Arkadiusz122

Stadnina / Agroturystyka

Polecane posty

Witam. Przepraszam że źle to wstawiłem ale proszę o opinie. Co myślicie o stadninie koni w jakimś fajnym miejscu połączoną z agroturystyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Jako sam pomysł uważam za nawet niezły. Możliwe że można nawet na tym nieźle zarobić. Ale napisz gdzie to dokładnie ma być, miejscowość krajobraz itp. Oraz trzeba zacząć od tego czy masz jakieś gospodarstwo zaplecze do tego, czy też wszystko od podstaw, no i ile kasy chcesz na to przeznaczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kman    0

Ja mam agroturystykę, kajaki 3 konie i 4 kozy, krów nie mam, zaś cieszy się to sporym zainteresowaniem ;), z kajaków są spore zyski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kman o kajakach też myślałem bo miało to by być w Borach Tucholskich ziemie bardzo nisko urodzajne za m2 5 zł aż się dziwiłem jak mi dziadek o tym mówił to dziwiłem się i nie mogłem uwierzyć. A jeszcze pytania do kman maż dużo chętnych, da się z tego wyżyć i jak to wygląda? proszę bardzo o odpowiedź. Ale dokładnie zastanawiam się jeszcze gdzie takie coś można by otworzyć :D . Jeszcze chciałbym mieć kajaki i dostęp do tamtejszych kanałów które są tak rozległe i nawet można nimi dopłynąć do Bydgoszczy oczywiście dalej też :) . Miałby być też to pensjonat dla koni i hotel dla różnych zwierząt. Myślę tu o dużej stadninie nie na 20 - 30 koni. Bryczki do ślubu, rekreacyjnie, przygotowywanie koni do zawodów... i tak dalej. Zdrowa żywność kozy, owce, krówki (w małej ilosci oczywiście ;) ). Coś podobnego do http://www.stadninabialogora.pl/ :) . Co jeszcze byście radzili????

 

m2 kosztuje 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

arek a to już zrezygnowałeś z zakładania gospodarstwa i kredytu na 2 mln zł, i teraz chcesz zacząć w nowym kierunku agroturystyki. ???

 

To też są potrzebne duże pieniądze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ale jakbyś chciał zacząć od tych koni to na pewno nie tak jak piszesz że 30 koni --- nie dasz rady tyle z początku ja stawiam, że byś musiał zaczynać max od 5, do tego kilka ha łąk i pole. A dowiadywałeś się wogóle jaki kredyt możesz dostać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Świetny pomysł z tą stadniną i agroturystyką. Zastanawiam się ile taki biznes by kosztował. Orientuje się może ktoś z Was? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Cześć. Też chce założyć agroturystykę ale najpierw najpotrzebniejsze rzeczy do tego. Także czy moglibyście powiedzieć od czego zaczynaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Agroturystyka to dobry pomysł i dobra inwestycja jeżeli mieszkacie w fajnej okolicy lub jakimś jeziorze. Niedaleko mnie jest takie gospodarstwo agroturystyczne. Ma konie i zainteresowanie ma naprawdę duże co sie łaczy z dobrymi zarobkami.

Drugą dobrą inwestycją to pensjonat dla koni (HOTEL) takie przetrzymanie konia z wyżywieniem kosztuje od 400 do nawet 600zł miesięcznie z jednego konia. Więc jeśli bedziesz miał 5 sztuk to wychodzi 2000tys. do 3000tys. miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irzi    0

Cześć. Też chce założyć agroturystykę ale najpierw najpotrzebniejsze rzeczy do tego. Także czy moglibyście powiedzieć od czego zaczynaliście?

 

 

Kolego jak chcesz bawić się w ten biznes to musisz mieć trochę gotówki a najlepiej sporo, tez pokoje muszą być z łazienka i to nie byle jakimi, pokoje w miarę komfortowe z tv i najlepiej dostęp do kuchni, bo nie każdy chce wyżywienie od gospodarza. Jakieś obejście grill zadaszony to podstawa i masa kasy na reklamę.

 

Zobacz na moje gospodarstwo http://folwarczek.pl, te meble która tam mam to mają 5 lat i już nadają się do wymiany, część gości w ogóle nie szanuje pokoi itp.

Więc jak chcesz zachować jakiś standard to trzeba co kilka lat robić wymianę mebli a malowanie to min raz do roku.


Zapraszam do obejrzenia strony mojego gospodarstwa Agroturystycznego Folwarczek
www.folwarczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj