Polecane posty

farmer_89    20

Witam, wiem ze to tylko zdjęcia ale co sadzcie o tej przyczepie, chodzi mi o to czy jest w orginale i nie byla przerabiana zależy mi glownie na ramie ponieważ będę wozil nia belki, zwroccie uwagę na rame pod burta, jest jakas waska a inne d 83 maja szersza https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-sztywna-laweta-d-83-10t-12t-CID757-IDEmXrG.html#82f671107f 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Nie wygląda mi to na oryginalną D-83. I racja ta rama jakaś inna jak w innych chyba że to zła nazwa a jest to D-81...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

d 81? pierwsze slysze o takiej, w takim razie to jest możliwe a jaka jest roznica pomiedz d81 a d83? jeżeli ktoś posiada takowe informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Z tego co tam kiedyś wyczytałem z for o transporcie to pisali ze różniła się właśnie ramą i burtami coś tam chyba że burty były otwieranie na trzy słupki a w D83 na dwa coś takiego... Ta D81 to jej nie było dużo ale to był taki protoplast 83. Postaram się znajsc ten temat to podeślę :)

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

myślę że do bel będzie ok na bliźniaku albo bliźniak wymienić na jakieś koła balonowe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Zdecydowanie D83. A najlepiej jakbyś dorwał D616 to już były naprawdę dopracowane przyczepy, ale do bel dobra jest też D50 z tym że mniej wejdzie :)

Edytowano przez Brytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

A no tak że D 81 to przyczepa z lat 70 tych. Te przyczepy były tluczone do oporu przez Jelcze itp. W obecnych czasach jest ich już nie wiele... Większość ich miało drewnianą podłogę. Bliźniaki były ciut węższe więc lubiala się huśtać. Zastąpiła ją bardziej dopracowana D 83 której jest dosyć jeszcze dużo i jest o wiele lepsza. Tylko nie wiem też kolego ile tych bel zwozisz bo warto zaznaczyć że taka D83 to sama waży ponad 3 i jest na bliźniaku więc w razie jakiejś wtopy wyciągnąć ją to naprawdę wyzwanie co prawda susza ale trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty... Ja osobiście wolał bym kupić D50 jest lżejsza o tonę od D83 oraz o sporo krótsza. Sam ostatnio kupiłem taką za 4 tys zajerstronwaną. Do roboty tylko instalacja elektryczna i poprawić hamulce. Także podsumowując to : D83 długa, ciężka i na bliźniakach. Sama wymienia ewentualnej opony to już jest koszt a w terenie ona trzyma ciągnik przez te koła. Można założyć od tira bo jakieś tam pasują do tej piasty ale to znowu spory koszt. Pomyśl kolego nad D50 albo szukaj jakiejś dłużycy i będzie ok. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

wielkie dzieki za info, bliźniaki zawsze można odkrecic i zoztawic pojedyncze jak będzie ciężko uciagnac, mam blisko ta d81 ale będę szukal innej pewnie do sianokosów się nic nie trafi ale ok,pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

dodam jeszcze twardy resor, więc przy lekkich belkach będzie się to kołysać, żeby to ładnie się prowadziło musi być załadowana pod swoją dopuszczalną ładowność
jeśli d50/633 za krótka to popatrz na d655, te mają dłuższą pakę

Przyczepa rolnicza zaslaw d655 - Galeria zdjęć i obrazów na imgED


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

chciałem cos z wieksza ladownoscia bo mam daleko laki a 20 bel sianokiszoni na przyczepie troche wazy, mam fajna na jednej osi ale przy wozeniu mi os ugielo i musze poszukać cos innego

chciałem cos z wieksza ladownoscia bo mam daleko laki a 20 bel sianokiszoni na przyczepie troche wazy, mam fajna na jednej osi ale przy wozeniu mi os ugielo i musze poszukać cos innego

chciałem cos z wieksza ladownoscia bo mam daleko laki a 20 bel sianokiszoni na przyczepie troche wazy, mam fajna na jednej osi ale przy wozeniu mi os ugielo i musze poszukać cos innego

chciałem cos z wieksza ladownoscia bo mam daleko laki a 20 bel sianokiszoni na przyczepie troche wazy, mam fajna na jednej osi ale przy wozeniu mi os ugielo i musze poszukać cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

jeszcze pytanie bo mam ladna d 83  na  oku ale jest dość wysoka 135 cm czy one wszystkie były az tak wysokie nie wiem czy się sprawdzi do kładzenia belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj