SmeryTeamTV

New holland t5040 Szarpie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SmeryTeamTV    0

Cześć mam kolejny problem z moimi ciagnikami tym razem z new holland t5040 Otóż strasznie szarpie nie da się płynnie ruszyć doradzili byście cos? co sprawdzic? dodam że byla robiona i to nie raz kalibracja skrzyni i on nie daje efektu. Z góry dzieki :P

69822178_2370399723057025_5811651622677250048_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Kalibracja daje efekt tylko wtedy jak ciągnik jest sprawny inaczej możesz sobie ja co 5 minut robić to tak jak byś miał koronawirusa a leczył się na sraczkę g...o to da.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

@Mariusz(zdun) to konkretnie pisze,  nie pierdzieli bajek, widać chłop się zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

A nie było żadnych błędów przy kalibracji? Szarpie przód tył czy tylko w jedną stronę? Szarpie jak ruszasz ze sprzęgła i bez użycia pedału sprzęgła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SmeryTeamTV    0

kalibracja niby przebiegała pomyślnie żadnych błędów , szarpie w obie strony , tak ze sprzegła i bez gazu szarpie , kiedyś ktoś mi powiedział że trzeba jakieś kostki wymienić i każda 2.5k to prawda?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    954

U nas ten sam problem. Jak jest zimny to jako tako da rade nim jeździć. Na rozgrzanym oleju czy nawet latem- szarpie jak sk***ysyn...

A i skalibrować się nie da, chyba że coś źle robie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Skalibrować się nie da tzn? Wywala jakiś błąd U podczas kalibracji czy w ogóle nie wchodzi w kalibrację? 

6 godzin temu, SmeryTeamTV napisał:

kalibracja niby przebiegała pomyślnie żadnych błędów , szarpie w obie strony , tak ze sprzegła i bez gazu szarpie , kiedyś ktoś mi powiedział że trzeba jakieś kostki wymienić i każda 2.5k to prawda?

 

Rozumiem, że jak przełączasz rewers bez sprzęgła to nie szarpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

rj H1 to niby błąd?nie rób ty już go sam taka mała rada ode mnie....... a do autora nie słuchaj tego ,ze ktoś komuś powiedział ze trzeba coś tam wymienić i kosztuje jakaś kostka tam 2,5 tyś zaczniesz wymieniać wywalisz kasę i wraz będziesz tu pisał jakich tematów jest już mnóstwo wymieniłem to tamto wymieniłem wszystko co kazaliście i dalej nie działa tak się oszczędza na mechaniku ż ekosztuje to ostatcznie 3 razy wiecej i osobiscie zaczyna mnie wk...ac to że ciągniki coraz częsciej po jakichś tam wymieniaczach do mnie trafiają i ratuj pan bo sie pieniądze konczą a ciąngik dalej nie działą .........


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SmeryTeamTV    0

Dobrze , jeżeli pan taki mądry to powie co mam zrobic , chętnie wysłucham , i dodam że od paru dobrych lat robię kalibracje skrzyni w tym ciagniku i wcześniej ten ,,BŁĄD,, nie wyskakiwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

RJ H1 to nie jest błąd tylko wejście w ręczną diagnostykę błędy w tych ciągnikach są cyfrowe a błędy kalibracji tak jak wyżej koledzy pisali zaczynają się literą U  a to co masz zrobić to skąd mam wiedzieć przecież nie diagnozowałem tejmaszyny.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Tak jak kolega pisze to nie są błędy gdybyś wszedł w to dalej powinna rozpocząć się kalibracja jeśli spełnisz odpowiednie warunki. Dopiero wtedy wywali ci ewentualnie jakieś błędy kalibracji zaczynające się na u. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

 

Podstaw olej hydrauliczny  dobrze rozgrzany ,błąd od oleju U 20 lup 22

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Myślę że olej nie jest tu przyczyną szarpania.Mój  jxu też szarpie gdy się rozgrzeje nawet po wymianie oleju i filtra sam jestem ciekawy co jest przyczyną takiego stanu rzeczy .Teraz gdy jest zimno jest ok ale w żniwa gdy się porządnie zagrzeje precyzyjne podjechanie pod np. przyczepę jest niemożliwe.Ruszając z rewersu stertuje jak należy traktor ma 4000tys mh .Może to tłumnik drgań ,sam nie wiem

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumik drgań to byś słyszał metaliczny stuk cały czas to raczej tłumik drgań za szarpanie nie odpowiada. Ja na razie nie nam tego problemu 4tyś mth i t 5050 bez szarpnięć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Być może autor posta napisze co było przyczyną problemu ,w jego traktorze .Mój jak dostanie gupawki to szarpie podczas ruszania ze sprzęgła i słychać meteliczny odgłos a na rewersie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SmeryTeamTV    0

U mnie kalibracja przebiega inaczej niż tutaj na filmie

Ostatnio olej był zmieniany na nowy

Mam identycznie jak kolega z case

Po jakimś czasie te nie płynnie ruszanie się zaczęło nie wiem co jest przyczyną

Edytowano przez SmeryTeamTV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio22    954

Kalibrację trzeba zrobić. Porządnie go rozgrzej i rób. Poradniki masz nawet na yt. U nas kalibracja pomogła, aż teraz się człowiek denerwuje, że tak wolno rusza bez sprzęgła :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu new holland 6640 szarpie przy ruszaniu na wszystkich biegach skrzynia 12x12 przy kalibracji wyskakuje błąd E 41 tylko ba źółwiu na zająć nie. Na zającu czas ładowania wynosi 125 takie ma byc 

Edytowano przez Kosciuszko81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj