Gość

Podłączenie TUR-a Case 745 xl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam,

mam wpięty rozdzielacz od tura pod wyjścia hydrauliczne z tyłu ciągnika lecz chciałbym się wpiąć pod pompę bezpośrednio bo zależy mi na wyjściach ale mam pytanie bo dobrze by było się wpiąć za filtrami i nie wiem, w którą rurkę się wpiąć bo z filtrów wychodzą bodajże 3. Do filtrów idzie 1 lecz nie wiem czy gdy będę używał tura to np. nie będzie podawać w tym momencie ciśnienia oleju na elektrozawór od przedniego napędu czy coś. Sprawa była by z głowy gdybym wiedział że ma pompę zasilającą przedni napęd osobno w skrzyni tak jak np. ciężka seria ursusa. Może ktoś ma taki ciągnik i ma założonego na nim tura i mógłby się podzielić jak ma to rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem, ale to nie tylko o to chodzi, jak masz podłączone bezpośrednio tur szybciej działa, olej się tak nie grzeje i właśnie nie ma pierdzielenia z zaworami czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super kolego, byłbym wdzięczny chodzi tylko gdzie masz zasilanie i powrót z rozdzielacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Duzo zalezy od tego jaki masz rozdzielacz w turze. Jeśli ma swobodny przeplyw w pozycji neutralnej to mozesz go podłączyć bezpośrednio do pompy, a powrot z rozdzielacza polaczyc z zasilaniem hydrauliki traktora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak chcę zrobić właśnie 😅 tylko czy w tym momencie gdy będę np podnosił tura olej będzie szedł na załączanie przedniego napędu. I jeszcze chciałbym się wpiąć za filtrami aby na rozdzielacz od tura szedł przefiltrowany olej tylko nie wiem, która rurka wychodząca z filtrów idzie na rozdzielacz ciągnika. Może ktoś podłączał w tej serii jakiś rozdzielacz zewnętrzny w taki sposób i mógłby pomoc. Postaram się podesłać zdjęcia. 

Edytowano przez Gość
Hs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

Coś mi się spieprzyło z kontem musiałem założyć nowe.

Tak, dostałem zdjęcia ale ty masz chyba tego w starej budzie i jest inaczej z tą hydrauliką niestety. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Mialem wcześniej case 1056xl i tam tur byl podlaczony pod gniazdo hydrauliki, powrot bezpośrednio do zbiornika. O ile dobrze pamiętam to mial osobna pompe od wspomagania i elektrowlacznik przedniego napedu pod kabina. 

Co do filtrow u Ciebie to musialbys wrzucic jakies zdjecie, bo możliwe ze masz filtr na lini powrotnej, wiec nie musisz sie martwic ze olej go ominie, albo poplynie nie tam gdzie powinien. Jesli masz w okolicy zaklad hydrauliki silowej to warto sie poradzic w tej kwestii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambik999    0

Albo po prostu wepnę się przed filtrami i puszczę powrót na filtry. 

A to z tą pompą to zauważyłem że ona jest tak jakby dwusekcyjna więc jedna sekcja pewnie zasila wspomaganie i elektrozawór od napędu a druga resztę hydrauliki. 

 

PS. Znalazłem jakiś schemat i z niego wynika ze przefiltrowany olej będzie wychodził nad pierwszą szklanką czyli w miejscu zaznaczonym na czerwono, dobrze myślę? Chyba tak to podłącze i zobaczę czy wszystko będzie działać.

DSC_0036.JPG

DSC_0039.JPG

schemat hydraulika.png

hydraulika.jpg Edytowano przez bambik999
Dołączam schemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jeżeli ta rurka oznaczona jako "5" idzie od filtra do rozdzielacza traktora to mozesz z niej zasilic rozdzielacz od tura, a wyjscie z rozdzielacza skierowac na pozostałą hydraulike i powinno to dzialac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko86    0

Witam. Mam Case 795 xl z 1992 i ten sam problem , jak wpiąć się prawidłowo , też mam narazie podłączone z tyłu pod wyjścia hydrauliczne .Widzę tutaj jest trochę inna pompa . Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Wrzuc zdjecia tej swojej pompy to cos sie wymysli. Generalnie idea jest taka zeby olej od pompy do hydrauliki ciagnika przepuscic przez rozdzielacz od tura 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
Dnia 15.04.2020 o 10:42, Marko86 napisał:

Witam. Mam Case 795 xl z 1992 i ten sam problem , jak wpiąć się prawidłowo , też mam narazie podłączone z tyłu pod wyjścia hydrauliczne .Widzę tutaj jest trochę inna pompa . Ktoś pomoże?

Napisz do @lisu9708, też ma ładowacz na Case, powinien to wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj