klos

Ruja i zacielanie krów

Polecane posty

Mati10    9

@kalar chyba zaszła po 2 razie teraz, bo już minęło 38 dni. A co do jej zacielania to jak była gotowa do zacielenia to były problemy z zacielaniem jałówek i postanowiliśmy, że ją postaramy się zacielić, bo była po dosyć dobrym byku (tylko mogliśmy prędzej podać hormony, a nie dopiero po 9 nieskutecznym zacieleniu z czego 6 zacieleń bykiem) i teraz ładne wymię, wysoka, spokojna, z zapaleniem nie ma problemów jak narazie i równo się doi, stoi koło byka to tak go wytresowała, że jak zaczynamy ją doić to tylko po plecach liźnie byk i stoi obok jakby to on miał być dojony.

Edytowano przez Mati10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

No to super - zawsze miło słyszeć że zwierzakowi się udało... :) mimo wszystko polecam jak najszybciej się da przebadać pod kątem ciąży...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Tzn najszybsze badanie rektalne lek. wet. wykonuje po około 6 tygodniach, więc już by można, ale chcę, żeby nie przyjeżdżał do jednej sztuki, więc poczekam trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

Panowie czy przy zacielaniu podajecie jakieś płyny, zastrzyki? Słyszeliście coś możne o środku BUSERELIN.? Drogi jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Buserelin jest chyba tańszy niż Receptal - a substancja czynna (buserelina) jest ta sama. Ja osobiście używam (chyba najtańszego środka) - Ovarelinu i też działą.


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Bump... coś słychać u tej krowy??? zbadana już???


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati10    9

Wczoraj była badana i lek. wet. powiedział, że raczej jest w ciąży, ale całkowitej pewności to nie ma. Przy poprzedniej ciąży też tak było, że dopiero bodajże po 3 miesiącach ciąży (przy drugim sprawdzaniu u niej cielności) była pewność, bo przy pierwszym sprawdzeniu nie było całkowitej pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

jako że nie wiem czy moi klienci nie czytują tego forum (a zarobić przecież na tym troszkę muszę...) to odpowiedź idzie na PW... :P


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Mam spory problem z zacielaniem krów, a mianowicie, krowa ma ruję, są wszystkie objawy tak jak należy, zostaje insyminowana, a za 12-24 godziny pojawia się krew i to praktycznie z całym stadem to samo. Ostatnio 4 sztuki były ustawiane ,dostały hormon, miały być zacielane o 7 rano bo tak wychodziło, jednak że mam problemy wet zbadał usg czy są pęcherzyki i były tylko że jeszcze za małe, więc przełożył na 12 godzinę i również okazało się żę jeszcze za wcześnie zostały pokryte aż o godzinie 17, moim zdaniem coś dziwnego dzieje się z moim bydłem, tylko kto powie mi co ? I jak pozapładniać te krowy ? Nie jest to raczej wina nasienia, ani insyminatora, bo z różnych źródeł brałem nasienie i 3 różnych insyminatorów kryło i jest ciągle to samo. Dlaczego nie dochodzi do zapłodnienia, może podajecie jakieś zastrzyki po insyminacji i to by pomogło, a może macie jakieś inne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Na takie sztuki ja pakuję albo "żelowego" Sperm Vitala zaraz gdy tylko pojawia się ruja, albo gdy dla klienta to za duży wydatek to idzie zwykłe nasienie + "Ovarelin" w momencie krycia i też na samym początku rujki. Ogólnie jeśli całe stado Ci tak wariuje to polecam dobrego żywieniowca znaleźć...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

dzięki za pomoc, właśnie na to samo wpadł weterynarz, i już 4 sztuki były tak robione i krwi nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16
Napisano (edytowany)

A co to jest ten Sperm Vitala jeśli można wiedzieć ? I w czym to ma pomoc?

Edytowano przez ChudyxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Znajdzie się kilku "expertów" na forum i podpowiadają sobie jak zrobić żeby krowa nie dostała krwi porujowej, śmiech na sali, może spermvital też ma pomóc w tym żeby krowa nie dostała krwi? :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

Nie chodzi o to żeby nie dostała krwi a żeby się zacieliła... krew jest normalnym zjawiskiem - ale gdy pojawia się za szybko to jest to patologia - takie sztuki zacielają się ciężko i trzeba kombinować z terminami krycia... ale ty to przecież wiesz tylko jesteś po prostu trollem...


"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

Sperm Vitala to technologia pozwalajaca na stopniowe uwalnianie plemnikow oraz na przedluzeniu ich zywotnosci o ile dobrze kojarze, ale specjalista nie jestem takze jezeli ktos moglby to rozwinac dokladniej byłoby super:) a co do problemow kolegi z zacielaniem to wydaje mi sie ze faktycznie przydalby sie zywieniowiec...i to dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

10 dni temu zacielismy stucznie krowe i dzis powtarzala co jej dolega???? Jak wczesniej zacielalismy to byla taka ruja niepewna raz. Latowala i skakaly na nia krowy a raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Problem znow sie pojawil u innejj krowy 8 dni temu byla zacielana sztucznie i znow zaczela latowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8
Napisano (edytowany)

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam. Mam problem z krową, zalega jej mocz w pochwie i inseminator nie zaleca kryć, zresztą ruje ma słabe. Jak sobie z nią poradzić, moczu jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulmagnus    6

jest mozliwosc rekonstrukcji plastycznej przy "urovagina" w zaleznosci od stopnia i dlugosci wystepowania, poniewaz szyjka i jej ostium externum moze byc podrazniony ze wzgledu na mocz, i rowniez wydoczne czerwone pierscienie Burdiego.ale watpie czy w polsce ktos sie podemuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj