Mario8610

Problem z podnośnikiem c360

Polecane posty

Mario8610    0

Witam ponownie. Po wymianie uszczelniaczy na tłoku podnośnika podczas próby podniasiania na maxa słychać jakoś niepokojący dźwięk z podnośnika i silnik zaczyna ciężej pracować..nic nie było zmieniane tylko uszczelniacze macie jakieś pomysły o co może chodzić 

hubertb    664

Pogoiłeś dźwigienki lub źle ustawiłeś punkt szczytu. Napraw to czym prędzej bo może nawet rozpieprzyć pokrywę podnośnika. 

Mario8610    0

Nic tam nie kombinowałem zokrecilem tylko cylinder zminilem uszczelniacze i złożone zostało tak jak było

Wiadomość z agroFakt.pl

hubertb    664

Podaję ci przyczynę ty rób jak chcesz, ten dźwięk dochodzi z zaworu bezpieczeństwa cylindra podnośnika. 

wujekk110    9

Jeśli przy zakładaniu podnośnika chwyciłeś za ramiona i silnie podniósłeś je do góry mógł uszkodzić się wewnątrz mechanizm sterujący podnośnik.

hubertb    664

Połóż podnośnik do góry kołami za symuluj podnoszenie i sprawdź czy rolka wciska w pełni suwak w rozdzielaczu. Podczas zakładania i ściągania nie wolno dźwigać za te ramiona, krzywi to cały mechanizm. To bardzo częsty wręcz nagminny błąd. 

• Like 1

wujekk110    9

Zastosuj się do rady kolegi huberta. Zwróć uwagę, czy ta rolka się nie odchyliła.

hubertb    664

Zrób jeszcze inaczej na "opuszczonym" wciśnij te rolki wtedy zobaczysz ile to ma skoku i sprawdź czy przy podniesionym jest już opór. 

hubertb    664

Z twoim mechanizmem coś nie tak nie widać dokładnie ale ten "przeskok" tego nie powinno być. 

hubertb    664

To dźwignie pogoiłeś na pewno. O tyle dobrze że kosztują niewiele. Rozbierz ten magiczny mechanizm, wymień sobie oringi w rozdzielaczu i poskładaj na nowo tu masz filmik z jutube: 

Gość trochę bredzi ale dużo pokazuje więc powinieneś dać radę. 

hubertb    664

Ten wodzik ma znaczenie, odpowiada w filmie który podałem wyżej jest o nim mowa. Ja rozebrał bym to doszczętnie, wymienił co zużyte i poskładał z powrotem. Masz na wierzchu więc teraz co to za problem. 

Mario8610    0

Tylko nie wiem które dźwignie kupic jak to się nazywa, pierwszy raz mam z tym doczynienie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lasku124
      Witam.
      Mam pytanie odnośnie szybkozłącza pod kiper. Mianowicie.. jakie najlepiej wybrać, bo jest ich sporo różnych.
      Myślę o złączu push-pull np, https://sklep.mizar.com.pl/szybkozlacze-euro-gniazdo-m18x1-5-gz-push-pull-p-16035.html ale nie wiem, czy da radę podpiąć pod nie zwykłe stare złącza z autosanek ?
      Liczę na szybką podpowiedź jakie kupić, by było uniwersalne i trochę posłużyło.

PS, na jaki rozmiar gwintu wchodzi złącze w 360 ?
    • Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez wolof25
      renulat 110-14 do hydrauliki  bo mam zalany agro u i hydraulika nie działa mi  czy jak zmienie olej to coś pomoże  
    • Przez rolnik_profil
      Mam problem z hydrauliką w c360
      Ciężko ma podnieść przy wożeniu obornika. Nawet max obrotów nie pomaga. Pompa była zmieniana ze 3 lata temu na nową- niby miała być wzmocniona. Z początku było ok. Nawet talerzówkę też ma ciężko podnieść a kiedyś nie było problemu. Nawet na pusto podnosząc tura muszę dać większe obroty. 
      może lepszy olej wlać ? Obecnie hipol
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Mam problem z wajchą od regulacji siłowej/pozycyjnej w c-4011.
      Ostatnio zdejmowałem plecak żeby wymienić oringi na wałku skrętnym i ruszałem wajchę (prędzej jej nie używałem, miałem ustawione cały czas na pozycyjną) . Teraz po złożeniu plecaka i ustawieniu wajchy na regulacje pozycyjną wajcha w czasie pracy  przemieszcza się i podnośnik, albo podnosi za nisko , albo za nisko opuszcza, zależy jak się przestawi . Jest też taki moment, że zamiast podnosić to opuszcza, a zamiast opuszczać to podnosi. Pytanie czy ta wajcha ma wchodzić w jakiś rowek czy tam w środku jest jakaś sprężyna co tą wajchę  dociska?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj