Munios8441

Sarny, jelenie kompletnie zniszczone zboże 2020

Polecane posty

Munios8441    0

Mam 10h pszenżyta ozimego między lasem a samosiejkami zboże monotonnie przygryzane przy samej ziemi, nawet nie ma kiedy odrosnac. Wychodzą stadami koło 20 szt. Bądź pojedynczo. Koło łowieckie dało mi jedynie preparat fuuk czy coś takiego ale to i tak nie pomogło a twierdzą że strzelać nie moga, dopiero koło czerwca czy sierpnia. Należy mi się jakieś odszkodowania za te kosmiczne straty ? Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A u nas tylko sobie biegają .

20200405_142909-1.jpg

Edytowano przez Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

też myślę jak się pozbyć tego dziadostwa ,jedyne co przychodzi mi do głowy to jakieś armatki hukowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10
1 godzinę temu, Munios8441 napisał:

Mam 10h pszenżyta ozimego między lasem a samosiejkami zboże monotonnie przygryzane przy samej ziemi, nawet nie ma kiedy odrosnac. Wychodzą stadami koło 20 szt. Bądź pojedynczo. Koło łowieckie dało mi jedynie preparat fuuk czy coś takiego ale to i tak nie pomogło a twierdzą że strzelać nie moga, dopiero koło czerwca czy sierpnia. Należy mi się jakieś odszkodowania za te kosmiczne straty ? Co robić ?

Pisz pismo o szacowanie

Jak odmówią bierz rzeczoznawcę i rób protokół szkody 

Szykuj dokumentację do sprawy sądowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał zrób. Nie dzwon wcale po żadnego myśliwego bo Cię oleją a tylko i wyłącznie pisz pismo do Koła łowieckiego.  Śmierduchy, armatki hukowe i inne to szkoda pieniędzy i fatygi, zwierzyna przywykła już do wszystkiego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

U mnie lasu w pobliżu nie ma a saren dokoła i nawet się nie boją tylko szkody robią?

IMG_20200408_175227.jpg

IMG_20200408_131334.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No przecież wszystkiego nie zjadły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

W tym roku pięknie wyglądają bo zimy nie było i nikt na nich nie poluje bo blisko zabudowań i co rok to ich więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎04‎-‎07 o 22:41, Munios8441 napisał:

Mam 10h pszenżyta ozimego między lasem a samosiejkami zboże monotonnie przygryzane przy samej ziemi, nawet nie ma kiedy odrosnac. Wychodzą stadami koło 20 szt. Bądź pojedynczo. Koło łowieckie dało mi jedynie preparat fuuk czy coś takiego ale to i tak nie pomogło a twierdzą że strzelać nie moga, dopiero koło czerwca czy sierpnia. Należy mi się jakieś odszkodowania za te kosmiczne straty ? Co robić ?

 Odszkodowania za Straty w użytkach rolnych są  teraz w gestii Urzędów Marszałkowskich. Dwa latka temu informowałem lokalne Koło Myśliwskie o stratach spowodowanych przez dziki listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Równolegle pismo w tym samym tonie napisałem jednostce POdległej Urzędowi  Marszałkowskiemu  tz. Gminie której administracyjnie POdlegam.   Zażądałem za 10 ary zniwelowanej darniny trawiastej  200 zł. ................           Po miesiącu sami obligatoryjnie do mnie wydzwaniali bo wdrożona  " temata musi mieć finita". W efekcie stawił się opiekun danego rewiru z Koła  Myśliwskiego.  Wynegocjował na 180 zł z czego byłem kontent.

Edytowano przez many12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

kiedy rozwiążą te postkomunistyczne koła łowieckie przecież widać że rolnika mają w głębokim ....... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj