku z możliwością uruchomienia tych środków po 65 roku życia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
2 godziny temu, Ulman napisał:

Robol siłom przewodniom narodu!  A kto im winien że są fizycznymi? Jakby się starali, kształcili to by mieli lzej. Nie chciało się nosić teczki to trzeba nosić woreczki

Ale rozumem ruszyłeś teraz 🤦‍♂️ Ciekawi mnie kto by pracował fizycznie gdyby wszyscy na profesorów sie uczyli🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

I w drugą stronę - zakaz zwykłej zazdrości względem tych bardziej pracowitych. Tylko skąd później nabrać argumentów do kampanii? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
31 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ale rozumem ruszyłeś teraz 🤦‍♂️ Ciekawi mnie kto by pracował fizycznie gdyby wszyscy na profesorów sie uczyli🤔 

Nigdzie nie pisałem że maja być sami profesorowie. 

Po prostu powinien powrócić normalny stan rzeczy - robol jest od roboty a myślący zdolni i zaradni od gonienia ich do roboty zarządzania,i myślenia strategicznego by za jakiś czas była praca dla ludu. Kiedy robol berze się za zarządzanie to nieszczęście gotowe.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

hubertuss i ulmann może miejcie choć resztki godności i jeden dzień tu nie piszcie tych durni.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Ulman napisał:

Nigdzie nie pisałem że maja być sami profesorowie. 

Po prostu powinien powrócić normalny stan rzeczy - robol jest od roboty a myślący zdolni i zaradni od gonienia ich do roboty zarządzania,i myślenia strategicznego by za jakiś czas była praca dla ludu. Kiedy robol berze się za zarządzanie to nieszczęście gotowe.

Tyle zawdzięczamy Lechowi W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
33 minuty temu, Ulman napisał:

Nigdzie nie pisałem że maja być sami profesorowie. 

Po prostu powinien powrócić normalny stan rzeczy - robol jest od roboty a myślący zdolni i zaradni od gonienia ich do roboty zarządzania,i myślenia strategicznego by za jakiś czas była praca dla ludu. Kiedy robol berze się za zarządzanie to nieszczęście gotowe.

u mnie we wsi dwóch największych biznesmenów to chłopy ,robole po rolniczej zawodówce.Biznesmen inżynier ,magister po politechnice ledwo przędzie i co ty na to?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Nigdzie nie pisałem że maja być sami profesorowie. 

Po prostu powinien powrócić normalny stan rzeczy - robol jest od roboty a myślący zdolni i zaradni od gonienia ich do roboty zarządzania,i myślenia strategicznego by za jakiś czas była praca dla ludu. Kiedy robol berze się za zarządzanie to nieszczęście gotowe.

Masz rację mądry a nie koniecznie wykształcony a w polsce było na odwrót

4 godziny temu, Ulman napisał:

Chęć polepszenia swojego bytu poprzez doskonalenie, dokształcanie była i jest motorem rozwoju osobistego i postępu. Chęć polepszenia bytu bez pracy nad sobą a tylko poprzez zabieranie komuś, roszczeniowe postawy jest domeną lewactwa jak za Lenina czy rewolucji francuskiej. Wszyscy wiemy do jakich nieszczęść i degradacji społeczeństwa takie postawy prowadzą.

No stąd te tłumy bezrobotnych zwyższym wykształceniem  które nie pozwala im fizycznie pracować ale to już przechodzi do histori pomału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby wrócił normalny stan rzeczy trzeba by zlikwidować szkoły zaoczne i niepubliczne szkoły i studia. Może to brzydko zabrzmi ale trzeba zacząć już sortować dzieci w podstawówce. Tak jak ma to miejsce w Anglii. Już od małego wiadomo kto idzie na studia a kto do zawodówki. Tylko u nas tak jest że dziecko nic nie potrafi a rodzice obwiniają nauczycieli. Uczelnie dostają kasę za studentów to biorą ile się tylko da zamiast zrobić wysoki próg aby dostali się tylko najlepsi. Zresztą niektórych kierunków to nawet nie powinno być. Takie np bezpieczenstwo wewnętrzne to właśnie wylęgarnia tych osób z wyksztakeceniem wyższym co niby są inteligencją według tvnu i głosują na trzaskowskiego. Na całych studniach jeden egzamin semestralny a na obronę wybierają sobie 3 pytania. Potem same 5 i taki się chwali że ma magistra a nie potrafi np całki rozwiązać gdzie matmę mają na każdym kierunku. Zgodzę się co z niektórymi że w większości ta inteligencją to załatwiła sobie papier na takich właśnie kierunkach lub uczelniach niepublicznych bo ojciec miał kasę. A ludzie z biednych domów od razu zaczęli pracę po zawodówce lub technikum i mają więcej pojęcia niż ci po studiach. Zresztą jeden z profesorów zawsze nam na zajęciach powtarzał że nie liczy się papier a co w głowie i przytaczał dobrze prosperujące firmy, niektóre na skalę Polski i większe , które są zarządzane przez ludzi po zawodówce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

100% racji

Większość tych młodych wykształconych co na Trzaskowskiego głos oddała nie będzie mogła za20 lat na niego patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Można te wybory pomału podsumować. Pomimo rozdawnictwa, hojnych obietnic i propagandy państwowych mediów Duda wygrał tylko w 6 województwach. Zdobywając czterysta kilkadziesiąt tysięcy głosów więcej co daje nie cała 2,2 %. W szeregach pisu już wczoraj nie było widać wielkiej radości. Fakt wygrał. Ale szału nie było. Nawet Kaczyńskiego nie widać. Pewnie nie może uwierzyć, ze aż takiej liczbie ludzi Duda jednak nie pasował. A przecież tyle rozdali.

3 minuty temu, staszek131415 napisał:

100% racji

Większość tych młodych wykształconych co na Trzaskowskiego głos oddała nie będzie mogła za20 lat na niego patrzeć

Widać, ze już teraz oni na Dudę patrzyć nie mogą a ty wiesz co będzie za 20 lat. Dudę wybrano głosami ludzi starszych, mniej wykształconych, mieszkańców mniejszych miast. Takie są realia. Już słyszałem komentarz, że przyszłość Polski wybrali ludzie starsi zamiast ludzi młodych.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, Ywa napisał:

Tyle zawdzięczamy Lechowi W.

Co  pani z tym Wałęsą co mu zawdzięczamy?  - przecież w/g pis-u  Solidarnością przewodził  też Lech ale  Kaczyński a Wałęsa był Bolkiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Na miejscu rządu już bym tarczy 5.0nie robił

Skoro tyle kasy poszło w przedsiębiorców a oni się wypieli to niech se radzą sami.

Chłopy dostali mało ale podziękowali 80% nie to co te przedsiębiorcy.

Nie warto paść tych co srają na na rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Trzaskowskiego oddano 33% głosów więc ja bym tak nie mówił o duzym poparciu większość młodych zostało zmanipulownych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
1 godzinę temu, szmergiel napisał:

hubertuss i ulmann może miejcie choć resztki godności i jeden dzień tu nie piszcie tych durni.

Nie pasuje to nie czytaj. Nie ma przymusu

57 minut temu, witejus napisał:

u mnie we wsi dwóch największych biznesmenów to chłopy ,robole po rolniczej zawodówce.Biznesmen inżynier ,magister po politechnice ledwo przędzie i co ty na to?

I bardzo dobrze. Byli myslący, pracowici to wyszli z robolstwa i teraz maja lepiej. Jednak większość roboli chce  swój byt poprawić kosztem innych bo im PIS wmówił że im się należy. Zapisują się do lewackich związków zawodowych , narzekają że  musza pracować, za siedzenie na kasie nie dostają 5 tys na rękę iże to jest niegodne traktowanie. 

13 minut temu, staszek131415 napisał:

Masz rację mądry a nie koniecznie wykształcony a w polsce było na odwrót

No stąd te tłumy bezrobotnych zwyższym wykształceniem  które nie pozwala im fizycznie pracować ale to już przechodzi do histori pomału

Jakoś tak dziwnie na tym świecie jest że to wśród wykształconych jest największy odsetek ludzi którzy  zrobili karierę, odnieśli sukces. Gdzież te tłumy bezrobotnych z wyższym??? W Proletariat TV tak mówili?  A może się po prostu pocieszasz jak lewicowiec w naleciałościami z komuny  i niechęcią do ludzi którzy coś więcej reprezentujących 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj