sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

hubertuss    4653

Koniunktura. Ile razy tłumaczyć? Jeśli twój zakład pracy ma więcej zleceń to szef tobie albo zleca nadgodziny albo podnosi pensje. Po to byś nie poszedł do konkurencji, która tez ma dużo zleceń i być może ciebie potrzebuje. Już ci pisałem, że jesteś cienki z ekonomii. ja wiem tobie wmówili, że 500 dali. To może i miało jakiś wpływ na wzrost cen. Ale dużym impulsem była ogólnoświatowa koniunktura.

Edytowano przez hubertuss
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem, że dotyczy to wschodu Polski @mirro. Tam raczej pełne poparcie więc będą pewnie witani chlebem i solą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
30 minut temu, dsbh napisał:

Pisałeś już My, Wy, doszedłeś do Oni. Teraz będziesz dzielił Polskę alfabetycznie ?

Akurat tu pasuje oni jako wyborcy pisu. Z których bardzo wielu nie rozumie ekonomii. Co pokazują nawet wpisami tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
35 minut temu, witejus napisał:

a tobie ręce do d*py przyrosły?,szukajcie a znajdziecie

Piszesz o jakiś statystykach a potem nie podajesz źródeł danych. Skąd ja mam wiedzieć skąd masz te dane ? To na autorze zawsze ciąży obowiązek podawania danych. Widzę kultury dyskusji Cię nikt nigdy nie uczył .

 

42 minuty temu, dsbh napisał:

Się tak każdy czepia tej ściany wschodniej. Skargi, wnioski, zażalenia kierować do polityków, począwszy od jednego elektryka.

 

Nie uczepiłem się. W Niemczech masz to samo. Zobacz ile we wschodnie Niemcy zostało wpompowanych pieniędzy. Wschód Polski zawsze będzie biedniejszy niż zachód tego nikt nie zmieni. Można niwelować to budując przede wszystkim infrastrukturę żeby te frimy mogły tam powstać i mogły wywieź towar.  Duża cześć firm woli lokować swoje inwestycje na zachodzie bo bliżej do Niemiec. Choćby centra logistyczne amazonu. Jedno powstało pod Poznaniem gdzie bezrobocie wynosi 2%. Ludzi nie ma do pracy w rejonie a Amazon zatrudnił jeszcze 3500 osób. I tu wchodzi polityka PiS. Rozdaje kasę na lewo i prawo. W to miejsce mogły być ta infrastruktura wybudowana żeby firmy lokowały na wschodzie swoje siedziby.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Akurat pochodzę ze wschodu i wiem jedno. Po co pis ma coś tam budować jak ludzie i tak zagłosują. Pisowi opłaca się bardziej budować na zachodzie i zdobywać tak nowych wyborców. Moi znajomi wyborcy pis płaczą, że nie ma s 19. A ja im mowie. Po co? Głosujecie na pis i bez tej s 19.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Ywa napisał:

 

Nie obchodzi Was  silne niezależne Państwo i silni Polacy nie żebrzący?  T

Tylko  że   Trzaskogedon  i  opozycja  takiego  państwa  nam nie zagwarantuje   tylko  poddańcze  państwo  UE  i Niemcom   przypomnij  sobie  jak  od ruskich  gaz   wynegocjowali  jak umorzyli  mld  złotych   a jak widzisz  PiS  walczy   o  nasze    że  nie  jest  idealny    fakt   ale   jest  lepszy  od  tego  co  oferuje  opozycja  z  trzskogedonem  na  czele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie jakby PO dłużej rządzło już dawno bylibyśmy niemiecką kolonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tak znowu źli Niemcy. Az dziw bierze, że ludzie jeszcze w to wierzą.

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/595839,pgnig-zlozylo-pozew-przed-trybunalem-arbitrazowym-przeciwko-gazpromowi.html

Jak widać nie tylko za pisu PGNiG walczyło z Gazpromem. Tak samo jak służby KAS z wyłudzeniami VAT u czy inna przestępczością gospodarczą.

@Denewer w ramach uczciwości napisz parę słów jak to węgiel od ruskich sprowadzamy a nasz leży na hałdach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ah Ci zachodni sąsiedzi ,k**wa kupiłem w tamtym tygodniu nowy czajnik niemiecki i ch*j już cieknie 😕

No ludzie i jak ich nie obwiniać 😎

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Akurat pochodzę ze wschodu i wiem jedno. Po co pis ma coś tam budować jak ludzie i tak zagłosują. Pisowi opłaca się bardziej budować na zachodzie i zdobywać tak nowych wyborców. Moi znajomi wyborcy pis płaczą, że nie ma s 19. A ja im mowie. Po co? Głosujecie na pis i bez tej s 19.

A za Po-psl  budowali ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
7 minut temu, Ursus932 napisał:

Ah Ci zachodni sąsiedzi ,k**wa kupiłem w tamtym tygodniu nowy czajnik niemiecki i ch*j już cieknie 😕

No ludzie i jak ich nie obwiniać 😎

 

To tylko że Niemiecki ale produkcja China .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
13 minut temu, Ursus932 napisał:

Ah Ci zachodni sąsiedzi ,k**wa kupiłem w tamtym tygodniu nowy czajnik niemiecki i ch*j już cieknie 😕

No ludzie i jak ich nie obwiniać 😎

 

Trzeba było kupić składany w Polsce ursus czy tam jakiś farmtrack macie pretensje do Niemców ale nie chcecie kupować polskich produktów.

8 minut temu, Ursus932 napisał:

A za Po-psl  budowali ?? 

Ano budowali. Na Podlasiu s 8 na trasie Warszawa Białystok. W samym Białymstoku masa nowych szerokich ulic po dwie jezdnie po dwa pasy. Estakady. O schetynówkach już nawet nie wspominam. W mojej okolicy już bruku czy szutru nie zobaczysz. A za pisu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

A za Po-psl  budowali ?? 

A wyobraź sobie że budowali. I to w ciul budowali. To za PO i PSL powstało najwięcej przechowalni, mrożni i małych manufaktur przetwórczych. Samo Powiśle dobitnym przykładem.

2 godziny temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie jakby PO dłużej rządzło już dawno bylibyśmy niemiecką kolonią

No to teraz możemy dogonić Puerto Rico i zostać jakimś dziwnym terytorium USA. Początki już są bo umowa o podległości prawnej wojsk USA na terenie Polski to taki właśnie smaczek.

4 godziny temu, Ywa napisał:

Rozumiem, że dotyczy to wschodu Polski @mirro. Tam raczej pełne poparcie więc będą pewnie witani chlebem i solą.

Wszędzie jest jednakowo. W piątek walnąłem trasę Leżajsk, Ząbkowice Śląskie ,Wrocław, Lublin. No gdzie byś nie pogadała to podejście jest podobne. Ludzie widzą co się dzieje i pomimo że na Marsze Niepodległości nie chodzą, to oceniają kierunek zmian jako zły. 

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
3 godziny temu, hubertuss napisał:

Ano budowali. Na Podlasiu s 8 na trasie Warszawa Białystok. W samym Białymstoku masa nowych szerokich ulic po dwie jezdnie po dwa pasy. Estakady. O schetynówkach już nawet nie wspominam. W mojej okolicy już bruku czy szutru nie zobaczysz. A za pisu nic.

Ale to mają Ci to zburzyć i robić nowe z napisem Pis ? W mojej okolicy za poprzednich rządów czy za tych jest jednakowo. Robi się tylko coś w roku wyborczym a tak to cisza. Z tego powodu mam krytykować Pis czy chwalić Platformę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

https://wiadomosci.wp.pl/szynkowski-vel-sek-wezwalem-do-msz-charge-daffaires-niemiec-6529915025913473a

""W związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacjami i stwarzających jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce, wezwałem dziś do MSZ Chargé d'affaires Niemiec" - napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk. Chodzi o publikację dziennika "Fakt" o ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, dsbh napisał:

Ale to mają Ci to zburzyć i robić nowe z napisem Pis ? W mojej okolicy za poprzednich rządów czy za tych jest jednakowo. Robi się tylko coś w roku wyborczym a tak to cisza. Z tego powodu mam krytykować Pis czy chwalić Platformę ?

A kto karze burzyć.? Ty rozumiesz co ja pisze czy tylko udajesz, że nie rozumiesz bo ci argumentów brak. nie wiem w jakiej mieszkasz okolicy ale dyskusja była prosta do zrozumienia. Nie zrozumie trudno drugi raz tłumaczy nie będę. PS gdybyś może chciał zobaczyć co za po wybudowali w twojej okolicy to byś zobaczył. Ale ty nie chcesz zobaczyć bo wiesz, ze za pisu wybudowali nie wiele lub nic.

@daron64 Sęk to se może na sek skoczyć i tyle. Już ten vel czyni go nie poważnym człowiekiem. Niemcy się raczej nie przestraszą.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, hubertuss napisał:

Koniunktura. Ile razy tłumaczyć? Jeśli twój zakład pracy ma więcej zleceń to szef tobie albo zleca nadgodziny albo podnosi pensje. Po to byś nie poszedł do konkurencji, która tez ma dużo zleceń i być może ciebie potrzebuje. Już ci pisałem, że jesteś cienki z ekonomii. ja wiem tobie wmówili, że 500 dali. To może i miało jakiś wpływ na wzrost cen. Ale dużym impulsem była ogólnoświatowa koniunktura.

to ile % wzrastał pkb w UE naszego najwiekszego kontrachenta ?  ten slogan koniunktura jest przereklamowany  chyba że wzrost 1,% pkb to jest koniunktura ale koncze tą dyskusje bo ona nie ma sensu .

 

2 godziny temu, mirro napisał:

A wyobraź sobie że budowali. I to w ciul budowali. To za PO i PSL powstało najwięcej przechowalni, mrożni i małych manufaktur przetwórczych. Samo Powiśle dobitnym przykładem.

aile tego zbudowanego biznesu z pieniedzy z PROW działa do dziś ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@jarecki ja ci nie będę drugi raz wszystkiego wykładał. Uważasz, ze koniunktura to slogan. Cóż mogę poradzić. tylko pogratulować psiowi propagandy. Bo to, ze nie masz pojęcia o ekonomii to już sam udowodniłeś.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
1 minutę temu, jarecki napisał:

aile tego zbudowanego biznesu z pieniedzy z PROW działa do dziś ?

W zasadzie wszyscy prywatni którzy wtedy zaczynali. Poszły się walić tylko Grupy Producenckie. Ale musiały tak skończyć bo tam nigdy pieniędzy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie jakby PO dłużej rządzło już dawno bylibyśmy niemiecką kolonią

Jakby babcia miała wąsy..... Klepiesz teksty propagandy . PIS nasz zbawca!!! Prorok Jarosław!!! 

5 godzin temu, Ursus932 napisał:

Ah Ci zachodni sąsiedzi ,k**wa kupiłem w tamtym tygodniu nowy czajnik niemiecki i ch*j już cieknie 😕

 

Skąd wiesz że niemiecki?

32 minuty temu, daron64 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/szynkowski-vel-sek-wezwalem-do-msz-charge-daffaires-niemiec-6529915025913473a

""W związku z sekwencją artykułów w niemieckich mediach operujących manipulacjami i stwarzających jednoznaczne wrażenie zaangażowania po stronie jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich w Polsce, wezwałem dziś do MSZ Chargé d'affaires Niemiec" - napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk. Chodzi o publikację dziennika "Fakt" o ułaskawieniu przez Andrzeja Dudę mężczyzny skazanego za pedofilię."

Czemu go dziwi zaangażowanie mediów po stronie jednego z kandydatów? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

chyba że tak , sam 3 razy korzystałem z współfinansowania z PROW , teraz jak rozmawiam z rolnikami to jest cieżko uzyskać dofinansowanie , a kiedyś jak ja składałem to było szybko łatwo i przyjemnie  , tylko ja na maszyny .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby dlaczego ciężko?Spełniasz warunki dostajesz nie spełniasz trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj