Irek725

hydraulika Ursus 5314

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Irek725    29
Czy w ursusie 5314 po wymianie oleju hydraulicznego trzeba odpowietrzyć układ i jak się to robi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A co się dzieje? Układ hydrauliczny w ursusie jest układem otwartym, odpowietrza się sam występuje jedynie problem z zassaniem oleju i to nie zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek725    29

był zdejmowany dekiel z lewej strony od WOMu, spuściłem oleju jakieś 15 litry po złożeniu wlałem olej z powrotem do skrzyni. po miesiącu chciałem kiprować a tu żadne gniazdo nie działa ale jak wcisne kulkę to olej wypływa dodam że przy prubie kiprowania wyje jakby z tyłu z rozdzielacza a pompa nie, podnośnik działa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

spróbuj inna maszynę podpiąć do hydrauliki bo może gniazda masz wyrobione


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Masz rozwalone gniazdo hydrauliki, miałem podobny problem i po wymianie na nowe problem zniknął. 

Który rocznik Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek725    29

dekiel ściągnąłem bo dzwigienka była do wymiany nie zachaczała za te sprzęgło rok prod. 98 i wątpię że to gniazda a czemu wyje jak żadnej maszyny nie podłącze bo wcześniej było tak że tylko lekko obroty spadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek725    29

przewodów nie pozamieniałem jak na pusto przestawiam dźwignię od kiprowania to po kilku sekundach wyje a i olej dziwnie wypływa z gniazda raz większy strumień oleju raz mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Od hydrauliki zewnętrznej jest pompa zębata, podłącz jakiś odbiornik np. przyczepę, zacznij kiprować, dodaj mocno gazu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1307

Ursus 5314 ma dwie pompy i obiema można kiprować , albo razem ,albo osobno. Układu nie trzeba odpowietrzać i jeśli nic nie pokombinowałeś to bardzo dziwne że nie działa.Mam nadzieję że podłączyłeś po gniazdo numer 4 i pierwsza dźwignia na maksa do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irek725    29

A może pompa jebneła jak przyczepy nie podniesie z drugiej strony mało używam chydrauliki zewnętrznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj