adamozog82

Wymian oleju układu wspomagania mf 550

Polecane posty

adamozog82    0

Witam. Potrzebuje informacji w jaki sposób wymienić olej i wkładzie wspomagania kierowniczym w mf 550, oraz jaki wlać świeżego i ile??

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikos25
      Cześć, wywala mi płyn z chłodnicy przez tą rurkę co odprowadza nadmiar płynu z chłodnicy. Na zimnym silniku brakuje płynu tak z 4-5 cm do wlewu, po odpaleniu płyn od razu się podnosi i wylatuje przez tą rurkę, na rozgrzanym silniku żadne bąble powietrza nie wydobywają się z chłodnicy. Ubędzie tak około 1l i już nic nie leci. Czy jest to oznaka, że uszczelka  pod głowicą się przepala bądź jest już przepalona?
    • Przez MichałFurmanek
      Czy ktoś zdejmował wodzik w skrzyni MF 255 biegu 1 i wstecznego? Nie mogę wyjąć złamanych widełek a chyba ciągnika nie trzeba rozpoławiać?
    • Przez Gogreenbuddy
      Cześć wszystkim!
      Jestem tu nowy i dołączyłem, ponieważ zepsuł mi się blok silnika i szukam porady. Mam Massey Fergusona z silnikiem Perkins wysokoprężnym 2,5 turbo diesel.
      Mamy ten ciągnik z trzeciej ręki. Po bezproblemowej pracy silnika przez 30 godzin od zakupu nagle czujnik temperatury spadł do 0, zabrakło płynu chłodniczego (gdzie niedawno go uzupełniałem), a olej silnikowy stał się gęsty i ciemnoszary. Do tej pory pracowałem sporo z silnikami motorowerów i motocykli, ale nigdy przy ciągnikach/silnikach diesla.
      Googlując i bazując na dotychczasowej wiedzy doszedłem do wniosku, że najprawdopodobniej  przyczyną zgestnienia oleju i jego ciemnoszarego koloru jest zepsuta uszczelka głowicy. Mimo opisanych problemów silnik dalej pracował dobrze, czysto, brak czarnego lub białego dymu i bez problemów z odpalaniem. Na tej podstawie stwierdziłem, że problem zaistniał niedawno i nic innego najprawdopodobniej nie zdążyło się popsuć.
      Wymieniłem więc uszczelkę głowicy na nową, wyczyściłem głowicę, jednak problem nie zniknął. Wygląda na to jakby woda przeciekała znacznie niżej w silniku niż głowica...
      Płyn chłodniczy wycieka dość szybko, jeśli napełnię zbiornik 10 litrami wody w celu testu, to ok. 3-4 litry wyciekną w ciągu 10 minut. Jeśli napełnię wąż od strony pompyy wodnej (w załączniku pokazałem na zdjęciu, zielony okrąg), system nie przecieka, ale jeśli napełnię rurę na wlocie do silnika (w załączniku pokazałem na zdjęciu, czerwony okrąg), przecieka bardzo szybko.

W związku z tym moje pytanie brzmi: 
      czy jedyną pozostałą mi opcją, jest to, że mój blok silnika jest gdzieś pęknięty, czego nie zauważyłem z góry? Cylindry / tłoki wyglądają dobrze od góry, co prawda nieco zwęglone, ponieważ system filtrów powietrza był nieco zatkany, ale raczej nie ma to wpływu na opisany problem.

• Przez miniek2
      Witam posiadam massey ferguson 590 i mam problem z podnosnikiem szarpie i wolno podnosi i jak się rozgrzeje to na wolnych obrotach podnosi a jak się doda gazu to slabo. był wymieniony olej oraz filtr hydrauliki.  Na filtrze byly złote opilki czy to może być pompa i ktora to jest. Pomóżcie.  
    • Przez marioc14
      Witam 

Niedawno wymieniłem cała instalacje elektryczna w swoim Mf-ie. Po wymianie zauważyłem ze nie działa lewy kierunkowskaz oraz swiatła awaryjne. Dodam ze przed wymianą instalacji również to nie działało. Myslałem ze moze mam gdzies uszkodzone przewody ale po wymianie instalacji nadal nie działają. Mozliwe ze byłby uszkodzony przerywacz? Jezeli byłby uszkodzony to chyba nie  powinny działac kierunkowskazy z prawej strony ? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam 
      Mariusz
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj