sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

DTaras    1949

Mam takie wrażenie, poparte doświadczeniem, że pożar jest szalenie trudno ugasić samochodem.

Mam takie wrażenie, poparte doświadczeniem, iż samochody nie gaszą pożarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
53 minuty temu, mirro napisał:

Groszkowy, do zielonych kulek.

I rodzice, i Ty wiecie że przychodzi czas na wylot z gniazda. Partia zaś to nie rodzina. Oczywiście mogą być rodzice nadopiekuńczy, ale w Partii to tak nie działa. Chyba że zostaniesz kierownikiem danej Partii, to wtedy możesz żyć swoim życiem, zaś reszta i tak będzie żyła Twoim życiem.

Zgadza się i dlatego właśnie Duda nie bacząc, przez wzgląd na wdzIęczność, o której Kallina wspomniała, na więzy rodzinne i wartości sentymentalne również, może pozwolić sobie, na chłodną kalkulację, bo stawka jest wysoka, a gra o to idzie, jak w kartach historii się zapisze. To polityka i na sentymenty miejsca nie ma, a sam Duda, doskonale wie, co się o nim pisze, mówi, wśród Jego przeciwników. No chyba że jest tak jak Ulman sugeruje, i towarzystwo podczas tajnych spotkań, sygnet bossa klęcząc całuje. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Proponujesz  bitwe na głosy o packi lub tłumnice

 .Resort spraw wewnętrznych i administracji ogłosił dziś, że akcja "Bitwa o wozy" towarzyszyć będzie również II turze wyborów prezydenckich. Tym razem do wygrania będzie 49 wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Promesy trafią do gmin z najwyższą frekwencją na terenie dawnych województw.

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
23 minuty temu, Bartek933 napisał:

Możecie dyskutować jak ludzie na poziomie???

Jeszcze raz ktoś kogoś nazwie tępym itp. to mu zrobię ciszę wyborczą. Nauczcie się szanować poglądy innych i samych ludzi którzy mają inne zdanie.

Chyba jeszcze nie widziałem żeby moderacja robiła w tym temacie porządki.

A tak swoją drogą, to jak oceniacie sugestie Adriana, że Niemcy chcą się wtrącać w wybory w Polsce. Po prostu palniete bez zastanowienia, czy skalkulowane pod swój elektorat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520
41 minut temu, DTaras napisał:

Mam takie wrażenie, poparte doświadczeniem, że pożar jest szalenie trudno ugasić samochodem.

Mam takie wrażenie, poparte doświadczeniem, iż samochody nie gaszą pożarów...

a beż samochodu niemożliwe,chyba nie wyspany jesteś

2 godziny temu, hubertuss napisał:

o do wozów strażackich to mnie nie dziwi, że temat wśród orędowników pis przeszedł bez echa. Bo oni już wiedzą, że z 16 aż 10 sztuk zdobyły gminy w których wygrał Trzaskowski.

tak samo bez echa przeszło chamstwo i buractwo nitrasa i antypisu

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
35 minut temu, daron64 napisał:

 

A tak swoją drogą, to jak oceniacie sugestie Adriana, że Niemcy chcą się wtrącać w wybory w Polsce. Po prostu palniete bez zastanowienia, czy skalkulowane pod swój elektorat?

 tylko Rosjanie nie mogą sie mieszać w wybory a reszta  możę w  imie demokracji  , JAk nie rząd niemiecki to niemieccy inwestorzy którym zalęży np . na wygranej jednej z opcxji politycznych ,  o tak samo jak np . na Ukrainie polska też wspierała jedną z opcji politycznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
8 godzin temu, Kallina86 napisał:

Gdybyś komuś zawdzięczał tyle, ile Duda PISowi, gdybyś dzięki komuś osiągnął tyle, ile Duda dzięki PISowi, potrafiłbyś od kogoś takiego się odciąć, być niezależny od niego? Wątpię... I to nie jest żaden zarzut. Tak jest i już. Gdyby to Kaczyński startował i wygrał, to mógłby sobie pozwolić na niezależność. Ale nie Duda, dla którego Kaczyński zawsze będzie politycznym autorytetem. Zapewne tak, jak Tusk dla Trzaskowskiego... Uważam, że to niemożliwe żeby prezydent wywodzący się z jakiekolwiek partii, po wygranych wyborach stał się bezpartyjny. Tak samo jak za niemożliwe uważam, aby prezydentem został ktoś, kto zaplecza partyjnego i politycznego nie ma. Zawsze mu zabraknie głosów. Głosów prezesów spółek, prezydentów, burmistrzów, wójtów, urzędników. Włącznie z całymi ich rodzinami. Niby nic, ale jeden głos ma znaczenie. A to nie jest jeden głos. 

Duda sam sobie nawet "d*py nie podetrze" a co dopiero by sie miał od kaczyńskiego odcinać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268
13 minut temu, camo napisał:

Duda sam sobie nawet "d*py nie podetrze" a co dopiero by sie miał od kaczyńskiego odcinać.

Wiedziałem, że ta Twoja niechęć do Niego skądś się bierze, ale nie podejrzewałem nawet, że to przez to, że do ów czynności Mu służysz, bo to jedyne wytłumaczenie faktu, że o tym wiesz.  No cóż, każdy jakieś tam miejsce w życiu mieć misi i zajęcie na miarę umiejętności, i rozumu również. 

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kallina86    2303
9 godzin temu, bezbarwny napisał:

@Kallina86, bardzo wiele zawdzięczam swoim Rodzicom, ale czy to znaczy, że nigdy nie miałem prawa przez wzgląd na ten szacunek, zacząć żyć własnym życiem, sprzeciwiając się Im czasem nawet? To nic wielkiego, niewybaczalnego. 
Nie sądzę/twierdzę, że Duda zmieni całkowicie front i w KO ramiona wpadnie. Mało kto pamięta dziś, kim był Miller, Oleksy, Borowski, ale wszyscy wiedzą, że prezydentem, Kwaśniewski. I tak już zostanie, a Duda, jako polityk, doskonale o tym wie i dylemat mieć będzie, jak Go zapamiętać mamy, albo i nie dylemat. 

Myślę, że w polityce wygląda to trochę inaczej, niż w rodzinie. Ja nie chcę, żeby Duda zgłupiał... Niech ma swoje poglądy. Ale nocne podpisywanie ustaw, nocne zaprzysiężenia sędziów, ułaskawienie Kamińskiego, o ostatnim ułaskawieniu się nie wypowiadam bo za mało o tym wiem. Ale to wszystko będzie się za nim ciągnęło. Bardzo bym chciała, żebyś miał rację. Że jak zostanie wybrany na drugą, ostatnią kadencję, to się "usamodzielni". Zdecydowanie bliżej mi do niego, niż do Trzaskowskiego. Ale pomysłów Kaczyńskiego, to ja się obawiam. 

1 godzinę temu, camo napisał:

Duda sam sobie nawet "d*py nie podetrze" a co dopiero by sie miał od kaczyńskiego odcinać.

Nie mam wiedzy na ten temat. Mnie bardziej interesuje, jak reprezentuje Nasze Państwo. Zawsze coś można poprawić, zawsze można zrobić inaczej. Ale odnośnie reprezentowania jakiś dużych uwag do Dudy nie mam. Jak już to bardziej do jego działania wewnątrz Państwa. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949

Nie usamodzielni się gdyż podpisy składa na tym co z sejmu do kancelarii spływa. Odsyłanie do trybunału mija się z celem gdyż tam już pozamiatał wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
37 minut temu, Kallina86 napisał:

Myślę, że w polityce wygląda to trochę inaczej, niż w rodzinie. Ja nie chcę, żeby Duda zgłupiał... Niech ma swoje poglądy. Ale nocne podpisywanie ustaw, nocne zaprzysiężenia sędziów, ułaskawienie Kamińskiego, o ostatnim ułaskawieniu się nie wypowiadam bo za mało o tym wiem. Ale to wszystko będzie się za nim ciągnęło. Bardzo bym chciała, żebyś miał rację. Że jak zostanie wybrany na drugą, ostatnią kadencję, to się "usamodzielni". Zdecydowanie bliżej mi do niego, niż do Trzaskowskiego. Ale pomysłów Kaczyńskiego, to ja się obawiam. 

Nie mam wiedzy na ten temat. Mnie bardziej interesuje, jak reprezentuje Nasze Państwo. Zawsze coś można poprawić, zawsze można zrobić inaczej. Ale odnośnie reprezentowania jakiś dużych uwag do Dudy nie mam. Jak już to bardziej do jego działania wewnątrz Państwa. 

dobrze że jest chociaż ktoś neutralny co wie co pisze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
45 minut temu, Kallina86 napisał:

 

Nie mam wiedzy na ten temat. Mnie bardziej interesuje, jak reprezentuje Nasze Państwo. Zawsze coś można poprawić, zawsze można zrobić inaczej. Ale odnośnie reprezentowania jakiś dużych uwag do Dudy nie mam. Jak już to bardziej do jego działania wewnątrz Państwa. 

Czy w tym zagubionym kraju nie ma już myślenia o losach swojej ojczyzny tylko uciekanie od prawdziwego  meritum, że ONY dla naszej ojczyzny nic nie zrobią karmiąc nas tylko obiecankami?

22519655_1528042057257345_7176218981734031412_n.jpg

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

no ale @many12 taki post w obecnej sytuacji jest agitacją na Trzaskowskiego? czy tylko "tak wyszło"?
Relatywny "judeorealizm" stal w domyśle za Bosakiem a ten był wziął... i odpadł.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Jestem tylko POsłańcem prawdy oczywistej - a poseł to wolny  człowiek  nie skażony relatywizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
10 godzin temu, Roman176 napisał:

@Ulman  87% konfederadystuw zagłosuje na dudy a 13 na zaskocz   do której grupy należysz ? 

Nie będę głosował na zadnego bo to  wybór między dwoma patologiami.  Możesz podać źródło tych badań, bo piszą zgołą inaczej https://magazyn.wp.pl/opinie/artykul/bosak-wypije-za-pomyslnosc-trzaskowskiego-opinia

3 godziny temu, daron64 napisał:

Chyba jeszcze nie widziałem żeby moderacja robiła w tym temacie porządki.

A tak swoją drogą, to jak oceniacie sugestie Adriana, że Niemcy chcą się wtrącać w wybory w Polsce. Po prostu palniete bez zastanowienia, czy skalkulowane pod swój elektorat?

Najciekawsze że prośbę moda o kulturę polubił ………...uwaga, uwaga, uwaga!!! Marecek vel Denver.

Niemcy to kolejne straszenie ciemnych mas


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606
3 godziny temu, Bogdan675 napisał:

Szymonek Hołownia przekazał (cóż za demokratyczne określenie swoją drogą🤣) elektorat Rafałkowi. Elektorat Szymka karnie wpłacał pieniążki na budowanie nowej jakości w polityce🤣😂 bez PiS i Peło😉 Zebrali tych milionów ponad siedem, po to by ostatecznie móc zagłosować na Rafałka🤣😂
Młodzi, wykształceni😉, z dużych, średnich i małych miast, elita....

Obraz może zawierać: 2 osoby, zbliżenie, tekst „Hołownia W masce Hołownia bez maski”

a nie mówiłem ze Hołownia miał być pomocą do Kidawy błońskiej  jednak ten politolog na Polsacie miał racje wyreżyserowanie od podstaw pod jeden cel   

a propo gdyby taki z GW pracował w tvp  , a prawicowiec w tvn to chyba było by nie możliwe wy***ali by go na zbity pysk 

2 minuty temu, Ulman napisał:

Nie będę głosował na zadnego bo to  wybór między dwoma patologiami.  Możesz podać źródło tych badań, bo piszą zgołą inaczej https://magazyn.wp.pl/opinie/artykul/bosak-wypije-za-pomyslnosc-trzaskowskiego-opinia

też dobrze myślisz ....   jedni już rządzili a drudzy ostatnia kadencja i won  anie nie system jedynkowy 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/bosak-nie-do-konca-wierze-w-nawrocenie-trzaskowskiego/yjdvjpk

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Litości - dajcie elektoratowi świeżego mięcha tylko czy rządzenie Polską pójdzie mu lepiej niż krnąbrną Warszawką? - podejrzewam, że będzie ciekawiej.

61174087_1280399595446823_2645660181723086848_n[2].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, hubertuss napisał:

Jakie dzielenie? Stwierdzenie statystycznego faktu. Pis robi dużo by zachęcić do głosowania na Dudę. Przykładem wozy strażackie nie dla wszystkich gmin w Polsce, nie tam gdzie są najbardziej potrzebne a dla tych najmniejszych bodajże do 20 tys mieszkańców, gdzie Duda ma największe poparcie. Tak by jak najwięcej zwolenników poszło glosować na Dude. I tu mamy zonk. Nie udało się. 

Człowieku to tym najmniejszy nie są potrzebne ,ludzie mogą zdychać bez pomocy ?? Zresztą większy ,bogatszy samorząd może kupić sam więc nie widzę problemu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Pytanie do imigranta w UK:
- Dlaczego wyjechałeś do UK?
- Bo tam mają świetny socjal.
- A dlaczego nienawidzisz PIS?
- Bo rozdaje pieniądze.
Kurtyna. :D 

rozumiem wyzwiska i wulgaryzmy wygłaszane przez element społeczny po każdej stronie barykady politycznej bo tacy ludzie zawsze się znajdą, ale nie mogę zrozumieć takiego zachowania u ludzi "normalnych" ; co oni mają w głowach? jest to chyba chorobliwa nienawiść spowodowana podatnością na propagandę medialną?

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324

@Rolnik1973 tak widze że obawiasz się wygranej Trzaska, jak wygra będziesz musiał zakasać rękawy do roboty 😞

 

  • Like 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
4 godziny temu, jarecki napisał:

NIE NO CHYBA ZNOWU W TE WYBORY MA BYĆ powtórka programu z wozami ?

No i znowu wygra ją Trzaskowski.

4 godziny temu, witejus napisał:

a beż samochodu niemożliwe,chyba nie wyspany jesteś

tak samo bez echa przeszło chamstwo i buractwo nitrasa i antypisu

Skoro przeszło bez echa to widać tego o czym piszesz nie było. 

3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

A to teraz Dudowa nie dostaje pieniędzy? Pytam serio bo jakiś czas temu była dyskusja, że pierwsza dama powinna mieć pensję. 

56 minut temu, Ursus932 napisał:

Człowieku to tym najmniejszy nie są potrzebne ,ludzie mogą zdychać bez pomocy ?? Zresztą większy ,bogatszy samorząd może kupić sam więc nie widzę problemu . 

A kto powiedział, że powinni nie mieć pomocy? Widzisz gdzieś gdzie to napisałem? O tym komu wóz strażacki jest potrzebny powinna decydować straż a nie wyniki wyborów. Bo może być też tak, że te małe samorządy podostają ale już nowoczesne mają. A taki biedniejszy samorząd co ma stary nie dostanie nowego bo tam akurat mało ludzi głosowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a co z przekupstwem głosów ze strony PIS TYMI WOZAMI ? takie  stwierdzenie tu padło że pis chce coś ugrać na tych wozach a tu dziwnym trafem stawka rosnie do 48 wozów strażackich czy dofinansowań na zakup wozu strażackiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj