sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

witejus    8520
3 minuty temu, Ulman napisał:

No pewnie - zmówia sie wszyscy w Polsce i beda sztucznie zawyżać ceny. 

to już się dzieje od dawna ,widział ktoś jakieś obniżki cen chleba gdy nagle spadną ceny zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

taaaa, wtedy się okazuje że zboże ma bardzo mały wpływ na cenę chleba. dopiero jak drożeje to więcej wpływa na cenę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ile spadną zboża tyle zdrożeje prąd wzrosna podatki i koszty zatrudnienia.  Jaki jest udział  wartości  pszenicy w całości kosztów chleba?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

pyskacz tak samo nie masz argumentu o pieniądzach tak samo nie umiesz wskazać miejsca gdzie jest tak cudowniw. tylko sprytne odwracanie kota ogonem i zdxiwilbys się w ilu krajach byłem  i może podyskutujemy gdzie placi się mało a żyje godnie.? z chęcią  wymienię argumenty  jak wskazesz jakiś kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

 

4 minuty temu, Ulman napisał:

Ile spadną zboża tyle zdrożeje prąd wzrosna podatki i koszty zatrudnienia. 

ta,prąd drożeje tylko piekarzom,chłop prądu nie używa podatku nie płaci,a jakie to podatki nagle rosną gdy zboże tanieje?

zapier....ć ma za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Nie pasuje to nie rób - proste.

@szmergiel - Irlandia Czechy,  Cypr, Włochy żeby nie szukać daleko

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
3 minuty temu, witejus napisał:

zapier....ć ma za darmo

Iiiiii najdziwniejsze że cały czas to robi,:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cwaniaczki.

nie robić , bo Niemiec zrobi i nam sprzeda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Tak, tak wszedzie niemiec. To pewnie trzeba zapierniczać za darmo albo nawet dokładać żeby niemca nie wpuścic? Jesli oni tak wszystko potrafią zrobic to czemu sa dla nas najwiekszym rynkiem eksportowym?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie trzeba. trzeba walczyć o równe traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

wlochy-bieda.bandytka.wszeobecna korupcja .

Cypr.-raj podatkowy utrzymujący się obrotu nie swoją gotówką.zreszta malutka wyspa.

Irlandia. -załóż tam działalność i wtedy pogadamy.mam znajomego co tam prowadzi handel i warsztat napraw. Armagedon jak ich kroja.

Czechy.-tutaj jedynie możesz troszeczkę mieć racji bo przy prowadzeniu działalności jest trochę mniej podatku ale  nie są to różnicę znaczące jakie to codziennie gadasz że tu kradną na maxa

ps.kiedy ostatnio byłeś we Włoszech ? ostatnie lata ida do przodu czy widać coraz więcej biedy?

ja byłem.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No to niektórym piana z pyska potoczy się obficie.:cry:

http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=392-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach

"Kryterium „służby na rzecz totalitarnego państwa” określone w art. 13b ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (jednolity tekst: Dz. U. z 2020 r., poz. 723) powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
59 minut temu, pafnucy napisał:

nie trzeba. trzeba walczyć o równe traktowanie.

PIS  od zawsze bohatersko i patriotycznie  walczy o wyrównanie dopłat🤣

Gdzie ty masz biedę we Włoszech? To jest biedny kraj bogatych ludzi a że z wierzchu wydaje sie słabo to nie znaczy że tak jest.  Kultura nie płacenia podatków ma tam bardzo długa historię bo są mądrzejsi od nas i wiedza że lepiej mieć kasę w kieszeni niż dorabiac państwo jak idiota

Cypr obraca cudzym kapitałem  i my też tak samo możemy robić sciagają mase kapitału i inwestycji. Ale nie chcemy bo trzeba okradać przedsiębiorczych żeby leni dofinansowac i zostac wybranym na kolejna kadencje i być przy korycie.

W Irlandii jest wiele łatwiej niz u nas bo masz niebywała ilość mozliwości zmniejszenia podstawy opodatkowania przez mnozenie kosztów i odliczenia. Dopytaj znajomego.

igrzysk dla ciemnoty ciąg dalszy https://wiadomosci.wp.pl/katastrofa-smolenska-jest-wniosek-prokuratury-krajowej-o-tymczasowe-aresztowanie-trzech-kontrolerow-ruchu-6554766551222816a 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
3 godziny temu, Ulman napisał:

Gdzie ty masz biedę we Włoszech?

we włoszech wszystko się sypie, bezrobocie kilkanaście procent, zadłużenie prawie 150%pkb; włochy to praktycznie bankrut (tak jak hiszpania, grecja, portugalia i francja); cit - 31,4; pit- 43

cypr=państwo?? cit- 10; pit - 35

polecam przeprowadzkę do dublina gdzie koszty życia są większe niż w londynie; irlandia cit - 12,5; pit- 40

czechy - cit - 19; pit - 22

polska cit 9 lub 19; pit 32 lub 19

------------------------------------

czechy 1300 nowych zachorowań

izrael 6000!!! (wprowadzili ponowne ograniczenia)

francja 10000

hiszpania 11000

indie100000

grubo idzie

i

Edytowano przez nie
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
6 godzin temu, Ulman napisał:

Kontrolerów to faktycznie mogą cmoknąć. Ale dla Pana Antoniego to już nie nóż, tylko wielka siekiera wbita w plecy. Toż ten zapis o kontrolerach jako sprawcach nieszczęścia stanowczo ucina wszelkie szalone teorie Komisji Smoleńskiej. PiS chce tanio posprzątać bałagan.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
8 godzin temu, witejus napisał:

 

ta,prąd drożeje tylko piekarzom,chłop prądu nie używa podatku nie płaci,a jakie to podatki nagle rosną gdy zboże tanieje?

zapier....ć ma za darmo

pytasz bo nie rozumiesz czy pytasz bo prowokujesz? Znając Ciebie z forum.... obstawiam to drugie
a dla niektórych innych odpowiedź jest - wszystkie podatki wtedy drożeją bo trzeba na nie przeznaczyć więcej zboża.

Najdotkliwszym podatkiem dla rolnika jest utrata rynkowej kontroli nad własnym warsztatem, bo przez manipulacje dopłatami i coraz większymi zakazami nakazami i regulacjami z hodowcy sam rolnik stał się obiektem hodowli.
Chłop zawsze miał gó.no do gadania w społeczeństwie i czy się cokolwiek zmieniło? tym razem nie dziesięcina i pańszczyzna a coś zgoła odwrotnego chłopa utrzymuje w niewoli, ale utrzymuje i trudno z tym dyskutować.
Krowy jeśli głośno ryczą najpewniej będzie im we żłoby zadane i tak to spadek cen zbóż może być rekompensowany jakąś kolejną subwencją, tylko jak to się ma do szacunku dla samych siebie?
ja nie mam szacunku do rolników tzw "nowoczesnych" w unii i z powyższego jasno wynika dlaczego
za to że nie rozumieją jak taniejące zboże podnosi im podatki i pogłębia ich niewolę też, choć jestem/byłem jednym z nich.

8 godzin temu, mirro napisał:

No to niektórym piana z pyska potoczy się obficie.:cry:

http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=392-b6b3e804-2752-4c7d-bcb4-7586782a1315&ListName=Komunikaty_o_sprawach

"Kryterium „służby na rzecz totalitarnego państwa” określone w art. 13b ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (jednolity tekst: Dz. U. z 2020 r., poz. 723) powinno być oceniane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, w tym także na podstawie indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka."

każde państwo totalitarne przede wszystkim dba o swoich siepaczy i porównanie choćby systemów emerytalnych tzw "mundurowych" z np rolniczymi jest jawnym pluciem w twarz z daleka widać komu i nie ma obrony po za upadkiem całości bo przywileje mają właśnie oprychy a nie najpracowitsi i dobrowolnie nie pozwolą ich sobie odebrać a siłą? przecież takie pytanie to kpina.

zatem niech to jak najszybciej upada bo raczej na ozdrowienie całości takiej jaka jest już nie ma szans.

spadek cen płodów rolnych jest zapowiedzią rychłego spadku produkcji żywności a nie tylko zboża spośród płodów rolnych tanieją w relacji do innych dóbr czy to rzeczywistych czy fikcyjnych.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Ulman napisał:

 

Jak od zawsze pisałem - pieniądz lubi cisze więc nie bede operował kwotami jak niektórzy pajace.

Lubi ciszę  w śród złodziejstwa  i oszustów. 

Ty od 5 lat tu płaczesz  po tym jak wprowadzili 500+ żal ci dupsko ściska i tyle. 

9 godzin temu, szmergiel napisał:

no okradany ,gdzie tak dobrze jest??? skoro ten wredny pis tak cie kradnie. moze sam sie przeprowadze  ale powiedz gdzie??

 

Przecież pisał kiedyś że w Chinach jest wolność i raj ale dziwnym trafem  taki inteligent  @Ulman   siedzi w Polsce i płacze od lat jaki ten PiS zły  i nic nie zrobi żeby poprawić swój byt. Więc albo jest nie mądry albo ma psychozę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ma się co kłócić bo pis kradnie. Nie mówię, ze inni nie kradli ale pis miał być inny. No może jest inny bo kradnie więcej niż inni wyprowadzając kasę do podejrzanych fundacji czy robiąc grube interesy z szemranymi osobami tak jak handlarz bronią czy instruktor narciarski. CO za poprzednich rządów trzeba przyznać nie miało miejsca na taką skalę.

@nie wymień może kraje w których podatki są niższe lub porównywalne jak w Polsce ale zarobki większe. A nie sobie wybrałeś i mydlisz oczy, ze u nas tak dobrze i tanio.

Ustawa o bezkarności dla złodziej z pisu na bank przejdzie w sejmie. Ciekawe co ze zwierzętami. Wszyscy mówią o zwierzętach futerkowych. Ale to także ubój rytualny to także za tym idą producenci pasz, producenci zbóż, rynek usług weterynaryjnych. Proponowana przez Kaczyńskiego ustawa o ochronie praw zwierząt to nie tylko hodowcy norek  Pis zaczyna dymać kolejną grupę swoich wyborców. Zaczęli już dymać górników, którymi posługiwali się za Tuska teraz zaczynają dymać rolników.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
2 minuty temu, hubertuss napisał:

handlarz bronią

największym na planecie są USA
czy o tego Ci chodzi?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
26 minut temu, dysydent napisał:

każde państwo totalitarne przede wszystkim dba o swoich siepaczy

Ja tylko wskazuję że WSA wywalił do kosza PiSowskie założenie o odpowiedzialności zbiorowej.  Czyli że stało się to co wieszczyliśmy na tym forum jakiś czas temu. Co prawda sąd nie wywala do kosza całej ustawy ( w takim przypadku jutro wszyscy dotknięci ustawą poszliby po odszkodowania) ale oznacza to, że kolejny sukces poszedł w PiS-du.

Tu mi do śmiechu nie jest, bo to kolejny przykład na kretyństwo stanowiących prawo. Nawet emerytury zgodnie z prawem nie potrafią odebrać.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
2 minuty temu, dysydent napisał:

największym na planecie są USA
czy o tego Ci chodzi?

Nie o tego. Akurat myślałem o tym od respiratorów z Lublina Ale USA też pisowski rząd nie Źle doją i też się robi z nimi interesy bez żadnych przetargów drogo przepłacając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Pan Szumowski należy do Zakonu Maltańskiego. Jeżeli mają tam Wielkiego Mistrza to może dla Pana Szumowskiego znalazła by się godność "Wielkiego Respiratora"?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj