sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

szmergiel    1053

tak.tak. i co jeszcze? wtedy to byla wydajnosc.pgry to przyklad dobrego planowania,zaklady gdzie pol ludzi w h*ja walilo tez.czlowieku. za komuny dany zaklad zatrudnial 500ludzi i ledwo pod koniec funkcjonowal.za prywatnego wlasciciela 100 i wszystko gra.czlowieku.co ty bredzisz.system dla ciemnakow nic nie myslacych i promujacy glupote ,donosicielstwo i sluzebnosc.jak teraz trzeba myslec to nie pasuje bo za trudne.taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, ogarek napisał:

Było tak pod koniec 80 lat za Balcerowicza ze świnia kosztowała pół nowego mf... Sąsiad zawiózł dwa prosiaki i spłacił kredyt na ciagnik... 😋

Ot cuda dobrobytu... 😂😂😂😂

Dokładnie. I to ludzie zapamiętali. Do patologii doszło to ile takie coś mogło trwać? Hiperinflacja sie mareckowi marzy to tiaktoi by se kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, dysydent napisał:



 @Ursus932
jesteś jesteś. pożyjesz parę lat i zrozumiesz że nie każdy kto Cię obesra jest Twoim wrogiem a nie każdy kto Cię z gó..na wyciągnie jest Twoim przyjacielem. Jest taka bajka o wróbelku
Rozczarujesz się niejedną władzą i niejednym człowiekiem uznawanym wcześniej za świętego to spojrzysz bardziej krytycznie i nieufnie na otoczenie o ile przeżyjesz jeśli zbytnia ufność komukolwiek Cię wcześniej nie zabije.

Ale mnie nikt nie obesrał ,tylko wskazał moje miejsce w szeregu 

A co do władzy to żyje już paręlat i jak narazie byli wszyscy i żadna nie spełniła moich oczekiwań ,obecna choć po części do tego i dlatego popiera .  uważaSz się za myślącego to wskaż gdzie ta idealna władza się znajduje ,bo ja jako ciemny lud nie dostrzegam takowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Podstawowa różnica była w ekonomii ta komunistyczna mówiła że zakład nie może przynosić zysku, ta demokratyczna że zysk przynosić musi. Jeśli zakład przynosił zysk, to tracił państwową dotację, to samo było w PGR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

 Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota .

Ludzie zarabiają 2 tys na rękę to jak to się ma .

Sędzia na prowincji może przeżyć za 10 tyś .

Mnie tylko obchodzi co było w rolnictwie było lepiej co się sprzedawało niż teraz .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ludzie komuna to niech lepiej nie wraca Ale nie mówcie że w kapitalizmie i dekoracji wszystko jest ok 

Bo ten system do końca sprawiedliwy też nie jest

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

nie bylo takiej mozliwosci ze mf kosztowal 2 swiniaki !!! rata kredytu to owszem mogla tyle wynosic- wtedy byla taka inflacja ze banki nie nadazaly- u nas sie mowili ze jajkami  splacil- byli tacy co nie splacili-na czele z lepperem i oni zalozyli samoobrone

gumowy kregoslup zaczyna kolejna kiwke- poczul wiatr z innej strony ??? on z moich stron,cwany gapa jak to u nas.. unia wolnosci wychodzi zniego jak z adriana ????

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-gowin-uchronilem-polske-przed-glebokim-wieloletnim-kryzysem,nId,4523882

pis-oglupki zanim znowu zaczniecie oskarzac po o odwolanie wyborow- przeczytajcie kto jest winny, w koncu to wasz czlowiek czlonek zjednoczonej kurwicy.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
Napisano (edytowany)

Komuna  to ucisk ludu brak swobody .

Kapitalizm to wyzysk ludzi i tania  siła robocza i sprzedasz za darmo a jakiś kapitalista żyje w dostatku .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Denwer napisał:

Darmozajdów  to  masz  teraz   co  biorą  każdą  dopłatę  jaką  jest  a to do ptaszka  a to  do  h*jaszka   a to do  jeszcze *uj wie czego.  Kiedyś  żeby  coś  osiągnąć trzeba było  pracować  by  zarobić    na to  co się kupiło  czy wybudowało  kto   siedział na d*pie  i był darmozjadem  to  nic  za komuny  nie osiągnął  i dopiero jak przyszła UE  i  dało dopłaty  to  kupił  stare  graty  od  niemca  i  się  cieszy  jak  to dobrze i taka jest  prawda   

Na takie odruchy ludzkie to mam jeden, odruch wymiotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Precz z komuną!😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Każdy powinien zobaczyć film ZIEMIA OBIECANA  to jest Kapitalizm nic się nie zmienił przez setki lat .

Tak jak było niewolnictwo w Ameryce Północ i południe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
Napisano (edytowany)
28 minut temu, Ursus932 napisał:

Ale mnie nikt nie obesrał ,tylko wskazał moje miejsce w szeregu 

A co do władzy to żyje już paręlat i jak narazie byli wszyscy i żadna nie spełniła moich oczekiwań ,obecna choć po części do tego i dlatego popiera .  uważaSz się za myślącego to wskaż gdzie ta idealna władza się znajduje ,bo ja jako ciemny lud nie dostrzegam takowej 

na tym świecie nie ma nic idealnego
co niektórzy upierają się że co najwyżej Bóg

19 minut temu, Ursus932 napisał:

Bo ten system do końca sprawiedliwy też nie jest

no i ile razy mam powtarzać że tak na prawdę sprawiedliwość w ludzkim rozumieniu nie istnieje i nigdy istnieć nie będzie bo jesteśmy dziecmi selekcji pożerania się nawzajem i kto wierzy że jest inaczej zawsze przegrywa
nikomu nie wolno wierzyć bezkrytycznie a o wróbelku przytoczyłem w kontekście władzy czy przypadkiem podejrzanie zbyt nas nie hołubi jak ten lis co wróbelka wykąpał no ale przecież nie będzie się żywił obsranymi wróbelkami
Ne ma nic za darmo i jeśli nie my za darowizny zapłacimy to nasze dzieci. Życie jest dużo bardziej skomplikowane niż tylko pełna micha i zwolnienie z samodzielnego myślenia a kolejne władze w tym kraju coraz bardziej wręcz wymagają od nas nie myślenia samodzielnego bo one za nas wszystko załatwią a to już jest choroba śmiertelna wielu społeczeństw. Utrata drapieżnych instynktów a dodatkowo szacunku do samych siebie
To żejakaś władza nie jest najgorsza z możliwych wcale nie oznacza że pozwalajmy jej na wszystko  bo szybko się degeneruje a przykłady podaję bez przerwy i nawet ostatnio wczoraj tak że na razie za czesto by wyszło powtarzać raz jeszcze.

Ja we własnym kraju nie czuję się panem bo panem tutaj jest urzędnik i obiecywał PiS to zmienic a tylko to pogłębia. Niewiele rozwalili ale nie zrobili NIC PONADTO CO TU JUŻ WCZEŚNIEJ BYŁO (sorry, wersaliki przypadkiem mi się shift...)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie ma ustroju idealnego. Kapitalizmowi po prostu bliżej do naszych cech np. gromadzenia i pomnażania majątku. Nie jest on ustrojem sprawiedliwym. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126

kapitalizmowi bliżej do praw Natury i wszystko
a czy cywilizacja kiedy złamie te prawa i przeżyje? wątpię.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Prawie przebrnąłem przez to co piszecie i tak: Dlaczego upadły PGRy, skoro teraz namawia się do tworzenia grup producenckich lub pojawiają się hasła tylko duzi przetrwają ? Odnośnie przydziałów, to trzeba było mieć też znajomości i coś tam można było załatwić.

1 godzinę temu, galan99 napisał:

Borys Budka: to może być początek końca Platformy .

Jeżeli nastąpi "katastrofa wyborcza", to poproszę o wotum zaufania ze strony Rady Krajowej - powiedział szef PO Borys Budka w rozmowie z Magazynem TVN24. Jak ocenił, brak Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów może być początkiem końca Platformy.

Budka poinformował, że bojkot wyborów wymyślił sztab kandydatki, a on sam nie bierze za to odpowiedzialności. - Powiem więcej, dzień wcześniej był zarząd Platformy i ustaliliśmy coś innego. Że będziemy podejmować działania, by wspólnie z innymi kandydatami demokratycznej opozycji wpłynąć na przesunięcie terminu wyborów na bezpieczny czas. Decyzja o bojkocie, a potem sposób jej komunikowania daleki był od ideałów skutecznej kampanii, mówiąc wyjątkowo delikatnie. Za ten błąd sztabowców największą, osobistą cenę poniosła Małgorzata Kidawa-Błońska - ocenił

 

Czytałem to i albo Budka nie panuje nad swoja partią albo mówi coś żeby tylko mówić. Nie zdziwiłbym się jakby Schetyna wrócił po wyborach na stanowisko przewodniczącego partii.

20 minut temu, jacus napisał:

pis-oglupki zanim znowu zaczniecie oskarzac po o odwolanie wyborow- przeczytajcie kto jest winny, w koncu to wasz czlowiek czlonek zjednoczonej kurwicy.

Jacuś ale jak marszałek Senatu będzie w takim tempie rozpatrywał wszystkie ustawy, to rocznie rozpatrzy ich 12. A w zasadzie 11 bo parlamentarzyści po "ciężkiej" pracy muszą mieć wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

To bliżej praw natury .

Jeden powinien posiadać 1000 ha a reszta pracować za 1 kg ziemniak za dzień taka zapłata to jest sprawiedliwy podział .

Jaka by przyszło zapłacić  pracownikom godziwie po 6 tyś to by nie wyrobił z tych 1000 ha .

Musi ktoś być bogaty i biedny , żeby ten bogaty mógł być bogaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
2 godziny temu, Denwer napisał:

 

"Do k**wy nędzy o czym i do kogo ten facet gada".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

tyle ze prawdziwego komunizmu nigdy nie bylo i nie bedzie nawet w koreii polnocnej- wszystko to parodie tyle maja wspolnego z ideami co kosciol katolicki z naukami stolarza z nazaretu.

najlepiej opisal to orwell w folwarku zwierzeczym- to idealny opis kazdego -izmu z pis-izmem na czele😜

jedyna w miare realna realizacja idei komunizmu byly kibuce na palestynskiej ziemi a potem w izraelu. do dzisaj w wielu utopia ma sie dobrze-choc to juz nie to co przed wojna..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)
14 minut temu, dysydent napisał:

kapitalizmowi bliżej do praw Natury i wszystko
a czy cywilizacja kiedy złamie te prawa i przeżyje? wątpię.

Złamie po zmianie rynku pracy. Era robotów to już nie tak długo jak się wydaje. 

Edytowano przez hubertb
masło maślane ;P
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
2 godziny temu, Agrest napisał:

@mirro zdradził byś lepiej ceny na agrest kolor i czarną. Tylko nie te dochlerowskie😁

Prawda że polskie zielone kiwi od 0,5zł w poniedziałek startuje?

Yyyyyy cena na towar niesprzedawalny?  Materne porzeczkę kontraktuje po 40 gr.😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Będzie bida ludzie będą głodować bo nie będzie pracy dla milionów ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

I co z tej porzeczki robisz? Sok w sklepie koszt 10zł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3126
3 minuty temu, jacus napisał:

do dzisaj w wielu utopia ma sie dobrze-choc to juz nie to co przed wojna..

tak sądzisz? no to choć tle pocieszające że jednak jakiś postęp i historia nie do końca tak samo się powtarza ale choćby i z tego forum widać że się jednak powtórzy. To przecież w większości wypisują młodzi czyli ideologia krzywe to krzywe ale zatacza koło i widać to coraz wyraźniej
Coć można zrobić? nic
to są silniejsze procesy od nawet pojedynczych państw.
to chyba prawa Przyrody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400
2 minuty temu, hubertb napisał:

I co z tej porzeczki robisz? Sok w sklepie koszt 10zł. 

Ale o co Ci chodzi, bo ja odpowiedziałem na pytanie @Agrest. W ubiegłym roku w okolicach Materne  cena spadała do 20gr na skupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570
1 minutę temu, hubertb napisał:

I co z tej porzeczki robisz? Sok w sklepie koszt 10zł. 

W sklepie 10 zeta a rolnikowi 40 gr i to za dużo o 20 gr jak się dorabiać 5 ha porzeczki jesteś biedakiem a przed laty 1989  porzeczka była po 5 lub 6 zeta dało się żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj